1.a kl. Ādažu čipsu ražotnē
Mācību gada pēdējā dienā 1.a klases skolēni devas ekskursijā uz Ādažu čipsu ražotni.
Skolēni uzzināja čipsu kartupeļu stāstu no zemnieka kravas līdz noliktavai, uzzināja par sabalansētu uzturu un tā nozīmi atraktīvā veidā, virtuālajā 360 grādu tūrē mēroja čipsu ceļu ražotnē no kartupeļu šķirošanas līdz pat noliktavas plauktam. Vislielākā interese bija radošajā darbnīcā radīt čipsus ar savu īpašo garšu.
Cik jauki pavadīts laiks visiem kopā pirmajā ekskursijā!
4.a klase Laimas Šokolādes muzejā
Vangažu vidusskolas 4.a klasei 25.maijā bija lieliska iespēja apgūt jaunas zināšanas un prasmes “Laimas Šokolādes muzejā”. Tajā šokolādi varēja izbaudīt ar visām maņām – ieraudzīt, sagaršot, sadzirdēt un sajust! Tikām aicināti ne tikai nogaršot izcilos “Laimas” šokolādes meistardarbus, bet arī ielūkoties brīnumainās šokolādes tapšanas aizkulisēs, pieskarties kakao pupiņu sienai, sadzirdēt džungļus, nofilmēties atraktīvā video un iejusties šokolādes meistara ādā. Radošā šokolādes darbnīca sniedza iespēju pašiem izgatavot un izgaršot savas īpašās šokolādes konfektes un paņemt tās līdzi glītā kārbiņā. Esam pavadījuši vienu jauku dienu! Jauku kopā būšanas dienu ar izglītošanos, jaunu prasmju apgūšanu, našķošanos. Tagad esam zinošāki, prasmīgāki, gudrāki. Mums ļoooti patīk šādas mācību stundas!!!
4.a klases audzinātāja Inese Reisa
30.05. daži 2.a klases izglītojamie devās uz Latvijas radio minēt mīklas un uzdot savas raidījumā “Greizie rati”. Mūs ekskursijā iepazīstināja ar radio māju. Tur bija tik daudz brīnumu! Arī mīklu minēšana veicās. Izglītojamie parādīja arī savas muzikālās dotības. Par čaklo minēšanu saņēma dāvanas ar radio logo. Mācību gada noslēgumā tas bija skaists piedzīvojums.
3.a klase ciemojās Doles salas Zoo Rezidencē
23.maijā 3.a klase ciemojās ļoti interesantā un skaistā vietā – Doles salas Zoo Rezidencē. Tas ir jaunās paaudzes zoodārzs un atpūtas komplekss, kur mīt aptuveni 100 dzīvnieki no visas pasaules. Platība liela, interesanti apskates objekti, eksotiski dzīvnieki .Iepazinām dažādus savvaļas dzīvniekus un putnus. Tuvāk apskatījām tur mītošos mājdzīvniekus un mājputnus. Ieklausījāmies putnu un dzīvnieku saucienos. Dažus no dzīvniekiem varēja arī samīļot! Laiks paskrēja vēja spārniem, sanāca jauki un patīkami pavadīta diena!
3.a.klases skolotāja I.Andersone
2.a klase alu pilsētā – Līgatnē
24.05. 2.a klase iepazina alu pilsētu – Līgatni. Tad no Vadlauču tilta devās 3,5km garā ceļojumā gar Amatas upi. Pārsteidza Amatas krāšņie krasti. Pēc pagarā, bet interesantā ceļa visi kopā klāja pusdienu galdu. Pēc pusdienām visiem bija spēks nokļūt Zvārtas ieža virsotnē no kura pavērās brīnumains skats uz apkārtni. Mājupceļā vēl Ķūku iezis pārsteidza ar savu krāšņumu. Visi bija noguruši, bet priecīgi par redzēto un iepazīto.
ZZ čempionāta sacensības Bauskā 19.05.
Mēs 7.a klase izcīnījām iespēju piedalīties ZZ čempionāta finālā, kurš notika Bauskā. Lai tajā iekļūtu bija jāveic dažādi uzdevumi:
- mājās darbā mums bija labais darbiņš- radījām Lieldienu noskaņu pansionāta ”Gauja” iemītniekiem;
- bija jāizveido klases digitālais karogs;
- bija jāveic dažādi erudīcijas uzdevumi kopā un individuāli;
- finālā Bauskā piedalījāmies dažādās interesantās komandu stafetēs.
Lūk, atskats uz mūsu darbu!
11. klase Līgatnē
16. maijā apmeklējām Līgatni. Ļoti skaista vieta, kuras vēsture ir cieši saistīta ar Līgatnes papīrfabrikas attīstību un uzplaukumu. Mēs daudz uzzinājām ne tikai par papīra ražošanu Līgatnē pagātnē, bet arī, pateicoties ļoti jaukai gidei, varējām saprast kā dzīvoja un strādāja cilvēki 19. – 20. gadsimtā.
Diemžēl, šobrīd papīrfabrikas darbs ir gandrīz paralizēts un iedzīvotāju skaits krietni samazinājās.
Pēc tam mēs devāmies aplūkot Padomju slepeno bunkuru.
Grūti iedomāties, ka pagājušā gadsimta 80. gados rehabilitācijas centra klienti un darbinieki pat nezināja, ka zem viņu kājām bija paslēpts valsts mēroga stratēģiskais objekts!
Ekskursijas laikā ieguvām papildus zināšanas vēsturē un varējām analizēt tagadējo situāciju.
7. un 10.kl. ekskursija kultūrindustriālajā Līgatnes centrā - papīrfabrikā un slepenajā bunkurā
Šī gada 21.04. devāmies apskatīt Līgatnes kultūrindustriālo centru. Papīrfabrika vairs nestrādā, bet tās iekārtas, cilvēku vēsturiskās liecības un dzīvojamās ēkas atgādināja, kā kādreiz ražoja papīru un kādu. Līgatnieši ļoti lepojas ar papīrfabriku. Mūsu gide prata uzburt to senatnes elpu un lika mums izjust pagātni.
Otrs apskates objekts bija padomju slepenais bunkurs. Tur bija ļoti interesanti, redzējām tā laika tehnoloģiju sasniegumu, padomju sistēmas atribūtiku. Bija grūti saprast kā ir tad, ja visiem bija jādomā tikai šis sistēmas ietvaros.
Mums bija interesanti.
5.b kl. mācību ekskursija Vangaži-Gulbene-Vangaži
Skolēnu ekskursijā Gulbenē apmeklējām dzelzceļa depo, kur uzzinājām dzelzceļa stacijas vēsturi.
Mums bija iespēja iejusties ne tikai pasažieru, bet arī šoferu lomā un braukt ar veco vilcienu, kas mūs atveda pie Gulbenes meža laupītājiem.Mācījāmies orientēties pēc kartēm, kurt ugunskuru, vārīt putru. Ekskursija mums ļoti patika, jo tā bija ne tikai informatīva, bet arī izklaidējoša.
Atpūtas un izglītojošā programma Gulbenes depo teritorijā un braucieni ar Bānīti
Mēs, 7.b klases skolēni izvelējāmies šo ekskursiju, jo Gulbenes - Alūksnes bānītis šogad septembrī svinēs vēsturiskās dzelzceļa līnijas 120. jubileju. Gulbenes - Alūksnes bānītis ik dienas kursē 33 km maršrutā Gulbene - Alūksne un Alūksne - Gulbene, veicot divus reisus katrā virzienā atbilstoši kustības sarakstam. Tas ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens Baltijas valstīs, kā arī iecienīts tūristu apskates objekts un atraktīvs dzelzceļa transportlīdzeklis ceļojumam pa Vidzemi. Mums bija ekskursija pa depo un griezuļa demonstrācija. Vizināšanās ar rokas drezīnu. Un aizraujošais brauciens ar Bānīti.
Laimas šokolādes muzejā
5.a klase viesojās Laimas šokolādes muzejā. Skolēniem bija jāatbild uz āķīgiem jautājumiem par produkcjas vēsturi. Kā balvā, bērni tika cienāti ar Laimas konfektēm un šokolādes dzērienu. Ekskursijas gaitā skolēni uzzināja par kakao pupiņu izcelsmes vēsturi un pupiņu pārstrādi līdz gatavai produkcijai. Vērtīgi bija uzzināt par šokolādes labvēlīgo ietekmi uz organismu. Muzejā ir izstādīti produkcijas paraugi no Laimas ražošanas pirmssākumiem. Apmeklējuma nobeigumā skolēniem bija iespēja pašiem radīt savas oriģinālās, garšīgās un krāsainās šokolādes konfektes. Bija patīkami redzēt, ar kādu aizraudību bērni veidoja savus darbus. Katra bērna veikums tika glīti iepakots kastītē līdzņemšanai.
''Ādažu čipšu'' ražošana
6.a klase apmeklēja izzinošu ekskursiju uz ''Ādažu čipšiem''. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja par "Ādažu čipšu" vēsturi, produkcijas daudzveidību, jaunākajiem produktiesm un sadarbības partneriem. Čipšu ražošanas procesu bērni varēja vērot caur 3D brillēm. Ekskursijas noslēgumā skolēni radīja čipšus ar sevis izvēlētām garšām. Personisko čipšu radīšanas procesā bērniem bija jāmāk precīzi nosvērt izejvielu daudzums, kā arī jāspēj prognozēt izvēlēto garšvielu saderība. Prieks par rezultātu bija gan bērniem, gan skolotajiem. Lielu sajūsmu radīja līdzdotā čipšu kaste ar uzkodu katram.
Mācību ekskursija Augstākajā tiesā. Senatora stunda
11.05.2023. Vangažu vidusskolas 10.-11. klases devās ekskursijā uz Augstāko tiesu. Vidusskolas klasēm bija organizēta Senatoru stunda – Senāta departamentu senatoru vadītas lekcija tiesību zinību pamatos. Senatoru stundas notika īstā tiesas zālē, un tās vadīja senators Veronika Krūmiņa – tā visuzskatāmāk var iepazīties ar tiesas procesu.
Tiesību zinību stundā skolēni iepazinās ar Latvijas tiesību un tiesu sistēmu, Augstākās tiesas vietu un lomu šajā sistēmā, tiesību veidiem – civiltiesībām, krimināltiesībām, administratīvajām tiesībām . Senators ļoti interesanti stāstīja par tiesu sistēmai piederīgajām profesijām, par tiesneša amatu un tiesneša darbu. Ļoti vērtīgi skolēniem bija reālu situāciju analīze, saistītas ar cilvēku tiesībām un pienākumiem. Skolēniem bija iespēja saņemt atbildes uz visdažādākajiem ar tiesneša darbu saistītiem jautājumiem.
Vidusskolēniem arī ielūkojās Augstākās tiesas vēsturē un Tiesu pilī. Ekskursijas laikā skolēni varēja iepazīties ar Augstākās tiesas muzeju, apskatīt Kārļa Zemdegas veidoto skulptūru „Taisnība”.
Es domāju, kā dzīvās vēstures stundas ir svarīgas un aktuālas skolēniem. Tā ir laba iespēja jauniešiem labāk izprast būtiskus Latvijas vēstures notikumus un iepazīties ar reālām situācijām.
Vangažu vidusskolas skolēnu iespaidi
Visvairāk man patika tas, ka varēju uzzināt daudz jauna ne tikai no skolotāja, bet arī no darbinieka. Varēju arī sajust visas ēkas atmosfēru un iedomāties, kā cilvēki tur strādā ikdienā, jo tas ir ļoti svarīgi. Ēkā viss bija tik glīti, ka var pat redzēt, ka tur strādā īpaši gudri cilvēki. Paldies par ekskursiju. (P. Galkovska).
Mani ļoti aizrāva Augstākas tiesas muzejs. Tajā bija ļoti daudz informācijas, sākot no 1918. gada. Īpaši iespaidīgas bija cietuma restu ekspozīcija, pie kuras varēja nofotografēties. (B. Drozda).
Man patika apmeklēt Augstāko tiesu. Bija interesanti klausīties senatora lekciju, kurā brīvi atbildēja uz mūsu jautājumiem. Senatora stundā es nostiprināju savas zināšanas par tiesu. Man ļoti patika apmeklēt Augstākās tiesas zāli, jo gribēju uzzināt, kā jūtas tiesneši un advokāti, atrodoties zālē.Mums bija iespēja apmeklēt muzeju, kurā glabājas daudz vēsturisko lietu, piemēram, tiesnešu mantija u.c. Es gribētu apmeklēt Augstāko tiesu vēlreiz (A. Kompanijeca).
Šī ekskursija man patika, jo interesē jurista profesija. Bija interesanti apskatīt ēkas iekšpusi. Ekskursijas laikā man bija laba kompānija, tāpēc ekskursija nebija garlaicīga. Es vēlētos apmeklēt vairāk šāda veida vietas. (A. Perepelkina).
Mācību ekskursija Augstākajā tiesā bija ļoti interesanta, es daudz ko uzzināju jaunu un ieguvu jaunas zināšanas. Bija ļoti interesanti klausīties par likumiem un to pieņemšanu. Tagad es labāk zinu, kādas varbūt sekas, ja es neievērošu likumus. (K. Guseva).
Vēstures un soc. zinātnes skolotāja Valentīna Čerņeja
1.b klases ekskursija uz Siguldas zoodārzu
Vai vēlaties satikt zebras, kamieļus, dambriežus, lamas, pāvus, lemurus, surikatus vai kādus citus dzīvnieciņus? Sekojiet mūsu 1.b klases piemēram - brauciet uz Siguldas zoodārzu. Pateicoties programmai "Latvijas skolas soma", mēs pavadījām jauku laiku, vērojot dažādus eksotiskos dzīvniekus unikālā vietā, kas atrodas 11 hektāru plašā dabas teritorijā, Gaujas Nacionālā parka ainavā. Tas bija īsts piedzīvojums. Mūs iepriecināja ne tikai dzīvnieku apskate, pikniks, un pastaiga svaigā gaisā lieliskā kompānijā klasesbiedru lokā, bet, galvenokārt, iespēja barot dzīvniekus. Tiešā saskarsme ar dzīvniekiem dāvināja mums daudz pozitīvu emociju un padarīja mūsu sirdis labestīgākas.
Klases audzinātāja Olga Kravčenko
3.b klase "Laimas" šokolādes muzejā
3.b klases skolēni 21. aprīlī devās mācību ekskursijā uz „Laimas” šokolādes muzeju! Ekskursijas laikā skolēni nogaršoja karsto šokolādes dzērienu un noskaidroja kā top šokolāde.
Bērni paši veidoja konfektes, skatījās filmiņu par kakao pupiņas ieguvi un pieskarās kakao pupiņu sienai. Uzzināja arī par dizaineriem, kuri veido saldumu iepakojumus un reklāmu plakātus.
Ciemošanās bija salda un interesanta!
Sastapšanās ar industriālo kultūras mantojumu
Šī gada 13. aprīlī mēs, 8.b klases skolēni, lieliski pavadījām dienu, apmeklējot VEF rūpnīcas Kultūras pili. Pasākuma laikā gida pavadībā mums bija iespēja iepazīties ar VEF vēsturi, muzeju, slavenākajiem ražojumiem, VEF Kultūras pils telpām. Mums ļoti paveicās ar gidu. Viņš ir kādreizējais vēstures skolotājs vienā no Rīgas skolām. Cilvēks ar lielisku humora izjūtu. Pasākuma laikā viņš mums uzdeva dažādus jautājumus, deva interesantus uzdevumus. Ekskursijas noslēgumā aizpildījām testu par Kultūras pils vēsturi un muzeja ekspozīcijām.
Un tad mēs jaunu cilvēku pavadībā sadalījāmies divās komandās, devāmies uz orientēšanās spēli VEF apkārtnē, iepazīstoties ar rūpnīcas saglabātajām ēkām. Tur arī izpildījām dažādus uzdevumus un atbildējām uz jautājumiem. Diena bija brīnišķīga. Ekskursija bija ļoti informatīva un interesanta.
8.b klases skolēni
Koncerts "Izrotāsim pavasari!"
12. aprīlī mūsu skolas 2.-6. klašu koris un 5.a klases ansamblis piedalījās Ropažu novada skolu vokālo ansambļu un koru koncertā "Izrotāsim pavasari!" Koncerts notika Berģu kultūras centrā. Katrs koris un ansamblis uzstājās ar divām dziesmām. Koncerta noslēgumā visi kopā nodziedājām "Pavasara dziesmiņu". Mums ļoti patika šis pasākums!
Gads kara ēnā
Kara ēnā ir pagājuši 12 mēneši. Jau gadu kara notikumi Ukrainā ir svarīgākās ziņas mūsu ikdienā. Esam mainījušies mēs, sabiedrība, pasaule. 28.02. klases stundās skolēni diskutēja, izsakot savu viedokli, attieksmi pret kara notikumiem. Tapa radoši darbi par tēmu “Bez manis nav uzvaras”.
4.a klases darbs šeit
3.b
Klases stundā mēs pārrunājam par to, kas ir karš un kāpēc tas var notikt. Cik svarīgi ir dzīvot sapratnē un mīlestībā. Savu plakātu mēs veltījām mīlestībai un draudzībai.
3.b klase vēlas, lai kari nekad nenotiktu un visi cilvēki dzīvo laimīgi.
7.b
Jau gadu mēs dzīvojam kara ēnā. Mūsu pasaulē ir vietas, kur bērni nevar doties uz skolu. Ikdienas nežēlīgi tiek nogalināti cilvēki, iznīcinātas viņu mājas.
Ar savu plakātu mēs vēlējāmies izteikt savu attieksmi: “Karam NĒ!”
11.kl.
Diskutējot par tēmu, mēs kostatējām, ka kopš kara sākuma visu cilvēku dzīves līmenis ir pasliktinājies. Iemēsli - inflācija, bezdarbs, energoresursu sadardzināšana, migrācija. Mēs, 11.klases skolēni, esam pārliecināti, ka karš ir jāpārtrauc, jo cieš cilvēki un kara darbība - tas nav normāli 21.gadsimtā.
5.a
Stundā mums bija jāveic radošais uzdevums par minēto tēmu pēc izvēles - vēstule, vai eseja, vai zīmējums. Mēs diskutējām par kara ietekmi uz cilvēka dzīvi, vērtību maiņu, izteicām savas jūtas, pārdzīvojumus.
Dzimtās valodas diena
Atzīmējot Dzimtās valodas dienu, literatūras stundas 21. februārī 9.a klasei kopā ar skolotāju Inesi Reisu noritēja Vangažu pilsētas bibliotēkā. Sadarbojoties Vangažu pilsētas bibliotēkai un Barkavas pagasta bibliotēkai kopā ar izglītības iestādēm: Vangažu Vidusskola (9.a klase un sk. Inese Reisa) un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība (A1,V1 kurss un sk. Mairita Smeltere), ar jauniešiem gan klātienē, gan tiešsaistē nodarbībā bija dažādas aktivitātes:
- ietērpa emocijas valodā, izmantojot vārdus, frāzes vai saukļus,
- citēja latviešu rakstnieku dzeju, kas rakstīta uz māju sienām,
- izvērtēja šī brīža svarīgākās vērtības,
- klausījās grupas Līvi izpildījumā dziesmu "Dzimtā valoda", pildot uzmanības spēli,
- darbojās dažādās datu bāzēs: Letonika.lv, www.dainuskapis.lv, www.enciklopedija.lv un Latviešu valodas aģentūra/Latvian Language Agency, e-pupa.lv,
- Zoom tiešsaistē kopīgi uzspēlēja Kahoot spēli "Zini vai Mini" par dzimto valodu,
- atšifrēja frazeoloģismu skaidrojumus par valodu (Šķilt valodu, Izkulties no valodām, Valodas ķeras, Valodas nēsāt u.c.)
- minēja krustvārdu mīklas,
- veidoja T-krekla dizainu ar vārdiem, frāzēm, saukļiem.
- Noslēgumā secinājām, ka ir jākopj sava valoda, katrai valodai ir savs skaistums. Mīlēsim un saudzēsim savu dzimto valodu!
Nodarbības aktivitātes ir apkopotas arī virtuālā izstādē, ko var aplūkot arī šeit
Tas bija interesanti, aizraujoši, lieliski un mazliet arī netradicionāli kopā strādāt vienlaicīgi dažādās Latvijas vietās.
SIRSNĪGS PALDIES VISIEM DALĪBNIEKIEM!
Skolotāja Inese Reisa
Zinātnes centra "AHHAA" apmeklējums
2023.gadā 16.februārī mēs - 5.b, 6.b, 7.b klases skolēni - kopā ar klašu audzinātājām A.Teruni, M.Zlotņikovu un N.Marheli apmeklējam zinātnes centru "AHHAA" un apskatījām Tartu.
Mums bija diezgan sarežģīti, bet aizraujoši pārvarēt AHHA ekspozīcijas etapus. Mēs rādījām labu zinātnisko sagatavotību, drosmi un spēju pārvarēt bailes un neticību saviem spēkiem.
Iesakām visam klasēm apmeklēt AHHAA centru.
Sirds siltums –
Runā tas –
Pukst plaukstā pasaule
Kā brīnums Tevī
Atdzimis.
Vangažu vidusskolā turpina realizēt pilnveidotu programmu - atbalsts pozitīvai uzvedībai. Šīs programmas viena no pamatvērtībām ir cieņa.
Sākumskolas skolēni no 13. – 17. februārim savās klasēs darīja labus darbus, teica sirsnīgus vārdus un bija iejūtīgi viens pret otru. Ar dažādiem teicieniem skolēni vienojās labo darbu darīšanā.
Katru dienu izdari vienu labu lietu! Dalīts prieks ir dubults prieks. Labs darbs tevi atalgo. Prieks ir ne tikai ņemt, bet arī dot!
Nedēļas beigās visiem bija prieks par padarītiem labiem darbiem, teiktiem labiem vārdiem, cieņas izrādīšanu pret klasesbiedriem un skolotājiem.
Katru dienu ir vienreizēja iespēja paveikt kaut ko īpašu, izmēģināt nezināmo, ieraudzīt neparasto. Lai izdodas!
4.a klases atskaite šeit
100. diena skolā
16. februārī 1.a klases skolēni svinēja 100. dienu, kopš uzsākuši savas skolas gaitas. Tas ir laiks, kad pirmklasnieki ir iemācījušies rakstīt burtus, pilnveidota lasītprasme, apgūti matemātisko izteiksmju pamati. Ir iepazīta skolas vide, skolotāji, pierasts pie mācību procesa organizācijas. Tas ir periods, kas pirmklasnieki kļuvuši par mazu ģimeni – cieši saistītu kolektīvu, kurā visi ikdienas darbi un atpūtas brīži ir visiem kopīgi.
Mācību process šajā dienā bija savādāks – ciemos bija Pepija, kurai bija dažādi uzdevumi. Bērni minēja pasaku varoņus, lasīja tekstu un rakstīja teikumus. Domāja atbildes atjautības uzdevumiem. Orientējās skolas telpās un fotografēja dažādas vietas skolā. Pēc tam, kā jau īstos svētkos, neizpalika svētku kliņģeris, baloni un sertifikāti par veiksmīgi uzsākto mācību procesu skolā.
Lai nākamajās 100 un vēl vairāk dienās skolēnos nezūd zinātkāre un godīga, sirsnīga attieksme pret pasauli!
Lai izdodas!
Skolotāja Lelde
Tikšanās ar fantāziju literatūras autori Lauru Dreiži Vangažu pilsētas bibliotēkā
Uz satikšanos ar latviešu zinātniskās fantastikas un fantāzijas žanra rakstnieci, tulkotāju, redaktori, mūsu novadnieci Lauru Dreiži devās Vangažu vidusskolas 7.a un 8.a klases skolēni ar skolotājām I.Reisu un B.Toču. (Rakstniece vairākkārt uzvarējusi apgāda "Zvaigzne ABC" rīkotajā konkursā "Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”) Pirms tikšanās bērni jau bija iepazinuši rakstnieces daiļradi, lasot viņas grāmatas un stāstot par tām klasē lasītāju seminārā, rakstot gūtās atziņas. Bija radušies daudz jautājumu par grāmatas tēliem, dīvainām idejām, notikumiem, kurus bērni rakstīja uz digitālās tiešsaistes sienas. Klātienē skolēniem bija iespēja tuvāk iepazīt tēlu radīšanas metodes, iedvesmas avotus, par to jautājot rakstnecei. Pusaudžiem bija iespēja veikt ekspresinterviju ar viešņu. L.Dreižes stāstījums par sevi un grāmatas tēliem bija aizraujošs un humora pilns, kas iedvesmoja skolēnus turpināt lasīt rakstnieces darbus. Literārās nodarbības beigās visiem bija iespēja piedalīties interesantā Kahoot testā, iegūt autogrāfu, kopbildi. Paldies Vangažu pilsētas bibliotēkas kolektīvam par radīto iespēju būt tik jaukā pasākumā. Tas bija izzinoši, atraktīvi, daudzveidīgi, mūsdienīgi, iedvesmojoši.
Par to, kas notika bibliotēkā, variet apskatīties video Vangažu pilsētas bibliotēkas YouTube kanalā
Ziemassvētku projekti Vangažu vidusskolā
Ziemassvētku gaidīšanas laiks skolā šogad bija īpašs, jo tradicionālo koncertu un klases vakaru vietā 5.-11. klases veica projektdarbus dažādos mācību priekšmetos. Vēlējāmies, lai ikviens savā sirdī un domās ielaiž Ziemassvētku sajūtu . Sadarbojoties vairākiem skolotājiem un klašu grupām, tapa projekti, kas bija saistīti gan ar svētku tematiku, gan mācību saturu.
Apkopojām skolēni viedokli par projektu darbiem.
7.a klases projekta "Ziemassvētku galda tradīcijas" ietvaros jaunieši paši cepa piparkūkas, vārīja zirņus un klāja galdu, apgūstot senlatviešu tradīcijas Ziemassvētkos. Šādi strādājot, jaunieši saprata, ka spēj būt saliedēti un paveikt ļoti daudz ko! Kā arī iepriecināt apkārtējos cilvēkus ar nelieliem gardumiņiem!
11. un 6.a klases apvienojās un izveidoja projektu “Ziemassvētki – brīnumu laiks”. Brīnumi gan bija - 6.a klases skolēni meistaroja, krāsoja, līmēja un, beidzot, izveidoja kuģu modeļus. Daži kuģīši pat patstāvīgi un droši peldēja.
11.klase pētīja ķīmijas nozares un rezultātā, pilnīgi brīnumaini, sniegs dega, bet audums nedega; ķīmiskās vielas jaucot, bija izveidota varavīksne. Prezentācijas laikā publika redzēja vulkānus, uguņošanu un visādus trikus.
Visas prezentācijas beidzās ar muzikālo apsveikumu skatītājiem.
5.a. klases projekts “Ziemassvētki – apsveikumu un brīnumu laiks”. Šajā projekta ietveros mēs ar klasi daudz pavadījām laika kopā, komunicējam ar citiem skolotājiem. Skolēni varēja brīvi sadarboties, palīdzēt viens otram. Projekts saliedēja klasi, palīdzēja mums saprast, ka katrs var palīdzēt citam nejusties vientuļam, un ,lai to īstenotu, nevajag daudz, bet tikai vēlēšanos un labsirdību. Saņēmām lielu gandarījumu pēc paveikta.
10. klases projekts “Ak, eglīte”. Visvairāk mums patika piparkūku kopīga cepšanu un puzles veidošanu egles formā. Ziemassvētku projekts mūs saliedēja kā klasi. Mēs izzinājām Ziemassvētku eglītes rašanās tradīcijas un bijām sagatavojuši muzikālus priekšnesumus par tēmu - eglīte.
Mēs, 5.b un 7.b klases skolēni, piedalījāmies projektā "Latvijas tradicionālie ēdieni", kura laikā mēs ne tikai apguvām Latvijas nacionālās virtuves īpatnības, bet arī varējām aprēķināt visu ēdienu recepšu sastāvdaļas matemātikas stundās un tulkot receptes angļu valodā angļu valodas stundās. Projekta aktivitāte ļāva mums nostiprināt un paplašināt nodarbībās iegūtās zināšanas matemātikā un angļu valodā, kas radīja apstākļus mūsu radošajai attīstībai.
8.b klase sagatavoja projektu „Ziemassvētku tradīcijas dažādās valstīs”. Mēs sadalījāmies pa pāriem un izvēlējāmies valsti, par kuru meklējām izzinošu materiālu internetā. Svarīgi bija izvēlēties gan vizuālo materiālu, gan tekstu. Strādājām kopā ar datorikas skolotāju un pārbaudījām arī datorikas prasmes.
Uzdevums bija katrai valstij izveidot vienu slaidu, uz tā ievietojot attēlus un svarīgāko materiālu.
Pozitīvi, ka darbā iesaistījās visi klases skolēni. Negatīvs bija nepietiekamas latviešu valodas zināšanas, tādēļ visi nevarēja izvēlēties pareizu un interesantu tekstu prezentācijām.
6.b klases projekts “Ziemassvētku avīze” mēs izveidojām 5 komandas. Un katra komanda izveidoja savu tematiko avīzi, piemēram, par zodiaka zīmēm, pasaules svētku ēdieniem, Ziemassvētku spēlēm un konkursiem, Jaunā gada jautrām ziņām. Projektu darbi bija saistīti ar latviešu valodas, krievu valodas un datorikas stundās apgūto.
Veidojot skolas avīzes viss nebija tik gludi, kā gribētos. Darba procesā saskārāmies ar vairākām problēmām. Taču par spīti visam, grūtības tika pārvarētas un gala rezultāts iepriecināja gan skolēnus, gan skolotājas.Veidojot prezentāciju, mēs nofilmējām joku video ar Ziemasvētku vecīti un ar viņa palīgu rūķīti, visiem skolēniem un skolotājiem video ļoti patīka. Mēs domājam, ka mums šis projekts izdēvas!
Ziemassvētku labdarības tirdziņš
Labdarība, filantropija, altruisms. Ir dažādi vārdi, kuri raksturo darbību, kuras rezultātā kādam tiek palīdzēts. Tā ir iespēja brīvprātīgi palīdzēt līdzcilvēkiem, atsaucoties palīgā saucieniem.
Skolēnu padomes rosināts skolā notika ikgadējais Ziemassvētku labdarības tirdziņš. Šī gada mērķis bija – piedalīties labdarības maratonā “Dod pieci!”, ziedojot līdzekļus Ukrainas bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – skolas piederumu iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. Skolēni un viņu vecāki bija sarūpējuši pašpagatavotas lietas un saldumus, kurus varēja iegādāties skolas tirdziņā.
Mazo tirgotāju pienākums bija ziedot vismaz 50% no ietirgotās summas. Ziedotā summa bija brīvprātīga, daži skolēni bija īpaši dāsni, ziedojot visu ietirgoto summu. Aktīvākie dalībnieki- 2.a, 3.a, 4.a, 5.a, 6.a, 3.b, 4.b, 6.b, skolēnu padomes dalībnieki. Paldies par aktivitāti gan bērniem, gan vecākiem, gan skolotājiem! Kopā mēs saziedojām 407, 55 eiro. Mūsu dāsnākie ziedotāji: D. Buivida, J. Locāne (2.a) , kuras ziedoja ne tikai tirdziņā savāktos līdzekļus, bet arī savu patstāvīgi sakrāto kabatas naudiņu.
Labdarības maratons “Dod pieci!” ir daļa no starptautiska projekta, kurā dažādās Eiropas valstīs radio dīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā.
Šogad sabiedrības uzmanība tik pievērsta ukraiņu bērniem. Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 35 tūkstoši ukraiņu bēgļu, aptuveni 31% no visiem bēgļiem Latvijā ir bērni, lielākoties 2 līdz 17 gadu vecumā. Daudziem ukraiņiem dzīve Latvijā ir jāsāk no nulls- pagaidu mājoklis, pagaidu skola un draugi. “Dod pieci!” aicināja Latvijas sabiedrību apzināties, ka, par spīti mūsu daudzajām problēmām, mums pašlaik ir privilēģija dzīvot miera apstākļos, un, palīdzot ukraiņiem, mēs palīdzam paši sev.
Šī gada atziņa - pārmaiņas sabiedrībā sākas no mums pašiem!
Vangažu vidusskolas Patriotu nedēļas pasākumu apkopojums
No 08.11. līdz 18.11. bija īpašas dienas. Novembrī ir tā nedēļa, kad mēs vienojamies kopīgā savā cieņas un mīlestības apliecinājumā, savai valstij, savai tautai. Katru gadu mēs, Vangažu vidusskolas kolektīvs, kopā sanākam, lai pieminētu valsts varoņus un nozīmīgos Lāčplēša dienas notikumus, svinētu Latvijas dzimšanas dienu 18.novembrī. Šogad patriotu nedēļas ietvaros bija organizēts Lāčplēša kauss. 11. novembrī pl.15.30 skolēni, skolotāji un vecāki iededza sveces mūsu skolas pagalmā un veidoja gaismas ceļu, godinot brīvības cīņas varoņus. Kopā mēs bijām vienoti gan aizdedzot sveces Latvijas karoga krasās, gan mīlestībā pret mūsu Latviju. Svētku kulminācijā 17. novembrī, kad skolā tradicionāli norit svētku koncerti, pasniedzām dāvanu viens otram , dāvinot dziesmas, dzeju, smaidus un dejas. Visas patriotu nedēļas dienas priekšmetu skolotāji organizēja mācību stundas par valsts proklamēšanu, valstsgribu, valsts, dabas un cilvēku resursiem, kultūru un tradīcijām, integrējot mācību priekšmeta saturā.
4.a, 1.b, 6.a, 8.a, 9.a klases aktivitātes un radošās izpausmes šeit
Lāčplēša kauss - 2022
Patriotu nedēļa katram no mums ir svarīga, jo tā it pārdomu un atceres laiks. Laiks, kad ir jāapstājas un jāpadomā, cik mums ir svarīga Latvija, un ne tikai mūsu valsts pagātne, bet arī nākotne.
Veidojot patriotisma, varonības un mērķtiecības apziņu, skolā tradicionāli organizējam “Lāčplēša kausu”- erudīcijas un veiklības konkursu 5.-9. klašu zēniem. 20 skolnieki sacentās gan sportiskā veiklībā un izturībā, gan mājsaimniecības gudrībās, gan erudīcijā latviešu valodas, literatūras , vēstures un kultūras jautājumos, gan mūsdienīgās prasmēs – informāciju tehnoloģiju izmantošana. Konkursa ideju, uzdevumu sagatavošanu un konkursa vadīšanu realizēja Skolēnu padomes dalībnieki, sadarbojoties ar priekšmetu skolotājiem. Šogad cīņa par kausu bija īpaši nopietna un azartiska.
2022. gadā par Lāčplēša kausa ieguvēju kļuva 7. a klases skolnieks Markuss Makars, 2. vieta A.Kaspers (8.b klase), 3.vieta R.J.Balabka (6.a klase)
Iemīļotākie ēdieni Latvijā svētkos un ikdienā
Integrētajā angļu valodas stundā skolēni ne tikai izzināja nacionālās virtuves īpatnības, bet arī uzņēmās iniciatīvu veidot latviešu nacionālās virtuves svētku ēdienkarti. Bērni brīvi orientējās vispārējā informācijas plūsmā, parādot tādas īpašības kā atbildība, mērķtiecība, radošums un komandas darba prasmes.
Protams, skolēni vēlētos savu izveidoto latviešu nacionālās virtuves ēdienkarti realizēt dzīvē, bet diemžēl laika nepietika.
A.Teruņi
Integrētas stundas krievu valodā, veltītas Latvijas Neatkarības dienai 18.novembrī
6.b-8.b klases skolēni rakstīja “Vēstuli draugam ārzemēs par manu Latviju”. Skolēni pastāstīja, cik burvīga ir mūsu Latvija, cik interesantas vietas var apmeklēt mūsu valstī.
11. klase piedalījās diskusijā “Mazo lietu teorija. Ko nozīme būt par savas tēvzemes pilsoni, patriotu?”, 10. klase veidoja prezentācijas “Aicinu apmeklēt manu Latviju”, kur ar bildes palīdzību pastāstīja par interesantākiem vietām mūsu zemē. Skolēni atzina Latvijas unikalitāti, cieņu pret vietu, kur viņi ir piedzimuši, kur dzīvo radinieki, draugi. Viņuprāt, patriotisms nav tikai “akla” mīlestība pret dzimteni, bet konstruktīva trūkumu kritika, lai Latvija kļūtu par labāko valsti. Aktīva dzīves pozīcija, pozitīva attieksme pret dzīvi.
M.Zlotņikova
Vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju stundas
Šī gada patriotu nedēļas tēmu akcents vizuālajā mākslā, kā arī dizainā un tehnoloģijās tika likts uz latviešu etnogrāfiju – latviešu etnogrāfijā lietotām zīmēm, rakstiem, krāsām, rakstu joslām un tautastērpa detaļām.
1.a un 9.a klases skolēni vizuālās mākslas stundās iepazina, kas ir saktas, kādam nolūkam tās izmantoja, cik daudzveidīgas tās var būt un kā tās rotātas. Mazie skolēni gleznoja saktas un rotāja tās ar saules zīmēm, bet lielie veidoja lielizmēra saktas aplikācijas tehnikā sākumskolas gaiteņa logu noformēšanai.
2.a un 3.a klases skolēni iepazina latviešu kultūrvēsturisko novadu tautastērpu vainagus, pētīja darināšanas tehniku, krāsas, rakstu joslas. Tad paši gleznoja skaistāko vainagu un rotāja ar rakstiem un rakstu joslām.
7.a un 7.b klases skolēni pētīja jostu rakstus un pielāgoja tos pērlīšu rokassprādzes aušanas vajadzībām.
Skolēni ar patiesu interesi un aizrautību iepazina latviešu nacionālās kultūras vērtības.
I.Lījvaka
Integrētās stundas Patriotu nedēļā
Integrējot dažādu mācību priekšmetu apakštēmas vienā lielajā – „Latvija - tās pagātne, tagadne un nākotne”, skolēni meklēja informāciju, lasīja literāros darbus, papildināja savu vārdu krājumu ar jauniem vārdiem un jēdzieniem, klausījās skaņdarbus, veica radošos darbus, diskusijās izteica savu viedokli par doto tēmu.
Pārrunājot darbu stundās, skolēni atzīmēja, ka, meklējot un darbojoties ar dažādiem avotiem, atraduši interesantus faktus, mūzikas failus un mākslas darbus, kas saistījās ar tēmu.
Ļoti interesantus darbus - komiksus - par Lāčplēša tēmu, veidoja 5.b klases skolēni. Par savām izjūtām, dzīvojot Latvijā , kolāžas veidoja 7.a un 7 b klases skolēni.
I.Grinberga
Patriotu nedēļa 1. a klasē “ Latvija sākas ar manu pilsētu”
Mazie pirmklasnieki patriotu nedēļu iesāka ar dizaina un tehnoloģiju stundās gatavotu pilsētas atveidojumu. Skolēni gatavoja daudzstāvu mājas – tā veidojot pilsētu. Pēc tam, par godu Lāčplēša dienai, skolēni savā veidotajā pilsētā izgatavoja svecītes.
Latviešu valodas stundās skolēni runāja par to, ka Latvija sākas manā pilsētā, manā ģimenē. Sarunās skolēni stāstīja kā svētki tiek svinēti mājās.
Dabas zinību stundās skolēni veidoja Latvijas karti ar pilsētu, upju nosaukumu uzrakstīšanu.
Pirms svētkiem skolēni bija izdomājuši savu sveicienu Latvijai – es mīlu savu Latviju, sveiciens mūsu Latvijai, lai brīva ir mana Latvija, Latvija – mana dzimtene, saules mūžu Latvija, Latvija ir mana mīļākā zeme.
L.Nagle
Integrēta stunda “Latviešu tautas tērpi - senču mantojums”
1.b klases skolēni pētīja, meklēja informāciju, no kā sastāv tradicionāls tautas tērps, un zīmēja tos. Viņi izskaidroja, ka novadu tērpi atšķiras ar darināšanas paņēmieniem, apģērba piegriezumu, rakstu kompozīciju, krāsu salikumu un valkāšanas tradīcijām.
Bērni lepojas ar senām tradīcijām un tautas tērps ir viens no šīm skaistajām tradīcijām, kas uztur “dzīvu” mūsu tautas kultūras pagātni. Tautas apģērbs ir mūsu valsts simbols.
I.Kalicka, O. Kravčenko
Latvija pēc 50 gadiem
Angļu valodas stundā mēs, 10. un 11. klases skolēni, izvēlējāmies tēmu “Latvija pēc 50 gadiem”. 2072.gadā mēs būsim 66-67 gadus veci, un tas bija izaicinājums aprakstīt Latviju pēc tik daudz gadiem.
Katrs no mums, izmantojot iztēli, analizējot esošo situāciju politikā, izglītībā, ekoloģijā, medicīnā, uzrakstīja savu vīziju - kāda būs mūsu valsts pēc 50 gadiem.
Tika pieminēti un aprakstīti dažādi dzīves aspekti. Mēs skatāmies nākotnē un ticam, ka pēc 50 gadiem Latvijā būs attīstītas augstās tehnoloģijas, medicīna, izglītība kļūs efektīvāka, tiks atrisinātās ekoloģiskās problēmas. Daži no mums pieminēja, ka, neskatoties ne uz ko, Latvijai nav jāzaudē sava identitāte un skaistums. Visumā, nākotne sanāca diezgan spīdoša.
Pēc darba pabeigšanas mums ir iespēja organizēt pasākumu “Stunda Lasītavā” un palasīt viena otra esejas, salīdzināt idejas un padiskutēt. Tas ir diezgan interesanti.
Šeit ir dažas mūsu idejas:
- “We need to do everything so that our state continues to carry the title of a great country. Each of us has a share of responsibility for the future, but some tend to believe that nothing depends on them. Actually it is not.”
- ”People will clean our entire country from garbage, it will be very clean and beautiful on the streets, there will be no homeless people, because the prices will be very affordable and everyone will have a job. There will also be no homeless animals, because everyone will have their own owner and a place where they will live. “
- ”I think that in 50 years everyone will have their own personal assistant. Each person will have a bracelet on which there will be a small button and if you press it, a small character will appear next to you in the form of a holography. This little galographic character can be made by yourself, that is, you can choose the size, appearance, clothes, character, voice.”
- ”Latvia will once again become the greenest country in Europe. Beautiful nature is well-kept in Latvia. When people cut down the forests, they will replant after cutting down so that the forests regenerate and not leave an empty area. Rivers and lakes will be beautifully cleaned, fish populations will be restored in them.”
- ”I think that human rights will be more developed and that orientation, race, sex and gender will not be questioned, and that people will become more corrupt and will not insult each other for being "not like everyone else". In 50 years, all unrecognized people will die out and life will become much better. Also, I hope that for violation of human rights, they will be executed in the most sophisticated ways.”
- ”In Latvia also there will be over medicine. In surgery, robots will be used for complex support. It will be possible to print organs from bio components on a 3D printer, which will cost little and every resident of Latvia will be able to cure his disease.”
- ”I wish Latvia all the best – growth, good success, and a great future. I will keep my thumbs up, whatever day, we can all be glad to be born here.”
- ”We all know that Old Riga is valued for its old-fashioned look. Therefore, I believe that roads and houses will definitely not change, because this is what distinguishes it from other cities. But probably the renovation will still be done, because many buildings have not been renovated yet.”
I.Ušakeviča
1.a kl. Vangažu pilsētas bibliotēkā nodarbībā ,,Tikšanos ar lāci"
15.11. 2022. 1.a klases skolēni, kopā ar pedagoga palīgu M. Iecelnieci, ciemojās Vangažu pilsētas bibliotēkā. Tur notika Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Līdzi tika ņemti zīmējumi ar lāci mežā. Kādi tik lāči netika nesti uz bibliotēku - lieli, mazi, resni, tievi, paēduši un mazāk ēduši... Interesantu nodarbību ,,Tikšanos ar lāci" bija sagatavojušas bilbliotēkas darbinieces. Skolēniem bija iespēja noskatīties gan video filmu par lāci, gan piedalīties viktorīnā, gan padejot mūzikas ritmā. Skolēni bija aktīvi nodarbību norisē. Pēc labi padarīta darbiņa, skolēni tika cienāti ar saldumiem. Tas bija pirmais pirmklasnieku pasākums ārpus skolas. Cik satraukti un ieinteresēti bija mazie bērni!
Par to, kas notika bibliotēkā, variet apskatīties video Vangažu pilsētas bibliotēkas YouTube kanalā
Sirsnīgs paldies jaukajām bibliotekārēm par viesmīlīgo uzņemšanu, interesanto pasaku un atraktīvajiem uzdevumiem!
Gaidīsim atkal nākošo tikšanos!
4.a klases “Spoku stāstu burziņš” veļu laikā Vangažu pilsētas bibliotēkā
31.oktobrī 4.a klase devās uz Vangažu pilsētas bibliotēku, lai piedalītos izglītojošā nodarbībā par veļu laiku. Pirms nodarbības bērniem bija jāsagatavo arī mājas darbs-jāizlasa 1 grāmata, jāanalizē tā, jāuzraksta stāstiņš, jāsagatavo tērpi, jāiestudē deja. Bērni uzzināja par senču tradīcijām un ikdienas darbiem, minēja mīklas, darbojās erudītu grupās, klausījās un prognozēja, komandā zīmēja aizsietām acīm konkrētus tēlus, piedalījās improvizētā raganu dejā, rādīja savu iestudēto deju, spēlēja Kahoot testu par dzirdēto stāstu, cienājās ar saldumiem. Nodarbība bija tik atraktīva, ka laiks pagāja nemanot. Radītā atmosfēra un noskaņa bija sireāla. Bērniem patīk apmeklēt bibliotēku!
Vairāk informācijas Vangažu pilsētas bibliotēkas YouTube kanalā
4.klases audzinātāja Inese Reisa
“Naudas diena” tiešsaistē kopā ar Swedbank
3.b klase, neizejot no klases, piedalījās Swedbank pasākumā “Naudas diena”. Nodarbībā skolēni uzzināja kā tikt pie ieņēmumiem, apsaimniekot savu kabatas naudu un veidot uzkrājumus, kā zināt, cik daudz naudas vajag pirkumiem un citiem izdevumiem, ka arī varēja interaktīvi līdzdarboties.
1.b klases skolēni Rīgas Motormuzejā
2022. gada 11. oktobrī 1.b klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Rīgas Motormuzeju. Muzejā katram bērnam bija iespēja pašam izveidot atlecošo bumbiņu un iepazīties ar ekspozīciju, kas veltīta seno automašīnu, motociklu un velosipēdu vēsturei Latvijā un pasaulē, aptverot laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta nogalei. Ekspozīcija ir izveidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem. Šo stāstu viņi iepazina ar modernu, daudzveidīgu multimediju un dizaina palīdzību, līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs.
Klases audzinātāja Olga Kravčenko
"Kadiķītis" iepazīst novadu
Vangažu vidusskolas tautas deju kolektīvs “Kadiķītis”, sasmēlies saules enerģiju, sakrājis spēkus, ar iedvesmu iesoļo jaunajā sezonā.
“Kadiķīšu” dejotāji sezonu atklāj kopā ar draugiem aktīvi darbojoties dabā. Ņemot vērā šī brīža aktuālo tematiku par padomju laika mantojumu, kā gala mērķis tika izvirzīts aplūkot Garkalnes mežā esošo militāro bunkuru. Veicot garo pastaigu, mazie dejotāji ne tikai piepildīja savus punčus ar dabā esošajām mellenēm un brūklenēm, bet kāds pat iemanījās arī sēnes salasīt cepurē.
Nonākot galamērķī, bērni pārvarēja sevi, izbaudot asas izjūtas atrodoties nemājīgās un šaurās telpās, kas pielietojamas kara gadījumā. Militārie noslēpumi vienmēr un visos laikos rūpīgi glabāti un slēpti. Arī šobrīd par to, kas bijis Latvijā līdz pat 1994.gadam, kad Padomju Savienības armija atstāja Baltiju, zināms ir visai maz. Bērni ar interesi uzklausīja kolektīva vadītājas stāstījumu par Latvijas vēstures notikumiem, kas saistīti ar Latvijas okupācijas laiku.
Kad cīņa ar sevi bija pieveikta un īpašais objekts aplūkots, laiks tika veltīts kopīgas maltītes gatavošanai uz dzīvās uguns. Pēc garšīgās maltītes nobaudīšanas, vakars turpinājās ar aktīvām sporta spēlēm.
Deju kolektīva “Kadiķīši” dejotāji, pirms jaunās deju sezonas, novēl Jums aktīvu, radošu, veiksmīgu un vienmēr zinību alkstošu sajūtu jaunā mācību gadā!
Deju kolektīva “Kadiķītis” vadītāja Žanete Paeglīte un dejotāji
Veselīgs dzīvesveids ir līdzsvarota dzīve
Dzīvot veselīgi, nenozīmē tikai skriet krosiņu, bet arī ēst veselīgi, lasīt grāmatas, rūpēties par dabu. Cilvēkam, lai viņš justos labi, ir jāstrādā ar sevi gan fiziskā, gan garīgā līmenī. 27.maijā Vangažu vidusskolā skolēni piedalījās Sporta dienas dažādās aktivitātēs: stafetes, olimpiskā deja, handbols, dabas pārgājiens u.c. 5.a klases skolēni ar prieku pieņēma sporta skolotājas izaicinājuma uzdevumu sagatavot "Mēs sportiņā". Skolēni sadalījās 6 grupās, un katra grupa izdomāja savu sportisko aktivitāti, kuru realizēja nedēļas laikā, apkopojot savu veikumu klases kopīgā prezentācijā, ko Klases stundā mutiski prezentēja, atklājot savas veiksmes un grūtības. Skolēni iepazina arī Latvijas labāko peldētāju Ievu Maļuku. Par šo sportisti skolēni veidoja kolāžu un zīmēja viņai savu medaļu. Bērni secina, ka veicot fiziskas aktivitātes, mēs ieklausāmies ķermeņa gudrībā. Mēs dzīvojam šodienai un ikdienā cenšamies saskatīt visas septiņas varavīksnes krāsas, kas sniedz pozitīvas emocijas. Tad mūsos ir enerģijas pārpilnība, labs noskaņojums, vingrs ķermenis, pašapziņa un veiksme.
5.a klases audzinātāja - S.Vencjuna
7.a klases izaicinājuma pārgājiens
Noslēdzot aktivitāti, kas bija paredzēta Olimpiskā mēneša ietvaros, nolēmām, ka maija izskaņā dosimies pārgājienā, lai pierādītu, ka katrs no mums var noiet vairāk par 10 000 soļus un tas nerada grūtības, bet pārbauda mūsu izturību un spēju sasniegt nosprausto mērķi.
Pārgājiena maršruts bija: Vangažu vidusskola - Vangažu baznīca - Inčukalna medību pils - Inčukalna Velna ala un avotiņš - Sorbas. Kopējais maršruta garums ~ 12 km.
Ceļs pagāja nemanot, jo vērojām dabu, ieklausījāmies dzeguzes kūkošanā, iepazināmies ar kultūrvēsturiskām celtnēm, dabas radītiem brīnumiem, veldzējāmies ar avota ūdeni un visi kopā sasniedzām nosprausto mērķi. Bijām nogājuši ~ 13 km!
Esam sapratuši, ka ir jātic sev un jāgrib darīt , tad arī viss izdosies. Lai visiem piedzīvojumiem bagāta vasara!
7.a klases skolēni un audzinātāja
Mēs sportiņā
7.a klases aktivitāte bija pastaigas svaigā gaisā un soļu skaitīšana no 1.maija līdz 21. maijam. Aktivitātē piedalījās 12 no 18 skolēniem un noieto soļu skaits ~ 3 miljoni soļi. Vidēji katrs no skolēniem , kas piedalījās aktivitātē , nogāja 11 534 soļus katru dienu, kas ir ļoti labs rezultāts, jo liekas, ka daudz laika tiek pavadīts pie viedierīcēm, bet izrādās, kā ārpus skolas notiek aktivitātes, kas nesaistās ar sēdēšanu, bet gan ar kustēšanos.
24.maijā noslēdzām savu aktivitāti ar kopīgu pastaigu līdz rūpnīcai.
Mēneša izskaņā ir plānots pārgājiens, kura mērķis ir noiet ~ 12 km, lai saprastu, ka tas ir izaicinājums, bet ka to varam izdarīt, ja regulāri dodamies pastaigās.
7.a klases skolēni un audzinātāja
Sporta mēneša ietvaros 3.a klase aktīvi kustējās gan starpbrīžos, gan stundās, gan pēc stundām. Atskaite šeit
Kooperatīvā mācīšanās sākumskolas 1. un 4. klasē
Mācību gada pēdējā nedēļā mazākie un lielākie sākumskolas skolēni izglītības procesā izmantoja kooperatīvās mācīšanās metodi. Kooperatīvā mācīšanās ir paņēmiens, kas ļauj skolēniem mācīties vienam no otra un apgūt svarīgas starppersonu prasmes. Šī mācību metode ir veiksmīga, strādājot mazās grupās, kur katrs dalībnieks ir atbildīgs par savu mācīšanos.
Ceturtās klases skolēni iejutās skolotāju lomā un pirmās klases bērni veica dažādus uzdevumus: atminēja atjautības uzdevumus, sakārtoja teikumos latviešu tautas sakāmvārdus, burtu režģī meklēja paslēptus vārdus. Jaunie skolotāji sekoja līdzi savu audzēkņu darbam, paskaidroja uzdevumus un novērtēja pirmklasnieku darbu. Katrs strādāja tā, lai izpelnītos atzinību, kas kopā veidoja teicamu rezultātu. Skolēni bija motivētāki, jautra atmosfēra valdīja mācību procesā, bija iespēja mācīties strādāt kopā dažādu vecumposmu skolēniem. Šīs ir svarīgas prasmes, kuras noderēs turpmākajā mācību procesā.
Jaunajiem skolotājiem palīdzēja Ingrīda Andersone un Lelde Nagle
Mācību priekšmetu integrācija
Mācību priekšmetu integrācija skolā ir viena no jomām, kurās aktīvi tiek meklēti jauni pedagoģiski risinājumi, attīstāms mācībspēku radošais potenciāls, lai efektīvi ietekmētu skolēnus. Sākumskolas skolēni un pedagogi pēcsvētku dienu veidoja interesantu, radošu un garšīgu. Tika veidotas Lieldienu kompozīcijas, ripinātas olas, svinēta klasesbiedra dzimšanas diena, stiprākās olas īpašnieka noteikšana... Ar kādu degsmi un azartu tika pavadīta mācību diena!
Paldies skolotājām par radošumu un ieguldīto darbu!
Paldies vecākiem par palīdzību, izdomu un radošumu, darbojoties kopā ar bērnu!
Lieldienu gaidīšana
Līdz ar Lieldienu atnākšanu mostas daba un saulīte priecē arvien biežāk, tāpēc šie svētki simbolizē arī gaismas un auglības vairošanos. Kad gaisā virmo pavasara reibinošās smaržas, no tām var smelties spēkus un enerģiju turpmākiem darbiem.
Sākumskolas skolēni Zaļajā ceturtdienā bija ģērbušies zaļas krāsas apģērbā un ar dažādiem zaļiem aksesuāriem.
Mācību procesā tika lasīti ticējumi, tautasdziesmas un skolēni iepazinās ar dažādām aktivitātēm Lieldienās.
Klausījos, brīnījos,
Kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumā.
Elitas Vīnas izstāde Vangažu pilsētā
Vangažu vidusskolas 5.a klases skolēni 8.aprīlī iejutās ekspertu lomā un analizēja, recenzēja gleznas, ko aplūkoja Vangažu pilsētas kultūras namā. Par redzēto gleznu noskaņu, dominējošajām krāsām, līnijām, asociācijām dalījās pieredzē ar saviem klasesbiedriem un starptautiskā projekta "Young Stars of Green Future" partneriem (Polija, Turcija). Šī projekta uzdevumi ir saistīti ar dabu, augiem un dzīvnieku pasauli. Izstādē lielu uzmanību skolēnus piesaistīja dabas un dzīvnieku autores attēlojums. Piekrītam Helvēcija atziņai, ka "mākslas uzdevums ir saviļņot sirdis". Mākslas pasaule patīkami iepriecina dvēseli, stāsta par saviem piedzīvojumiem, un katrs nolasa tik,cik spēj saprast tai brīdī.
5.a klases audzinātāja - S.Vencjuna
Pasaules ūdens diena-2022
Visā pasaulē 22.martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada. Arī Vangažu vidusskolas 5.a klase 22.aprīlī atzīmēja Pasaules ūdens dienu, čakli darbojoties ar starptautiskā eTwinning projekta "Young Stars of Green Future" dažādiem sadarbības uzdevumiem, ko kopīgi izstrādāja 5.a klases audzinātāja S.Vencjuna kopā ar Eiropas skolu skolotājām Laura Pazdaj (Polija), Zehra Akdeniz (Turcija). Skolēniem bija erudīti jautājumi par ūdeni, kur savas zināšanas varēja pārbaudīt onlaina platformā kahoot.com. Labākos rezultātus 5.a klasē parādīja Ričards Juris Balabka (1.vieta), Jūlijs Reniņš (2.vieta) un Amanda Būcena (3.vieta). Šogad Ūdens dienas tēma bija „Daba ūdenim” („Nature for water”). Tas ir iemesls apzināt tīra dzeramā ūdens nenovērtējamo nozīmi cilvēka veselības uzturēšanai, labsajūtas un produktivitātes veicināšanai gan darbavietās, gan mājās.
5.a klases audzinātāja - S.Vencjuna
Veselīga uztura olimpiāde
10. martā 4.a un 4.b klases skolēni piedalījās olimpiādē par veselīga un sabalansēta uztura jautājumiem.
Pirms olimpiādes notika saruna un veselīgu konfekšu pagatavošana.
Skolēni sacentās interaktīvās spēlēs, kurās vajadzēja parādīt zināšanas par ogļhidrātiem, olbaltumvielām, taukiem dažādos pārtikas produktos. Salikt augošā secībā dažādus ēdienus un dzērienus pēc cukura daudzuma tajos. Atpazīt ogas, augļus un dārzeņus.
Skolēni pēc tam pārrunāja, kas visvairāk paticis, interneta saitē novērtēja pasākuma norisi.
Lūk atbildes: patika dažādās spēles, jo varēja vairāk uzzināt par veselīgu ēdienu, rēķināt sastāvdaļu daudzumu dažādos produktos, spēles bija interesantas – gan ar kustībām, gan ar domāšanu, patika piedalīties visās aktivitātēs, tika labi izskaidrota veselīga uztura nozīme, iegūtas jaunas zināšanas.
Ēdīsim veselīgi un būsim veseli!
“Spilvenu diena”
Lai ikdienas mācību procesu iekrāsotu dažādiem emociju toņiem, skolotāja Inese Reisa piedāvāja 3.a klases skolēniem paņemt līdzi uz skolu spilvenus. Bija pamanījusi, ka bērniem ir vēlme sēdēt uz grīdas gan starpbrīdī, gan stundās. 5.novembrī 3.a klasei trīs mācību stundas notika, sēžot un guļot uz grīdas. Tika integrēti vairāki mācību priekšmeti-dabaszinības, latviešu valoda un sociālās zinības, vienlaicīgi vēl apvienojot ar eTwinning projektu “Ielu detektīvi”. Atļāvāmies mācīties neformālā klases vidē bez soliem un krēsliem, bez grāmatām un burtnīcām, jo uzdevums bija grāmatu vietā līdzi uz skolu paņemt spilvenu. Cik interesanti bija novērot bērnu emocijas un sarunas iepriekšējā dienā, kad tie uzzināja par šādas dienas organizēšanu.
“Spilvenu dienā” uzzinājām, kur, no kā, kāpēc vispār tika izgudroti spilveni. Tie bija tikai bagātnieku privilēģija, kas tika izgatavoti no koka dēlīša uz statīva, lai var atspiest galvu, uz kuras bija sarežģīts matu sakārtojums, lai tas naktsmiera laikā netiktu sabojāts. Spilveni mēdza būt no koka, metāla, akmens un porcelāna.
Noskaidrojām, kāda veida spilveni mēdz būt, kādam nolūkam-miega, sēžam, guļam, dekoratīvie, sapņu, gaisa, drošības, dīvānu, LED, jogas, dzīvnieku, emociju.
Uzzinājām, kā spilvenu var parādīt kurlmēmo valodā, pirms dodot iespēju pašiem bērniem to izdomāt un tad salīdzināt ar vispārpieņemto standartu. Atbilde bija ļoti tuvu.
Latviešu valodā tēma bija īpašības vārds. Izmantojot “prāta vētras” metodi, bērni izdomāja dažādus īpašības vārdus, raksturojot spilvenu? Aktivitāte bija grupās, kuras tika sadalītas pēc spilvenu krāsas, formas, svītrām, rūtīm un citiem zīmējumiem. Kā arī bija jāizdomā mīkla, lai tās atminējums būtu spilvens.
Bērniem vajadzēja pastāstīt, pa kurām ielām viņa spilvens atceļoja uz skolu. Šī aktivitāte sasaistījās arī ar e Twinning projekta tēmu “Ielu detektīvi”, bērna pētnieciskajām prasmēm un savas apdzīvotās vietas vērīgāku izpēti. Iepazina Vangažu pilsētas digitālo karti, atrodot pazīstamas ielas un objektus. Izpildīja virtuālo labirintu no Saules ielas līdz Gaujas ielai 2, kur atrodas Vangažu vidusskola.
Bija jāatmin burtu režģis, kurā bija iejukuši Vangažu pilsētas ielu nosaukumi.
Kad stāstīšanas, domāšanas, uzmanības, pētīšanas prasmes bija pārbaudītas, laiks pienāca dinamiskajai pauzei, kur cēlām spilvenu piramīdu, trijstūri, apli un kvadrātu. Pārbaudījām savas koordinācijas prasmes kustībā, turot spilvenus tikai ar pārinieka vēderu vai muguru, neizmantojot rokas. Bija jāsajūt otra cilvēka soļi, jāvienojas par kustību amplitūdu, lai spilveni nenokristu, jo tie bija divi, kuri atradās starp vēderiem un mugurām.
Spilvenā drīkstēja izbļaut savas dusmas, naidu, nepatiku. Ja rokas bija nevaldāmas, tad bija iespēja mīcīt, burzīt, iedunkāt atnesto spilvenu, lai nedarītu pāri viens otram. Savus spilvenus izmantoja kā emociju spilvenus.
Dabaszinībās brīvā atmosfērā uz interaktīvās sienas skatījāmies dažādus eksperimentus, kas saistīti ar gaisu. Uzzinājām pat, kā nekustīgu objektu ar gaisa spilvena palīdzību padarīt kustīgu. Diskutējām, vai guļot ar seju spilvenā, cilvēkam pietiek gaisa.
3.a klase savā “burbulī” pavadīja šo mācību dienu, nepamanot, ka jau jādodas mājās. Bērni nevēlējās spilvenus nest uz mājām. Diena izdevās tik piepildīta, emocionāla, dinamiska, jautra, izzinoša, vienojoša! Uzskatu, ka katra diena jābauda ar prieku, kad esam klātienē. Nebija laiks ne ķīviņiem, ne apvainojumiem. Sanāca patiešām piepildīta diena!
3.a klases skolotāja Inese Reisa
Ziemeļvalstu literatūras projekta nedēļas aktivitātes Vangažu vidusskolā
5.a klase 16.novembrī piedalījās Ziemeļvalstu literatūras projekta nedēļas Krēslas stundā. Pirms grāmatas kopīgas lasīšanas skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas erudītā e-testā par Ziemeļvalstīm. Veicot testu kahoot.com platformā, skolēni arī pilnveidojas savas zināšanas par Ziemeļvalstīm, kā piemēram, Dānijā populārākais pārvietošanās veids pilsētā ir velosipēdi. Zviedrijā ir vienīgā valsts pasaulē, kur zīmju valoda ir oficiāla valsts valoda. Islande atrodas tuvu polārajam lokam. Norvēģijā ir fjordi. Dānijā izdomāja Lego spēli bērniem utt. Vislabāk šajā testā veicās Artūram, Stellai un Ričardam. Priecīgas emocijas bērnu sejās varēja pamanīt, kad zīmēja savu sapņa tēlu. Skolēni strādāja arī grupu darbā, kurā kopīgi prognozēja grāmatas saturu un prezentēja savas idejas klasesbiedriem. Skolēni nobalsoja par savu simpātiju. Krēslas stundas teksta lasījums bērnus ieveda Kārinas Ērlandsones fantāziju pasaulē, kur skaļi pa rindkopām lasīja šīs autores teksta fragmentus no grāmatas "Pērļu zvejniece". Dzīvojām un jutām līdzi galvenās varones Mirandas piedzīvojumiem. Lasot šo darbu, skolēni salīdzināja savas teksta prognozes stundas sākumā. Savus secinājumus skolēni rakstīja linoit.com vietnē, uzsverot, ka vajag ticēt saviem sapņiem un piepildīt tos, tad cilvēks jutīsies laimīgs. Cilvēki, kuri netic sapņiem, viņiem nav fantāzijas. Stundas beigās skolēni gardi mielojās ar kliņģeri, ko mums sarūpēja Vangažu pilsētas bibliotēka. Sirsnīgu paldies par sadarbību Vangažu pilsētas bibliotekārēm- V.Bordānei, G.Keišai.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja - Solvita Vencjuna
Radošs zīmējumu konkurss
Vangažu vidusskolas skolēni (Kira 0.c klase, Lukass 1.a klase, 5.a klase - Elīna, Amanda, Ričards, Ralfs, Stella, Rūta) piedalās The Frame TV zīmējumu konkursā, ko organizē Samsung Latvija (IG: @samsunglv, FB: SamsungLatvija) līdz 15.novembrim. Mamma, tētis, Betmens, suns Duksis. Cik bērnu, tik viņu varoņu! The Frame dzīvesstila televizors ir radīts, lai tas pārtaptu mākslas galerijā, kurā būs vieta ikvienam bērna zīmētajam varonim. Šajā konkursā var piedalīties bērni un jaunieši no 7 līdz 18 gadiem un cīnīties par unikālu balvu – konkursā pieteiktā zīmējuma iekļaušanu Samsung The Frame televizora reklāmas kampaņā! "Māksla nepazīst vecuma - tā ir mūžīga rītausma" / E.Grīgs/
5.a klases audzinātāja - Solvita Vencjuna
Vangažu vidusskolas vērtības - kultūra, patstāvība, cieņa un atbildība
Ar lielu neizpratni, izbrīnu, prieku, sajūsmu, aizkustinājumu 3.a klase veica uzdevumu audzināšanas stundā, kur skolotāja iedeva dīvainu uzdevumu. Stundas tēma bija Vangažu vidusskolas vērtības - kultūra, patstāvība, cieņa un atbildība.
Ar vārdu var paijāt, ar vārdu var sist un dzelt. Zilums un vātes sadzīst, bet atmiņā, dvēselē paliek rētas, ja kāds ir neapdomīgi vai ar nolūku otram veltījis ļaunus vārdus, neglīti apsaucis. Muti var izmazgāt ar zobupastu, bet ar nekrietniem vārdiem aptraipītu otra dvēseli izmazgāt ir neiespējami.
Mūsu stundas metafora bija - zobupasta, kura tika izsaiņota no jaunas kārbiņas, atvērta gluda, pilna tūbiņa, kuru vajadzēja ātri izspiest tukšu. Pēc tam ar jebkādām metodēm un aprīkojumiem bija jādabū zobupasta atpakaļ glīti tūbiņā atpakaļ, kas, protams, bija ļoti sarežģīti. Bērni pieprasīja gan šķēres, gan irbulīšus, gan karotes, lai izpildītu uzdevumu, bet rezultātā jau nesanāca vairs tik glīti. Tūbiņa vairs nebija iepriekšējā izskatā, bet gan saņurcīta, sagraizīta un netīra, tāda, kādu veikala plauktā mēs vairs negribētu pirkt. Lūgt piedošanu tūbiņai arī nav nozīmes, jo tās izskats neuzlabosies.
Bija patiess prieks, cik saliedēti strādāja bērni katrs savā grupā, pildot katrs savu pienākumu, cik radoši un kreatīvi tika meklētas uzdevumu risināšanas stratēģijas. Tika trenētas kritiskās domāšanas un problēmrisināšanas prasmes, apvienojot ar cilvēku vērtību sistēmu. Pēc uzdevuma veikšanas bērni prata diskutēt, analizēt un secināt, cik atbildīgi esam katrs par to, ko sakām citiem, lai neaizskartu otra cieņu, nezaudētu arī savu cieņu citu acīs. Nonācām pie atziņas un morāles-7 reizes padomā, tad saki, un runāšana sudrabs, klusēšana - zelts.
Būsim atbildīgi un cienoši!
3.a klases skolotāja Inese Reisa
Attālinātais mācību process mūsu ikdienu padara neierastāku
Pirmo reizi 5.a klase kopā ar latviešu valodas skolotāju piedalījās literatūras stundas Rudens dzejas dienā Zoom tiešsaistes stundā. Skolēni deklamēja dažādu latviešu autoru dzeju par rudeni, ko paši patstāvīgi sameklēja mājas sekcijas plauktā vai bibliotēkā (pašvadīta mācīšanās un gatavošanās). Kā arī fonā lika instrumentālu mūziku, mēģināja saklausīt interesantus vārdu savienojumus dzejā. No atslēgu vārdiem veidoja savus teikumus ar sajūtu gleznām (oža, dzirde, tauste, redze, garša). Interesanta, nepierasta atmosfēra Zoom stundā klausīties klasesbiedru sagatavoto dzeju. Daži skolēni pārsteidza ar emocinālu stāstījumu, daži repoja savu dzejoli. Bija ļoti interesanti un aizraujoši. Papildus stundā skolēni izmantoja answergaden.com un linoit.com IKT rīkus, kuros strādāja onlainā kopīgi izsakot savus vērtējumus un domas. Šajā stundā tika apvienotas digitālās un radošās prasmes. Secinājums, ka patīkamāk būtu visiem tomēr klātienē šāds process.
Latviešu valodas skolotāja - Solvita Vencjuna
Valsts valodas diena Vangažu vidusskolā
15. oktobris kopš 2021. gada ir ierakstīts Latvijas valsts kalendārā kā valsts valodas diena. Valsts presidents E.Levits aicināja visās Latvijas skolās un novados veidot savas īpašās valsts valodas izzināšanas un svinēšanas tradīcijas.
Mūsu skolā šajā dienā latviešu valodas stundās skolēni diskutēja par tēmu Latviešu valoda man ir…
Lūk, dažas skolēnu domas!
Šīs diskusijas laikā guvām atziņu, ka latviešu valodai ir īpaša loma Latvijas valstiskuma saturā.
Nacionālais eTwinning projekts "Izrauties no 4 sienām"
Vangažu vidusskolas 5.a klasē mēs lepojamies ar mūsu klasesbiedru Jūliju Reniņu, kurš no koka darinājis projektam karogu "Izrauties no 4 sienām".
RADOŠI, INTERESANTI, ORIĢINĀLI.
Jūlija hobijs brīvajā laikā ir kaut ko darināt no koka, un savu brīvo laiku viņš bieži pavada savā darbnīcā. Darba procesā viņš izmantoja slīpmašīnu, rokas zāģi, urbi un dedzināmo ierīci, ar kuras palīdzību iededzināja koka ripās burtus. No drātīm izlocīja dažādu formu cilvēciņus. Izmantojamie materiāli koks, naglas, drātis, skrūves, āķi, diegs. Paldies Jūlijam par pārsteigumu, kas iepriecināja mūs un projekta dalībniekus ar savu radošo izdomu. Apbrīnojam Jūlija pašiniciatīvu kaut ko tādu interesantu radīt ar savām rokām.
Šeit Jūlijs pastāsta, kā veidoja karogu.
Klases audzinātāja - Solvita Vencjuna
Ejam rudenī!
Kad viss rudens skaistums sakritis uz zemes, miglas vāli kā šalle ap kaklu – sākumskolas skolēni oktobra mēnesi iesāka ar radošu un interesantu darbu stundās "Ejam rudenī!"
1.a klases skolēni devās āra pastaigā un veidoja rudens gleznu no dabas materiāliem. Cik interesanta un neparasta sanāca šī glezna! 1.b klases skolēni radošus darbus veidoja no koku lapām. Mazās rociņas un iztēle darbojās ļoti radoši.
2.b klasē skolēni zīmēja mnemo kartītes, lasīja dzejoļus par rudeni, mērīja priekšmetus ar kastaņiem, sadarbojās un prezentēja savu darbu.
3.b klases izglītojamie latviešu valodas stundu pavadīja ārā, baudot silto rudens sauli, vērojot dabu, lasot dzejoļus par rudeni, zīmējot un kopīgi izveidojot darbu izstādi klasē. 4.a klases skolēni rakstīja radošu darbu par kādu koka lapu. Iztēlojās sevi tās vietā un piedzīvojums varēja sākties! Tad šī lapa pārtapa skaistā un krāsainā tamborētā pīnītē, kura attainoja sajūtas rudenī. 4.b klases jauni pavāri devās kulinārijas pasaulē. Tika izpētītas oriģinālas receptes, izveidota savējā. Kopīgi tika pagatavoti dažādi ēdieni. Ražas svētkus izbaudīja omulīgā atmosfērā, priecājoties kopā ar draugiem un pie tējas krūzes rudens aukstums viņus nebiedēs.
Liels paldies visiem sākumskolas skolotājiem par radošumu un darbu interesantajās aktivitātēs!
Tikai tā var pārvarēt rudens tumsu – stādot cerību asnus, starojot mīlestībā un saglabājot siltu un dedzīgu sirdi....
Rudens ekskursija uz Cēsu pili
Zelta rudens noskaņās ar projekta "Skolas soma" un vecāku atbalstu 5.a klase viesojās Cēsu pilī, kur skolēniem bija iespēja izzināt ne vienu vien Cēsu pils vēstures noslēpumu, pabija arī krēslainajos pils kambaros un kopīgi veica izzinošus uzdevumus. Ekskursiju vadīja viduslaiku tērpā ģērbts gids, kas savu stāstījumu ilustrēja ar dažādiem uzskates līdzekļiem un skolēnus iesaistīja interesantās aktivitātēs. Ļoti interesanti bija viduslaiku pils Rietumu torņa 3. stāvā aizraujoša multimediāla izstāde ar video, skaņas un gaismas efektiem. Aptuveni 10-15 minūtes garais stāsts, kas tika projicēts uz grīdas, sienām un griestiem, palīdzēja izdzīvot pils gadsimtiem seno vēsturi, skatītājam šķietami atrodoties notikumu epicentrā. Skolēni piedalījās arī viduslaiku spēlēs, kas nebija nemaz tik vieglas. Ļoti interesanti un izglītojoši tika pavadīta šī mācību diena Cēsīs.
Klases audzinātāja - Solvita Vencjuna
Literatūras stunda I.Ziedoņa muzejā „Dzirnakmeņi”
Mums, 9. klases skolēniem, 23. septembrī notika literatūras stunda I.Ziedoņa muzejā „Dzirnakmeņi”, kur mūs sagaidīja ar siltu tēju un mazu cienastu.
Pirms šīs ekskursijas mūsu izpratnē muzeji nebija ,,sevišķi augstā vērtē “ - tie mums likās garlaicīgi un neinteresanti, taču šis brauciens tiešām lika mainīt mūsu priekšstatus par muzejiem un par to, kādā veidā tajos var gūt jaunu informācija.
Visvairāk no paša muzeja mums atmiņā palikuši dzirnakmeņi mājas apkārtnē, iespaidīgā Ausmas Kantānes lāču kolekcija, fakti par to, kā tika uzcelta Ziedoņa māja, kā arī mājīgā atmosfēra un arī, protams, kopīgā laika pavadīšana ar klasesbiedriem, pētot un izzinot Ziedoņa mājas vēsturi, visiem kopā lasot dzeju.
Interesants likās fakts, ka I.Ziedonis savā mājā nav vēlējies, lai būtu gids.
Nodarbības laikā iemācījāmies novērtēt pārējo klasesbiedru uzticamību - dodoties uzticības pārgājienā, kur pusei no mums bija jāiet ar aizsietām acīm, pārliecinājāmies, ka nepievilsim cits citu.
9.a klase
Viduslaiku atmosfēra Siguldā
22. septembrī mūsu 7.b klase jaunu iespaidu meklējumos devās uz brīnišķīgo kaimiņu pilsētu Siguldu. Daudzi no mums ir bijuši Siguldā, bet šajā dienā mēs pirmo reizi apmeklējām Siguldas viduslaiku pils pilsdrupas. Mūsu skolotāja pastāstīja par pils vēsturi un tās celtniecības īpatnībām. Mums bija iespēja izbaudīt viduslaiku atmosfēru, tikties ar bruņinieku, rāpties pa pils stāvajām kāpnēm, un no augstuma apbrīnot rudenīgo dabu. Pils un tās teritorija ir restaurēta un sakopta. Te ir brīnišķīga vieta atpūtai un pastaigām.
Pēc tam mēs devāmies uz piedzīvojumu un atrakciju parku "Tarzāns", kur mums bija iespēja pārbaudīt savu izturību, veiklību un drosmi. Šajā trasē īpašus panākumus guva Fjodors Semeņecs, kurš ātri un veikli veica visus deviņus posmus.
Mājās mēs atgriezāmies mazliet noguruši, bet laimīgi. Šī diena bija lieliska!
7.b klases skolēni
5.a klases dabas pārgājiens gar Gauju
Vangažu vidusskola 5.a klase priecīgi piedalās dabas pārgājienā gar Gauju, dodoties uz Ērgļu klintīm. Pārgājiena laikā mūs izglītoja gide Sigita Klētniece. Piedalījāmies dažādās aktivitātēs: pārvarējām dažādus dabas šķēršļus, elpojām priežu meža svaigo gaisu, baudījām Latvijas skaistās dabas ainavas, atļāva mums skaļi kliegt cik spējam, sacentāmies čiekuru sacensībās- kurš tālāk Gaujā iemetīs čiekurus. Mājās pārbraucām ar pozitīvām emocijām un prieku sirdī :)
Klases audzinātāja - Solvita Vencjuna
Lai rudens krāsainība iepriecina tevi!
Rudentiņ, bagāts vīrs,
Daudz tu mums dāvināji:
Pilnas klētis labībiņas,
Pilnas ķešas sudrabiņa.
5.a klase piedalās starptautiskajā eTwinning projektā "Welcome autumn", kurā piedalās dažādas Eiropas skolas no dažādām valstīm: Polija, Itālija, Spānija, Horvātija, Turcija, Armēnija, Lietuva, Gruzija, Portugāle u.c. Rudenīgās noskaņās realizējām radošu projekta uzdevumu, sadarbojoties ģimenē ar vecākiem. Mēs izveidojām rudens mandalu: no rudens lapām, ogām, sēkliņām, dārzeņiem, čiekuriem. Lai rudens krāsainība iepriecina tevi!
Projekta vadītāja: Solvita Vencjuna
5.a klase aktīvi piedalās nacionālajā eTwinning projektā "Izrauties no 4 sienām", kurā piedalās 10 Latvijas skolas. Šajā projektā mēs esam visjaunākie dalībnieki, jo piedalās arī 6.-8.klases skolēni. Projekta uzdevumus veicam dažādos mācību priekšmetos. Arī dizains un tehnoloģijas jaunajā mācību priekšmetā kopā ar skolotāju Ingu Lījvaku paveicām interesantu, radošu darbu- izšuvām uz auduma mūsu komandas karogu, kurā attēloti skolēnu izvirzītie 4 galvenie atslēgu vārdi - DABA, CEĻOJUMS, BRĪVĪBA, KUSTĪBA. Darba procesā Izmantoja dažādus audumus, skices, šablonus, šujmašīnu.Uzdevums bija grūts, bet mēs to paveicām. Meitenes ievingrināja roku šujmašīnas praktiskajā darbībā. Vajadzēja precizitāti, mazliet pacietības un praktiskas iemaņas. Esam priecīgi par darba rezultātu. Paldies par sadarbību skolotājai Ingai Lījvakai.
Projekta vadītāja: Inese Reniņa
Dzeja Vangažu pilsētai
Kad ārā rudens klauvē aiz loga, kad rīta salna vaigus kutina, mēs radām vārdus, kas debesis lutina un priecē visus...
5.a klase piedalās Vangažu pilsētas radošajā dzejas konkursā, sacerot savu dzeju Vangažu pilsētai. Sadarbība ar Vangažu pilsētas bibliotekārēm: Vinetu Bordāni, Gundu Keišu.
Klases audzinātāja - Solvita Vencjuna
5.b klase šokolādes muzejā "Laima"
27. septembrī 5.b klase apmeklēja šokolādes muzeju "Laima". Uzzinājam par šokolādes vēsturi, izbaudījām gardu karsto šokolādi un apguvām konditora profesijas pamatu: gatavojām konfektes ar dekoru. Un šo saldo dāvanu uzdavinājam saviem vecākiem.
Ekskursija bija fantastiska! Visiem ārkārtīgi patika. Vēl tērējam kalorijas aktīvā atputā bērnu laukumā Kr.Barona ielā.
Jo kustīgāk...jo lustīgāk
Septembra mēnesī 5. un 6. klases skolēni kopā ar klases audzinātājām piedalījās Vangažu vidusskolas Sporta dienas aktivitātēs, ko vadīja un organizēja 9. un 12. klašu skolēni. Kaut gan ārā pūta stiprs Ziemeļvējš un lija lietus, tas netraucēja bērniem izbaudīt pozitīvas emocijas un sportiskas aktivitātes (stafetes, tautas bumbu, futbolu u.c.) skolas sporta zālē. Paldies sporta skolotājām: Inesei Reniņai un Larisai Medvedevai! Prieks dzirdēt bija skolēnu secinājumus - kaut biežāk būtu šādas dienas!
5.a klases audzinātāja: Solvita Vencjuna
Tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori
Lai skolēnus ieinteresētu ar aizrautību pievērsties daiļliteratūras lasīšanai, Vangažu vidusskola uzaicināja ciemos bērnu rakstnieci Luīzi Pastori. Par saviem darbiem rakstniece divreiz ieguvusi Latvijas Literatūras gada balvu, Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu, Pastariņa prēmiju, Bērnu žūrijas apbalvojumu, iekļauta Starptautiskajā The White Ravens sarakstā un prestižā britu laikraksta The Guardian 2018. gada labāko grāmatu sarakstā.
Tikšanās laikā ar 3.a, 4a., 5.a un 5.b klasi autore ne tikai pastāstīja par sērijas “Mākslas detektīvi” stāstu tapšanu, bet arī aicināja bērnus iejusties detektīvu ādā ar īpašu detektīvuzdevumu palīdzību, izzinot mākslas darbu tapšanas aizkulises. Bija ļoti rūpīgi jāpēta mākslas darbi, lai atrisinātu krustvārdu mīklu, kurā bija iekodēta parole, kuru nosaucot varēja tikt pie balvām. Nodarbība bija interesanta, atraktīva, izzinoša. Mazie, topošie detektīvi iepazina bērnu rakstnieci, tās daiļradi un iedvesmas avotus. Izprata detektīva lomu, tam nepieciešamās prasmes. Bērni secināja, ka nemaz tik viegli nav būt detektīvam, ka nepieciešamas daudz prasmes un zināšanas, bet galvenais jābūt vērīgam. Mēs bieži vien neredzam daudzas lietas, kas ir mūsu acu priekšā ikdienā.
3.a klases skolotāja Inese Reisa
Drošāks internets sākas ar tevi!
07. septembrī Vangažu vidusskolā viesojās drossinternets.lv vēstniece Sandra Magrina, kas interesanti izglītoja mūs par e-drošību. Skatījāmies foto, video, piedalījāmies diskusijā, uzdevām jautājumus.
Kas ir e-drošība? Viss, kas saistās ar drošu interneta izmantošanu, cilvēka rīcību un zināšanām, interneta ētiku.
Dzirdējām dažādus atslēgu vārdus, kas saistās ar e-drošību: virtuālā atslēga, datu aizsardzība, autortiesības, interneta pārlūkprogrammas, datorvīrusi. Pēc lekcijas skolēni veidoja vizuālus plakātus ar secinājumiem, kurā izteica savas domas par dzirdēto un redzēto. Centīsimes ikdienā izmantot šīs zināšanas.
5.a klases audzinātāja: Solvita Vencjuna
eTwinning projekti mūsu skolā
Ja tu nevari darīt iespaidīgas lietas, tad dari mazas lietas, bet iespaidīgā veidā. /N.Hills/
Sveicam Vangažu vidusskolas eTwinning skolotāju komandu ar lieliskiem rezultātiem! Šogad Vangažu vidusskola ir 2x saņēmusi "eTwinning skolas" titulu, kurā vērtēja skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību.
Par 2020./2021.m.g. Vangažu vidusskolas skolotāji saņēmuši 3 Nacionālās Kvalitātes sertifikātus dažādos klašu vecumposmos: Līga Brizga nacionālais projekts "Ciemos pie draugiem Vidzemē"(pirmsskola), Inese Reisa nacionālais projekts "Mākoņu raksti"(2.a klase), Inga Lījvaka nacionālais projekts "Mani pirmie zābaciņi-2"(9.a klase). Mūsu skolas 2 projekti ir pieteikti šogad finālā kā labākie projekti, kuru rezultātus varēs uzzināt šī gada oktobrī.
Arī šogad 2021./2022.m.g. mūsu skola piedalīsies jaunos eTwinning projektos: Inese Reniņa nacionālais projekts "Labizjūtas formula"(6.a klase), Inese Reniņa, Solvita Vencjuna nacionālais projekts "Izrauties no 4 sienām"(5.a klase), Inese Reisa nacionālais projekts "Ielu detektīvi"(3.a klase), Solvita Vencjuna starptautiskais projekts "Welcome autumn"(5.a klase), Iveta Kauliņa starptautiskais projekts "Food between culture and balance"(4.a klase).
Sirsnīgs paldies projektu sadarbības skolotājiem par ieguldīto darbu - Inesei Grinbergai (sociālās zinības), Inārai Bulai (datorika, informātika), Dzintrai Meijerei (mūzika). Komandai ir spēks. "Ja visi kopā iet uz priekšu, tad panākumi rūpēsies par sevi." /Henry Ford/. Lai ikvienam ir interesants un izglītojošs piedzīvojums, piedaloties eTwinning projektos!
eTwinning vēstniece, projekta vadītāja, mentore: Solvita Vencjuna
Āra nodarbības Vangažu vidusskolā (turpinājums)
2.a klasei bija atkal iespēja tikties āra nodarbībā - ieskatīties dabas acīs, zīmēs, smaržās, elpā, skaņās. Komandas darbs un vērīgums šodien bija noteicošais faktors, lai pēc iespējas ātrāk veiktu uzdevumus. Cik grūti sev apkārt pamanīt mazas lietas, nosaukt tās vārdā gan latviski, gan angliski. Daudzi nezināja vārdu nozīmes - kas ir raupjš, karalisks, kantains. Daba ir bagāta, un arī mēs šodien kļuvām bagātāki!
2.a klase āra nodarbībā iejutās mērnieku lomās. Āra nodarbībā atradām dažādu formu objektus, pratām tos nosaukt angļu valodā. Noskaidrojām, kā var izmērīt celma apkārtmēru, skudrupūžņa augstumu. Mēs tagad zinām, cik garš un plats ir atjaunotais tiltiņš pār upi. Nonācām līdz secinājumam, cik plata ir pati upe , vai pār tiltiņu viens otram pretim var pabraukt garām 2 velosipēdisti, cik bērnu var sasēst uz soliņa Veicām daudz citu mērījumu.
Āra nodarbībā atradām dažādu formu objektus, pratām tos nosaukt angļu valodā. Noskaidrojām, kā var izmērīt celma apkārtmēru, skudrupūžņa augstumu. Mēs tagad zinām, cik garš un plats ir atjaunotais tiltiņš pār upi. Nonācām līdz secinājumam, cik plata ir pati upe , vai pār tiltiņu viens otram pretim var pabraukt garām 2 velosipēdisti, cik bērnu var sasēst uz soliņa Veicām daudz citu mērījumu.
1.b klase vēroja dabu pavasarī, palielināja vārdu krājumu, piedalījās komandu sacensībās un konkursos. Saulīte spīdēja, stunda patika visiem!
Jaunie 1.b klases mākslinieki iepazinās ar dažādiem mākslas žanriem, izveidoja dzīvās gleznas. Ar rāmja palīdzību atļāva mums ielūkoties savā radošajā pasaulē un ieraudzīt partretu, kluso dabu un ainavu. Bija daudz sporta un daudz mākslas šajā brīnišķīgajā maija dienā!
7.a klase ar aizrautību sagatavoja prātus stundai, masējot savas smadzenes ar daudzveidīgām pirkstu kombinācijām. Centās pierādīt izvirzīto hipotēzi: vai rakstnieki darbos ietver dzīves īstenību vai ļaujas fantāzijai. Izmantojot Ž.Verna darba fragmentus un varbūtības teoriju, bērni rēķināja, cik liela varbūtība, ka ceļotājus vētras laikā izmet tieši uz kādas konkrētas salas, bet ne citas. Aprēķināja salas augstumu metros, zinot tikai tās augstumu pēdās. Pēc fragmenta apraksta rēķināja salas garumu metros un km, zinot tikai jūdzes. Zīmēja salas veidolu pēc apraksta, kurā izmantot nācās debess puses.
3.b klases skolēni devās ekspedīcijā un atklāja pasaulei jaunus dzīvniekus. Zinātnieku grupas iepazīstināja mūs ar savu arklājumu, demonstrējot dzīvnieka izskatu, dzīves veidu.
2.b klasē notika integrēta stunda (latviešu valoda un vizuālā māksla). Meklējam, izmantojam pavasara krāsas dabā un mākslā. Komandas veidoja portretus, ainavas, kluso dabu un marīnu (jūras ainavu).
2.b bija matemātika/angļu valoda. Veicam dažādus uzdevumus matemātikā angliski, palīdzējam draugiem pārvarēt grūtības, nostiprinājam savas zināšanas, prasmes, iemaņas! Bija aizraujoši. Malači!
Visa sākumā ir pavasaris. 3.a klases skolēni strādāja integrētajā nodarbībā (dabas zin. un angļu val.) "Daba un es". Tika pētīta Straujupīte un angliski atkārtoti vārdi un teicieni par dabu. Skolēni ar interesi iesaistījās nodarbībā, jo saulīte sildīja, vējiņš dzesēja un upīte burbuļoja. Lai visiem tik silts un interesants pavasaris!
4.b.klases skolēni baudīja siltu saulainu dienu ar interesantiem uzdevumiem matemātikā un dzimtajā valodā.
1.a klases skolēni padziļināja zināšanas profesiju pasaulē. Izzināja kādas rakstura īpašības nepieciešamas dažādiem profesiju pārstāvjiem. Paši iejutās mākslinieku lomā. Gleznoja ar dabas matrliālu - pienenēm!
Fotogrāfijas par āra nodarbību norisi var redzēt mūsu „Galerijā”.
Žurnāli un laikraksti
Tik liels prieks, ka tieši šodien 22.aprīlī starptautiskajā Zemes dienā 7.a klasei bija iespēja mācīties un piedalīties āra nodarbībā pie dabas, kur smelties enerģiju, spēku, prieku un mieru. Bija iespēja atrauties no zemes, iegrimstot avīžu un žurnālu dzīlēs. Tika atrasti interesanti fakti, ar kuriem bija vēlme dalīties, lai visi tos zinātu. Jā! Lai taptu avīzes un žurnāli, tiek izmantoti zemes resursi, bet šodien uzzinājām, kā avīzei dot otro, trešo un padsmito dzīvi. Mums sanāca 16 veidi, kur vēl var izmantot avīzi, pirms to izmet. Bērniem veiksmīgi izdevās izdomāt avīžu raksta nosaukumu, atbilstoši šai dienai, lai dinamiski uzrunātu , aicinātu cilvēkus saglabāt zemes resursus.
Skolotāja Inese Reisa
Interaktīva nodarbība-izstāde
Kamēr 2.a klases bērni mācās attālināti, skolotāja Inese Reisa uzaicināja 6 gadīgo 0.c grupiņu ar skolotāju Līgu Brizgu apskatīt 2.a klases veidotos mākslas darbus, kuri tapa eTwinning projekta “Mākoņu raksti” ietvaros. Pirmsskolas bērni izpētīja, apjūsmoja, novērtēja gan zīmuļu, gan guašas, gan plastilinogrāfijā, gan tamborējuma tehnikās darinātos 2.a klases bērnu darbus. Atraktīvā apskate ar skaņu specefektiem, mūziku, rotaļu, mīklu minēšanu, fantāzijas lidojumu, eksperimenta pētīšanu, lietu čamdīšanu bērniem ielīksmoja acis un sirdi, rokas un kājas. Nodarbībai jautrību piešķīra projekta “Mākoņu raksti” talismans-mākoņlelle, kurš vēlējās sasveicināties ar katru no viesiem. Pirmsskolas bērni nodarbībā uzzināja ne tikai, kā rodas mākoņi, kādās krāsās un formās tie mēdz būt, bet arī to, kā tos var nomedīt, kas izrādījās bija pats grūtākais jautājums.
Liekot uz katra iepatikušos mākslas darba gabaliņu no mākoņpūkas, tika novērtēti 2.a klases radītie darbi. Gaumes bija ļoti dažādas, un patika visi darbi-gan guašu, gan plastalīna, gan zīmuļu, gan tamborēšanas tehnikās. Nodarbības-izstādes beigās pirmsskolas bērni solījās arī veikt vienu no uzdevumiem.
Ceru, ka arī turpmāk bērni katru dienu ieskatīsies debess jumā, lai ieraudzītu tur dabas mākslas darbus un sevi iedvesmotu citiem radošiem darbiņiem!
2.a klases skolotāja Inese Reisa un
0.c grupiņas skolotāja Līga Brizga
Āra nodarbības Vangažu vidusskolā
No 22. marta daudzām Latvijas skolām bija iespēja atjaunot klātienes mācības brīvā dabā. Šādu iespēju no 23.03.2021. līdz 01.04.2021. veiksmīgi realizēja Vangažu vidusskola.
Āra mācīšanās ir efektīva izglītības metode, kuru Vangažu vidusskolas skolotāji izmantoja sava darbā. Ir svarīgi āra mācīšanos piedāvāt labā līmenī. Lai nodrošinātu kvalitāti, mūsu skolā bija izveidots integrēto āra nodarbību saraksts. Skolotāji, savstarpēji sadarbojoties, plānoja integrēto stundu, norādot sasniedzamo rezultātu. Nodarbībās skolotāji izmantoja interesantas darba formas un uzdevumus, lai iedvesmotu un rosinātu skolēnu vēlmi mācīties brīvā dabā. Nodarbību tēmas un darba formas bija ļoti dažādas. Patīkami, ka devītās un vidusskolas klases skolēni ar lielu prieku atnāca sportot.
1.a klases skolēniem bija tēma ”Putni”. Bērni kopā ar dabaszinības un vizuālās mākslas skolotājiem izveidoja mākslas darbu „Putns”.
5.b klases skolēni veidoja skulptūras no sniega un dekorēja tos ar akvareļkrāsām. Cik interesanti bija integrētāja nodarbībā sportā un krievu valodā, kur 5.b klases skolēni šķēršļu joslā savas emocijas raksturoja, izmantojot krievu frazeoloģismus.
Kopā ar skolotāju Ingu Lījvaku 8.a un 9.a klases skolēni apgalvoja, ka zīmēt un gleznot ārā ir daudz patīkamāk un interesantāk, nekā klasē. 9.a klases āra nodarbībās, pa grupām mainoties un turpinot citas grupas iesākto gleznojumu, gleznoja klases kopdarbus par tēmu ,,Pavasari gaidot”. Šajās nodarbībās Vangaži izskatījās kā „Mazā Monmartra”, bet 8.a un 9.a klases skolēni bija kā mākslinieki Parīzē Monmartra ielā.
Sociālo zinību un matemātikas skolotājas organizēja 7.a klasei nodarbību ,,Kā prognozēt pieprasījumu pēc kādas profesijas? Matemātika dažādās profesijās”. Izmantojot spēli kā darba formu, vispirms skolēni mēģināja trāpīt nospraustajā mērķi, kā arī atbildēja uz dažādiem āķīgiem jautājumiem un attēloja dažādas profesijas.
Mācoties par kontinentiem, 3.a un 3.b klases skolēni āra nodarbību iesāka ar atkārtojumu - pieredzi „ko jau zinu”. Tad skolēni grupās strādāja pēc dotās informācijas par katru kontinentu. Katra grupa pētīja katru no 6 kontinentiem un svarīgāko pierakstīja tabulā, kā arī attēloja kontinentu augus un dzīvniekus. Viens otram palīdzot, apguva īpašu informāciju par katru kontinentu. Nodarbībā bija ļoti interesantas sporta aktivitātes.
Ar lielu satikšanās prieku un smiekliem tika pavadīta pirmā āra nodarbība 2.a klasē. Rotaļu veidā iemācījās, atkārtoja debess puses, Latvijas novadus, alfabētu. Latviešu valodas nodarbībā skolēni izvēdināja plaušas, smejoties ar dažādiem patskaņiem un emociju spektriem. Bērni satikās ar projekta "Mākoņu raksti" logo, kurš ir pārtapis taustāmā mākoņlellē. Nodarbību noslēdza ar pēdējo pavasara sniega pikošanos!
6.b klase integrētājā latviešu un krievu valodas nodarbībā „Vietniekvārdi un īpašības vārdi” izdomāja savu draugu ”vārdu portretus” tikai ar vietniekvārdiem un īpašības vārdiem, meklēja draugus-antonīmus, attēloja krāsas un, protams, satika Lieldienu zaķīšus.
Pirmssvētku nedēļā āra nodarbības tika veltītas Lieldienām. Cik interesantas un daudzveidīgas bija nodarbību tēmas!
- Lieldienu ticējumi, rotaļas, mīklas, dziesmas. Lieldienas. Happy Easter!
- Vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļi Lieldienu olu zīmējumos.
- Lieldienas - gleznojam un sportojam kopā!
- Easter is here! Lieldienas. Krāsu un formu ekspresijā - gleznojam kopā! Lieldienu aktivitātes. Easter activities.
- Lieldienu tradīcijas agrāk un mūsdienās
- Lieldienu tradīcijas Latvijā un Lielbritānijā.
- Lieldienu tradīcijas folklorā: tautas dziesmās, ticējumos, rotaļās.
Skolēni skolotājas vadībā sagatavo aptaujas jautājumus klasesbiedriem par Lieldienu aktivitātēm, veica aptauju un apkopoja iegūto informāciju, saskatīja atšķirību starp tradīcijām dažādās valstīs, uzzināja atšķirību Lieldienu tradīcijās folklorā un kristīgajā jomā, gleznoja kopā Lieldienu olas, kā arī svinēja Zaļo Ceturtdienu.
Zaļajā Ceturtdienā 7.a klase satikās tērpušies zaļā krāsā. Angļu un latviešu valodas skolotājas atnāca ar zaļu maisiņu, kurā bija sarūpētas dažādās zaļas spēles. Skolēni lasīja I. Ziedoņa „Zaļo pasaku”. Skolēni minēja mīklas, puiši pūta zaļus balonus. Nodarbībā skolēni uzzināja, ko nedrīkst darīt Zaļajā Ceturtdienā, kā nokrāsot zaļas olas no dabas materiāliem, kā izveidojās no anglosakšu pavasara dievietes vārda Lieldienas angļu valodā. Nodarbība beidzās ar zaļo, gaišo domāšanu.
4.b klases skolēni, savstarpēji sadarbojoties, integrētajā vizuālās mākslas un angļu valodas nodarbībā izveidoja unikālu darbu „Lieldienu olas”. Par padarīto bija ļoti apmierināti ne tikai skolēni un skolotājas, bet arī vecāki.
Āra mācīšanās rezultātā tiek pilnveidotas individuālās un sociālās komunikācijas prasmes un iemaņas, kā arī tiek:
- nostiprināta fiziskā un garīgā veselība,
- attīstītas skolēnu paškontroles spējas un personīgā labsajūta,
- attīstītas prasmes sekmīgi un radoši strādāt komandā,
- pilnveidotas prasmes sadarboties izvirzītā mērķa sasniegšanā un gūt gandarījumu par paveikto, kopīgi nonākt pie rezultāta,
- attīstas prasmes izteikt savu viedokli, jautāt, stāstīt pieredzēto, novēroto, izjusto.
Paldies skolotājiem par idejām, pozitīvo noskaņojumu, par izdomas bagātību un daudzveidīgām darba formām, saistītām ar reālo dzīvi! Paldies skolēniem par aktīvu iesaistīšanos āra nodarbībās, par vēlmi strādāt un sadarboties!
Ļoti svarīgi, ka saule arī bieži mūs lutināja! Un Vangažu vidusskolas skolēni ir atjaunojuši kopā būšanas sajūtu un guvuši patīkamas un pozitīvas emocijas par kopā pavadīto laiku. Un tas bija pats svarīgākais!
Fotogrāfijas par āra nodarbību norisi var redzēt skolas mājās lapā „Galerijā”.
Informāciju apkopoja Valentīna Čerņeja,
direktora vietniece izglītības jomā
Informāciju apkopoja Valentīna Čerņeja,
direktora vietniece izglītības jomā
Meteņu svinēšana tiešsaistē
Lai dažādotu mācīšanās procesu un mazliet izietu no ikdienas rutīnas, Vangažu vidusskolas 2.a klase šajā mācību gadā pieņēma izaicinājumu piedalīties attālinātajā svētku svinēšanā sadarbībā ar Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju Latvijas skolas somas ietvaros.
Bērni svinēja latviešu gadskārtu svētkus - Meteņus. Meteņi ir tas brīdis, kad īsās ziemas dienas kļūst garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Lai gan ārā vēl ir ziema, jaušama jau pavasara tuvošanās. Bērni uzzināja kad un kāpēc svinēja šos svētkus. Nodarbībā bērnus iepazīstināja ar Meteņa ticējumiem, - ko var pateikt novērojot laika apstākļus, kāpēc jāveļ sniega bumbas un visiem jāvizinās ar ragaviņām. Meteņi bija pēdējā diena, kad vēl varēja iet ķekatās jeb budēļos. Maskošanās mērķis bija atjaunoties un iegūt jaunus spēkus, tāpēc gājieni bija skaļi un jautri, budēļi lēkāja, trokšņoja, dziedāja un dancoja. Skolēni iepazinās ar latviešu tautas tradīcijām, rotaļām, tautasdziesmām, ēdieniem, mīklām un ticējumiem, kas raksturo šos svētkus. Tā bija kopīga atvadīšanās no ziemas.
2.a klasei bija iespēja savas prasmes izmēģināt Zoom platformā, attālināti satikt Ventspils skolas skolēnus. Guva jaunus iespaidus un zināšanas, par kurām pārliecinājās Kahoot viktorīnā.
Paldies Piejūras brīvdabas muzeja muzejpedagoģei Rebekai Busulei par jauko, atraktīvo stāstījumu un radīto autentisko noskaņu.
2.a klases audzinātāja
Inese Reisa
"Matemātikas konkurss MMC – Meridian Maths competition" Vangažu vidusskolā
2020. gada 03.-04. decembrī Vangažu vidusskolas skolēni piedalījās matemātikas konkursā "Matemātikas konkurss MMC – Meridian Maths competition". Konkurss veicina matemātikas popularitāti un paaugstina skolēnu interesi par to. Konkursā piedalījās 7 skolēni no 3. līdz 5. klasei. Latvijā konkursa uzdevumus rēķināja 1635 skolēni no 74 skolām. Apsveicam Vangažu vidusskolas konkursa dalībniekus!
Uzvārds, vārds |
Klase |
Vieta Latvijā |
Dalībnieku skaits |
Kiseļova Sofija |
3.b |
83 |
504 |
Jukovs Deniss |
3.b |
137 |
504 |
Lūkins Iļja |
3.b |
226 |
504 |
Kraiņaja Emili |
4.b |
116 |
432 |
Ratnieks Artemijs |
5.b |
104 |
370 |
Ļisovojs Mihails |
5.b |
224 |
370 |
2. kārtā iekļuvuši skolēni no 47 Latvijas skolām. Pirmie 25 skolēni, kam ir vienlīdzīgs punktu skaits, aicināti uz otro kārtu. Prieks, ka arī Vangažu vidusskolas 3.b klases skolniece Nikola Kantane ir starp pirmajiem Latvijā 3.kl. skolēnu grupā un aicināta uz otro kārtu (sk. Olga Kravčenko). Paldies skolotājām Olgai Kravčenko, Natālijai Marhelei, Tatjanai Korņevai par skolēnu iesaistīšanu konkursā. Skolotājai Olgai Kravčenko arī paldies par konkursa organizēšanu mūsu skolā.
Direktora vietniece mācību darbā Valentīna Čerņeja
Patriotu nedēļa Vangažu vidusskolā 09.11. - 17.11.2020.
Tā zeme ir dzimtene mana,
te izaugt un dzīvot man ļauts.
Ik puķe tās vārdu man zvana,
šo zemi par Latviju sauc.
(A. Sakse)
Mēs esam tik dažādi, bet šī ir tā nedēļa, kad mēs vienojamies kopīgā savā cieņas un mīlestības apliecinājumā, savai valstij, savai tautai.
No 9. novembra līdz 17. novembrim Vangažu vidusskolā aizvadīta ikgadējā Patriotu nedēļa. Šogad tā bija citādāka, klusa, bagāta pārdomām. Tā iesākās ar Lāčplēša dienai veltītu klases stundu „Lāčplēša diena” ar mērķi atkārtot savas zināšanas par Brīvības cīņas gaitu, godināt latviešu cīnītāju piemiņu, atcerēties kritušos varoņus. Prezentācija „Lāčplēša diena” bija ievietota e-klasē un pieejama gan skolotājiem, gan skolēniem, gan vecākiem.
Mājturības un tehnoloģijas stundās skolotāja Inga Lījvaka kopā ar skolēniem pašu rokām darināja piespraudes no lentītēm, lai radītu prieku un patriotisku svētku sajūtu sirdī. 2.a klases skolēni darināja noformējumu sākumskolas gaiteņa logiem - kompozīcijas ar Māras krustu. Bet 6.a skolēni rakstīja radošus darbus, sveicot Latviju, tās iedzīvotājus ar labiem vēlējumiem un gaišām domām.
11. novembrī pl.15.30 skolēni, skolotāji un vecāki iededza sveces mūsu skolas priekšā un veidoja gaismas ceļu, godinot brīvības cīņas varoņus. Kopā mēs bijām vienoti gan aizdedzot sveces Latvijas karoga krasās, gan mīlestībā pret mūsu Latviju.
Sadarbībā ar Nacionālo teātri Vangažu vidusskolēniem, vēstures interesentiem bija unikāla iespēja noskatīties izrādi “Tikšanās vieta Rīgas pilsētas 2.teātris” attālināti, kas veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas notikumam. Skolēniem bija iespēja pašiem atgriezties 102 gadus senā pagātnē Rīgas Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca drosmīgi valstiski domājoši politiķi, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju.
Svētku kulminācijā 17. novembrī, kad atzīmējām Latvijas 102. gadadienu, tiešsaistē varējām noskatīties skolēnu interešu izglītības sagatavoto svētku koncertu. To varēja noskatīties skolēni, kuri mācās attālināti, kā arī vecāki un pilsētas iedzīvotāji. Koncertā bija skolas direktores apsveikums, skolas ansambļa dziesmas, ka arī dejas. Patīkams pārsteigums skolēniem bija rīta sveiciens, saldumi, tos saņēma ikviens skolēns, kas mācās klātienē.
Šis laiks mūs māca būt iecietīgiem pret mainīgu situāciju pasaulē, valstī, pret grūtībām – citādāk svinami svētki, citādāk vadāma ikdiena un mācīšanas, citādākas tikšanās ar cilvēkiem, citādāka pasaules iepazīšana. Valsti veidojam mēs, ikviens no mums ar savu rīcību, savu ieguldīto darbu, apgūtajām zināšanām un prasmēm, ar savu attieksmi pret notikušo. Šis laiks māca, ka brīvības izpausmes var būt tik dažādas, bet tās pamatā ir labestība, sapratne un vēlme sadarboties.
Vēstures skolotāja Valentīna Čerņeja
Skolēniem prieks un patriotiska svētku sajūta sirdī, mājturības un tehnoloģiju stundā kopā ar skolotāju Ingu Lījvaku darinot piespraudes no lentītēm pašu rokām tieši Lāčplēša dienā!
Olimpiskais mēnesis. Moto: Mēs sportiņā
18.septembra Olimpiskā diena aizsāka veselības mēnesi skolā. Bijām priecīgi izvingroties svaigā gaisā. 0.-5. klases skolēniem sporta skolotāja L.Medvedeva bija organizējusi aktīvu, pozitīvu un sportisku nodarbību skolas pagalmā katrai klasei atsevišķi.
6.-12. klase vienojas par vienu veselīgu paradumu, ko centās ievērot mēneša laikā. Skolēni veidoja informatīvus plakātus, atspoguļojot savu apņemšanos un rezultātus.
Labo darbu nedēļa
No 5. līdz 11. oktobrim Latvijā norisinājās Labo darbu nedēļa. Arī Vangažu vidusskolas skolēni tajā aktīvi piedalījās. Tās mērķis ir veicināt savstarpējo palīdzēšanu un brīvprātīgo darbu. Šīs nedēļas laikā skolēni tika aicināti palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā bija nedēļa, kad darījām lielus un mazus darbus, kas neprasa finansiālu ieguldījumu.
Klases stundās skolēni paši rosināja, plānoja un stāstīja, kā bija īstenojuši labos darbus Mazākie skolēni nedēļas laikā veica un pat uzskaitīja padarītos mazos, bet labos darbus. Piemēram, 1.b klase aktīvi rūpējās par savu klasi, lai tajā radītu mājīgumu. Nedēļas beigās skolēni atzina, ka labs darbs sagādā smaidu un prieku. Bet 3.a klase palīdzēja saviem vecākiem mājas darbu veikšanā (kārtoja māju, iepirkās veikalā, auklēja jaunākos brāļus, māsas, gatavoja ēst), dārza darbos ar ražas novākšanā. Skolēni sarūpēja arī lietas, kas noderēs dzīvnieku patversmes iemītniekiem.
Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!
eTwinning konference 2020
Šī gada 10.oktobrī VEF kultūrvietā “Spīdola” notika “eTwinning konference 2020”, kurā piedalījās skolotāji un skolu vadītāji no visas Latvijas. Konferencē tika prezentēti un apbalvoti iepriekšējā mācību gada labākie etwinning projekti, kā bija iespēja noklausīties speciālistu lekcijas par veiksmīgu attālinātā mācību darba organizēšanu. Vangažu vidusskolu konferencē pārstāvēja sporta skolotāja Inese Reniņa. Vangažu vidusskolā šobrīd eTwinning projektos ir iesaistījušās un aktīvi darbojas 5 skolotājas: Līga Brizga, Inese Reisa, Iveta Kauliņa, Inga Lījvaka, Inese Reniņa – tiek realizēti 4 nacionālie un 2 starptautiskie projekti.
9.a klases ekskursija uz Valmieru
Šī gada 5. oktobrī, mēs, 9.a klases skolēni, devāmies ekskursijā uz Valmieru ar mērķi iepazīt kultūrvēsturisko vidi un apmeklēt sportisko aktivitāšu Sajūtu parku. Laiks bija mums labvēlīgs – silts un saulains un mēs kopā jautri pavadījām laiku gan Baskāju takā, gan sportiskiem izaicinājumiem bagātajā Koku takā ar neaizmirstamiem troses pārbraucieniem pāri Gaujai.
Redzējām un apskatījām skaistas ēkas, sakoptas ielas, 2 tiltus pāri Gaujai. Redzējām šogad atjaunoto Valmieras Memoriālu 2. pasaules karā kritušajiem karavīriem. Aplūkojām pilsdrupas un kultūrvēsturisko pilsētas daļu. Blakus Valmieras teātrim mums izdevās aplūkot Oļģertam Kroderam un viņa darbībai veltīto objektu ''Krodera ābele ''. Redzējām Dzirnavu ezeriņu un strūklaku. Izpētījām informatīvo pamācību pie ezeriņa, ko pareizi barot pīlēm, lai nekaitētu pīļu veselībai. Skolēniem tika arī atvēlēts laiks, lai paši tuvāk iepazītu un aplūkotu Valmieras apkārtējo vidi.
No šīs ekskursijas mēs guvām neaizmirstamu pieredzi, emocijas un informāciju.
Katrīna Naumova – 9.a klase un klases audzinātāja – Inga Lījvaka
2.a klasē "Namdara darbnīcā"
9.oktobrī Vangažu vidusskolas 2.a klase devās mācību ekskursijā uz kultūras un izklaides centru "Namdara darbnīca" Garkalnē. Tas ir silts un omulīgs namiņš, kurā rosās Namdaris un viņa viesi. Te katrs uzzināja, cik atšķirīgi izskatās, skan, smaržo un kalpo dažādu sugu koki. Te varēja pielikt roku koka zāģēšanā ar veco labo divroci - zāģi, nomizot baļķi ar slīmestu, iemācīties dzīt tapu. Krietni padarītam darbam sekoja seno spēļu spēlēšana, šūpošanās un līdzpaņemto desiņu cepšana labiekārtotā Ugunskura namā un cienāšanās ar spēka tēju, ar kuru cienāja saimnieki.
Pamattēma bija "Koka daudzveidīgā dzīve", kas izvērtās par izzinoši - radošu nodarbību, kas ļāva labāk iepazīt un praktiski darboties ar koku - vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem.
Nodarbība bija iedalīta četrās savstarpēji papildinošās aktivitātēs.
Izziņa. Interaktīva saruna ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, neparastu un dizainiski interesantu kokamatniecības izstrādājumu apskate. Sarunas ietvaros skolēni tika mudināti izteikt viedokli, dalīties ar pieredzi, piedāvāt savus risinājumus.
Prakse. Praktiska darbošanās kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem. Rokas instrumentu izmēģināšana, materiāla iepazīšana.
Relaksācija. Aktīva atpūta darbojoties ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem.
Zināšanu nostiprināšanu turpināsim mācību stundās.
Ekskursijā bērni pilnveidoja savas zināšanas par koka daudzveidīgo pielietojumu un aizdomājās par nākotnes profesijas apgūšanu -amatnieks, koka meistars, galdnieks.
Īpaši bērnus aizrāva piedzīvojums - 85 m nobrauciens pa trosi pāri dīķim un pārceltuve.
Cienāšanās ar spēka tēju Ugunskura namā un lieliskais pikniks mācību gada sākumā paliks neaizmirstams!
Lai mums visiem spēks, izturība, veselība visu mācību gadu!
2.a klases skolotāja Inese Reisa
"Dzejas dienas 2020" sākumskolā
Dzejas dienas ir viena no tām burvīgajām tradīcijām, kas katru mūsu rudeni padara īpašu. 11. septembra Dzejas dienu pasākums pie Raiņa pieminekļa Esplanādē. Tas jau pats par sevi vēsturiski nes līdzi bagātīgu emociju, domu un atziņu paleti. Šogad Dzejas dienām jubileja – 55 gadi.
Mūsu skolas 1. – 2. klašu skolēni septembra mēnesī pārrakstīja un ilustrēja kāda autora dzejoli. 3. – 4. klašu skolēni paši sacerēja, lasīja, ilustrēja savu dzejoli. Cik interesanti, radoši un koši sanāca darbi! Lai mums visiem tieši tāds rudens!
Labdarība nav tikai Ziemassvētku daļa
9. janvārī 12. klases skolēni, devās uz dzīvnieku patversmi ,,Ulubele”, lai aizvestu saziedoto ēdienu un dažādu mīksto materiālu. Dzīvnieki mūs sagaidīja, skaļi rejot.
Mēs nolēmām palīdzēt patversmes darbiniekiem un paveicām dažādus darbus- šķirojām papes un makulatūras materiālu, kurš nepieciešams dzīvnieku būru izklāšanai, nomainījām zaķiem zarus, kuri nepieciešami graušanai. Darbu veikt priecēja labie laika apstākļi. Bija jautri, interesanti, bet dziļi dvēselē bija sāpīgi atzīt, ka tik daudziem mājdzīvniekiem nav sava mīloša saimnieka.
Esam nolēmuši mudināt arī citu klašu skolēnus ziedot naudu, nepieciešamās lietas pamestajiem dzīvniekiem un pavasarī doties vēlreiz turp. Esam pārliecināti, ka labdarība nav tikai Ziemassvētku daļa.
Nacionālais eTwinning projekts "Pikniks Dzejas pasaulē"
Vislielākās un patiesākās vēlēšanās ir noslēptas dvēseles sirds dziļumos. Īsu mirkli dvēseļu klusumā ieskaties dziļāk... Ir noslēdzies nacionālais eTwinning projekts "Pikniks Dzejas pasaulē", kurā piedalījās 7.a un 8.a klases skolēni. Projekta laikā mēs iepazinām 21.gs. latviešu autoru dzeju, jaunrades procesa norisi, vērtības, rakstnieku personības, izmantojot dažādus digitālos rīkus darba procesā. Mūsu skola izvēlējās vairāk iepazīt Maijas Laukmanes daiļradi. Literatūras stundās analizējām šīs dzejnieces dzejoļu krājumus: "Kaķpēdiņa", "Durvis", "Strauji saplaisā mirkļi", "No zila gaisa". Darba procesu iepriecināja radošie skolēnu darbi: dzejas kolāžas, dzejas vizualizācija ar IKT rīkiem, dzeja 21.gs. piktogrammās, Dzejas radošie pulksteņi, partneru sadarbības uzdevumi un kopīgi veidotā e-grāmata ar citu Latvijas skolu skolēniem. Paldies par sadarbību vizuālās mākslas skolotājai Ingai Lījvakai, kura palīdzēja M.Laukmanes dzejas rindas "ietērpt" lieliski radošos pulksteņos. Paldies visiem par darbu!
Projekta vadītāja: Solvita Vencjuna
Labdarības akcija sociālās aprūpes mājas „Gauja” iemītniekiem
Tuvojas Ziemassvētku laiks. Dienas paliek arvien īsākas, taču naktis, piebērdamas debesis ar zvaigžņu paklāju, uzzied savā burvībā. Cilvēki šajā laikā kļūst labestīgāki, dāsnāki un atvērtāki pasaulei. Gribas iepriecināt savus līdzcilvēkus, ir vēlme izdarīt ko ļoti labu un palīdzēt kādai noskumušai sirsniņai.
Arvien populārākas kļūst dažādas labdarības akcijas, tā apliecinot vēlmi iepriecināt līdzcilvēkus.
Vangažu vidusskolas 1.–5. klašu skolēni un viņu vecāki iesaistījās labdarības akcijā, lai iepriecinātu Ziemassvētkos sociālās aprūpes mājas „Gauja” iemītniekus. Tika ziedoti saldumi, eglīšu rotājumi, kalendāri, pledi, adītas zeķes..... Iepriecina, ka līdzcietība, ieinteresēta attieksme pret vecākās paaudzes cilvēkiem tiek audzināta jau ģimenē. 6.-12. klašu skolēniem un skolotājiem bija iespēja ziedot naudu, par iegūtajiem līdzekļiem tika sarūpētas Ziemassvētku dāvanas - rotājumi, saldumi.
Liels paldies ikvienai ģimenei, kura piedalījās šajā akcijā!
Lai Jums silti un laimes pilni Ziemassvētki, piepildīti ar mieru, prieku un mīlestību, ko patiesi esiet pelnījuši! Lai Jaunajā gadā blakus Jums ir ģimene, draugi un cilvēki, ko Jūs mīlat!
Skolotāja Lelde Nagle
Eņģeļu pastkaršu darbnīca
"Savas sirdsdurvis atvērsim, lai tumsa aizvējo prom
un sirdīs ieplūst gaisma,maigai dziesmiņai skanot"
/Māra Šnē/
8.a klases kolektīvs decembra mēnesī piedalījās Vangažu pilsētas bibliotēkas organizētajā Eņģeļu pastkaršu darbnīcā. Mierīgā atmosfērā, klusai mūzikai skanot, klasesbiedru sarunām čalojot, katrs jaunietis izveidoja savu eņģeli. Katram bija savs fantāzijas lidojums, kāds tas izskatās. Uz brīdi pasaule šķita balta, kur pār zvaigžņu ceļiem klusi ienāk miers un eņģelis, savu gaismu tajā iededzot.
Labdarības darbnīca "Mani pirmie zābaciņi"
Kā mazs pūpolzariņš,
Kā mazs saules stariņš
Mirdzi saviem vecākiem.
Arī šogad Vangažu vidusskola piedalās Labdarības akcijā, ko organizē eTwinning projekta "Mani pirmie zābaciņi" autore Ramona Liepiņa-Krauja. Labus darbus darot no sirds rokas nepiekūst, bet iepriecina dvēseli... Decembra mēnesī 7.a, 8.a, 8.c klases skolēni piedalījās Labdarības darbnīcā, kurā veica dažādus darbiņus: meitenes dekorēja zābaciņus dažādās tehnikās - šuva, piestiprināja, veidoja, adīja, tamborēja, bet zēni rakstīja novēlējumus, veidoja vizītkartes un sagatavotos darbus lika kastēs, ko kopīgi gatavojam braucienam uz Latvijas slimnīcas Dzemdību nodaļu Zvaigznes dienā, lai iepriecinātu mazos pirmdzimtos. Paldies par sadarbību skolotājām - S.Vencjunai, I.Lījvakai, I.Zablockai. Lai labi darbi iedvesmo ikvienu!
7.a klase kinoteātrī “Splendid Palace”
20. novembrī 7.a klase iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros apmeklēja kinoteātri “Splendid Palace”. Skolēni izvēlējās noskatīties filmu “Dvēseļu putenis”, un ļoti atzinīgi novērtēja filmu, sakot, ka tā bija ļoti interesanta, aizraujoša. Pirms kino seansa bija ekskursija pa kinoteātri, stāstījums par kinoteātra vēsturi, kas skolēniem šķita saistoši un noderīgi.
Patriotu nedēļa Vangažu nedēļa
Novembrī katrs Latvijas iedzīvotājs jūtas nedaudz piederīgāks Latvijai kā citos mēnešos. Par godu Latvijas svētkiem Vangažu vidusskolā no 06. līdz 15. novembrim noritēja „Patriotu nedēļa”.
Vangažu vidusskolas skolēni, gatavojoties svētkiem, dziļāk izpētīja savas valsts vēsturi. No 6. līdz 14. novembrim klases audzināšanas un vēstures stundās bija novadītas mūsdienu vēstures stundas: ”Lāčplēša dienai -100!” un „Latvijas neatkarības 101.gadadiena!”, izmantojot vēstures avotus, filmas un Latvijas patriotisko mūziku.
Sadarbībā ar Inčukalna novada domi tika organizēti trīs saturīgi, interesanti un patriotiski pasākumi. 06. novembrī 8.-9. klasēm bija organizēta mācību ekskursija uz Ādažu poligonu, lai uzzinātu vairāk par militāro karjeru un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijā. Skolēniem bija iespēja tikties ar karavīriem, kā arī aplūkot militāro tehniku un ekipējumu. Bija iespēja pārbaudīt savu fizisko sagatavotību dažādās sportiskās aktivitātēs mežā, erudīciju, saliedētību, angļu valodas prasmes. Bija iespēja uzzināt par pirmās palīdzības sniegšanu, un karavīri dažas situācijas parādīja praktiski, kā arī bija iespēja komunicēt ar ārvalstu karavīriem svešvalodā. Bet 08. novembrī Vangažu vidusskolā lielajā zālē notika tikšanās ar 27. Zemessardzes bataljona pārstāvjiem, kur tika akcentēta patriotiskā un aizsardzības tēma. Patriotu nedēļas kulminācija bija 11. novembrī. No pl.14.00 līdz 16.30 pie Vangažu vidusskolas notika Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīru ekipējuma, ieroču un militārā transporta prezentācija. Pasākuma laikā bija iespēja aprunāties ar karavīriem, lai uzzināt vairāk par viņu pienākumiem dienestā un karavīru ikdienu. Bet 16.30 skolēni un skolotāji, kā arī Vangažu iedzīvotāji sapulcējas pie skolas, lai aizdegtu sveces un godinātu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. Pēc tam visi kopā piedalījāmies lapu gājienā.
15. novembrī Vangažu vidusskolā notika Latvijas proklamēšanas 101. gadadienai veltīti svētku koncerti, kur piedalījās skolas interešu izglītības pulciņi, kā arī pirmsskolēni, skolēni, vecāki un skolotāji.
Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris
14. novembrī skolēni un skolotāji devās uz Nacionālo teātrī, lai iesēstos „laika mašīnā” un piedalītos 1918. gada Latvijas neatkarības proklamēšanā. Mēs apmeklējām izrādi «Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris» . Skolēniem bija iespēja pašiem atgriezties 101 gadus senā pagātnē Rīgas Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca drosmīgi valstiski domājoši politiķi, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju. Pēc Kārļa Ulmaņa vārdiem sēdē skanēja himna “Dievs, svētī Latviju!”. Bija ļoti simboliski un patriotiski, ka kopā ar sēdes dalībniekiem kājās cēlās arī visi izrādes skatītāji un dziedāja valsts himnu. Tā īstenojās vēstures un mūslaiku emocionālā saskarsme. Skolēniem ļoti patika izrāde, jo bija interesanti un oriģināli apspēlēts Latvijas valsts dibināšanas vēsturiskais konteksts. Paralēli notikumiem uz skatuves, mēs dzirdējām komentārus austiņās, kas palīdzēja skolēniem labāk saprast Latvijas vēsturi un politiku.
Vēstures skolotāja Valentīna Čerņeja
Ziemeļvalstu literatūras nodarbība Vangažu pilsētas bibliotēkā
8.a klases jaunieši 13.novembrī piedalījās Krēslas stundas nodarbībā sveču gaismā, ko katru gadu šajā mēnesī organizē Ziemeļvalstu bibliotēkas projekts.Skolēni iepazinās ar norvēģu rakstnieka Justeina Gordnera grāmatas “Sofijas pasaule” fragmentu un iejutās Sofijas 15 gadu dzimšanas dienas filozofiskajos dārza svētkos - dzīves vērtības, filozofiski jautājumi, atziņas par lasīto.
Paldies par sadarbību Vangažu pilsētas bibliotekārēm - V.Bordānei, G.Keišai.
5.b. un 6.b kl. ekskursija uz šokolādes muzeju „Pūre”
Pagājušajā mācību gadā mūsu 4.b klase piedalījās projektā „Tīrai Latvijai”. Savācām daudz makulatūras un saņēmām balvu – atlaides kuponu dažām ekskursijām. Tikai šogad izdevās izmantot šo balvu.
Vienu dienu rudens brīvdienu laikā – 29. oktobrī - mēs pavadījām lietderīgi, apmeklējot šokolādes muzeju „Pūre”. Bija ļoti interesanti uzzināt, kā un kur aug kakao pupiņas, kā tās apstrādā, lai dabūtu garšīgo šokolādi. Vēl aizraujošāk bija pašam taisīt konfektes. Ekskursijas laikā baudījām karsto šokolādi un konfektes.
Tajā pašā dienā mēs apmeklējām Lielo Ķemeru tīreļa laipu, kas ir populārākais apskates objekts nacionālajā parkā. Izejot visu lielo maršrutu (3,4 km.), mēs bijām pārsteigti ar savādo dabu un augiem, kādi neaug nekur citur.
Mājās mēs atgriezāmies vakarā, bijām nedaudz noguruši, bet ļoti apmierināti ar lietderīgi pavadīto laiku.
8.a kl. izglītojošā ekskursijā uz Rundāles pili
8.a klases kolektīvs devās izglītojošā ekskursijā uz Rundāles pili, ko jauniešiem nodrošina valsts simgades dāvana caur projektu "Skolas soma", izzinot klātienē kultūrtelpas un iepazīsot Latvijas kultūras vērtības. Skolēni viesojās Rundāles pilī, kurā gids informēja mūs par pils vēsturi, par hercoga apartamentiem,par interjeru elementiem, par populārām personībām, izstaigājot ekskursijas "Mazo Loku", pils parku + jaunieši uzspēlēja erudītu spēli klātienē par dzirdēto informāciju. Tas bija interesanti!
2.b un 3.b klases Namdara darbnīcā
1. oktobrī 2.b un 3.b klase apvienojās un pēc iniciatīvas "Latvijas skolas soma" devās kopīgā mācību ekskursijā, lai apmeklētu Namdara darbnīcu Garkalnes novadā. Skolēni izmēģināja roku koku zāģēšanā. Piedalījās dažādās aktīvās un aizraujošās spēlēs - spilvenu kaujā uz baļķa, staigāja ar koka kājām, trenēja komandas garu, mēģinot trīs cilvēkiem pārvietoties uz vienām slēpēm. Bija iespēja braukt pa 85 m garu trosi. Cienājāmies ar spēka tēju. Mums visiem bija ļoti interesanti! Tā bija fantastiska diena!
2.b un 3.b klases audzinātājas
Rudentiņš - bagāts vīrs
29.septembrī tradicionāli svin Miķeļus. Par godu Miķeļdienai 1. - 4. klases skolēni kopā ar savām klases audzinātājām organizēja rudens ražas izstādi "Rudentiņš - bagāts vīrs"! Tie bija no dažādiem rudens dārzeņiem un dabas materiāliem gatavoti fantastiski veidojumi. Skolēnus eksponātu veidošanas process ļoti aizrāva, jo tajā iesaistījās ne tikai paši skolēni, bet arī to vecāki. Lielu paldies vēlamies teikt mūsu vecākiem par atsaucību un brīnišķīgajām rudens kompozīcijām, kuras vecāki veidojuši kopā ar saviem bērniem.
Skolotāji T.Korņeva, O.Kravčenko, O.Hamčanovska, Ņ. Sazanoviča
Miķeļdiena jeb Apjumības ir rudens saulgriežu svētki. Miķeļi ir diena, kad visai ražai jābūt zem jumta.
Sākumskolas skolēni pirms Miķeļdienas veidoja kompozīcijas no dārzeņiem un citām rudens veltēm.
Jaunākie skolēni to darīja kopā ar vecākiem. Izdevās interesanti un radoši darbi. Paldies vecākiem par atbalstu un izdomu!
Rudens ražas darbnīcā ceturtās klases skolēni veidoja cilvēciņus, auto un visu citu iespējamo no zīlēm, kastaņiem, ogām, burkāniem, āboliem, kabačiem, gurķiem.
Radošos darbus varēja apskatīt sākumklašu gaitenī. Paldies visiem radošajiem miķeļbērniem par izdomu!
Skolotāja Lelde Nagle
Atvērto durvju diena Saeimā
27. septembrī 9. – 10.kl. skolēni kopā ar vēstures skolotājiem apmeklēja Saeimas namu. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar ekspozīciju , veltītu pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakste sakarā ar 160 gadu jubileju.Interesanti bija piedalīties J. Čakstes mājas iniciatīvā un balsot par to, kādas vērtības ikviens uzskata par mūsu valstij svarīgākajām, kā arī bez maksas nosūtīt pastkarti ar J. Čakstes portretu uz jebkuru vietu Latvijā. Daži skolēni piedalījās erudīcijas konkursā.
Ekskursija uz piedzīvojumu parku „Meža kaķis”
20. septembrī visās Latvijas skolās notika Olimpiskā diena. Mūsu 5.b klase atzīmēja šo saulaino dienu interesanti un lietderīgi. Mēs apmeklējām piedzīvojumu parku „Meža kaķis” Siguldā.
Skolēniem bija diezgan sarežģīti, bet aizraujoši pārvarēt trases etapus. Bērni parādīja labu sportisku sagatavotību, drosmi un spēju pārvarēt bailes un neticību saviem spēkiem.
Visi bija ļoti apmierināti ar pavadīto dienu. Iesakām visam klasēm pavasarī apmeklēt šo brīnišķīgo vietu.
6.ab Meža ekspedīcijā
19. septembrī 2019.g. mūsu 6.a klase devās interesantā Meža ekspedīcijā. Autobuss veda mūs uz Ropažu novadu. Kopā ar mums bija 6.b klase.
Mūs sagaidīja meža darbinieki. Viņi izstāstīja mums par mežu, par savu darbu un pienākumiem. Mums katram izdalīja grāmatiņas un zīmuļus, lai varētu pildīt uzdevumus. Pavisam bija desmit stacijas. Katrā no tām mūs sagaidīja meža darbinieks. Mums patika visas stacijas, bet liekas, ka pati interesantākā bija stacija, kur vajadzēja mērīt kokus ar mazu zariņu. Arī tā, kur vajadzēja taisīt tiltu no dēļiem, bez skrūvēm. Tilts bija ļoti izturīgs, un mēs visi izmēģinājām pa to iet, arī skolotāja. Pētījām ilustrētu karti, skatījāmies, kur atzīmētas atpūtas vietas. Mums paskaidroja, kurus kokus un kāpēc vajag nozāģēt. No burtiem veidojām vārdu, iznāca “zāģis”. Minējām, kurās lietās ir sastāvdaļas no koka, un kurās nav.
Ekspedīcijas noslēgumā bija pikniks pie ugunskura, kur varēja cept desiņas. Kāds ieslēdza mūziku, un bija jautri. Ekspedīcija visiem patika, un par šo dienu visai klasei palika labas atmiņas.
8.b un 9.b kl. ekskursija “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”
2019. gadā 17. septembrī mēs – 8.b un 9.b klases skolēni - kopā ar klašu audzinātājām A.Teruņi un N.Marhele, apskatījām Rīgas Zoo. Ekskursija “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā” izveidota, lai saturiski atbalstītu Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvu “Latvijas skolas soma”. Ekskursijas maršruts un saruna vijas caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās.
Moderna mācību vide sākas ar skolotāju...
Moderna mācību vide sākas ar skolotāju,kurš ir gatavs apgūt tehnloģiju piedāvātās iespējas, šīs zināšanas izmantot kvalitatīvākam un šim gadsimtam atbilstošam mācību procesam.
Skolotāji mācību stundu procesā atrod laiku izmantot dažādas digitālās platformas, kas spēj nodrošināt dalību mācībās gan klātienes nodarbībās, gan virtuālās. Arī Vangažu vidusskolā skolotāji stundās izmanto dažādus digitālos tiešsaistes rīkus un darba procesā organizē video-konferences. Ir jāintegrē dažādi mācību priekšmeti ar tehnoloģijām, jo tas mūsdienās vairs nav atdalāms. Ātra un efektīva saziņa liecina par mūsdienīgu komunikāciju. Digitālā vide ļauj sadarboties, komunicēt un radīt. eTwinning projektu dalībnieki (2.-9.klašu skolēni) mācību laikā pilnveido prasmes IKT rīku izmantošanā (tiešsaistes platformas, mobilās aplikācijas, dažādas programmas). Paldies skolotājai Lāsmai Kaļabinai par videokonferences vadīšanu 2.klasei ar nacionālajiem projekta partneriem un Solvitai Vencjunai ar starptautisko partneru komunkāciju e-vidē. Digitālā vide piedāvā daudzveidīgas iespējas, atliek tās mācīties un izmantot.
1.b un 2.b kl. ekskursija uz Turaidu
Skaistajā, saulainajā dienā 22. maijā 1.b un 2.b klases skolēni devas ekskursijā uz Turaidas muzejrezervātu. Skolēniem bija iespēja iegūt zināšanas par Latvijas vēsturi 16.gadsimtā aktīvā veidā.
1.b klases skolēni uzzināja par māla būvmateriālu izgatavošanu viduslaikos,paši sagatavoja mālu un koka formiņās darināja ķieģeļus.
2.b klases skolēni bija ciemos pie Turaidas fogta. Bērni, tērpojoties viduslaiku apģērbā, iejutās bruņinieku vai zemnieku lomās. Bruņinieki pasniedza sarūpētas dāvanas, bet zemnieki - nodevas.
Atmiņas par braucienu paliks uz ilgu laiku!
Lasīšanas semināri latviešu valodas stundās
Lasīt grāmatu ir tas pats, kas doties ceļojumā.
/ Emma Gulliforda/
Vangažu vidusskolā latviešu valodas stundās skolēni aktīvi piedalās Lasīšanas semināros, kuros iepazīst dažādu autoru darbus, analizē tos un radoši interpretē savu vizuālo skatījumu, mutiski prezentē savu lasīto darbu, vērtē un dalās pieredzē. Šajās mācību stundās visi piedalāmies neaizmirstamos, nervu kutinošos un interesantos piedzīvojumos, pēc kuriem katram ir savas pārdomas. Paldies par darbu!
Latviešu valodas skolotāja S.Vencjuna
1.b klase apmeklēja Mencendorfa namu
26.04.19. pēc iniciatīvas „Skolas soma” 1.b klase apmeklēja Mencendorfa namu. Tas ir 17.—18. gadsimta rīdzinieku dzīvojamais nams — muzejs, kur arī atradās aptieka, dažādi veikali, stikla darbnīca. Skolēni iepazīstinājās ar turīga rīdzinieka sadzīves kultūras tradīcijām, paciemojas senajā veikala telpā, virtuvē ar manteļskursteni, viesu salonā, deju zālē, “dzejnieka istabā”, ģimenes kapelā, saimnieka istabā, “Meitenes istabā”, kā arī ielūkojās vēsturiskajās pagraba velvēs.
Klases audzinātāja Olga Kravčenko
Vangažu vidusskolā ,,Kendamas’’ čempionāts
Š.g. 5. februārī Vangažu vidusskolā notika pirmais atklātais ,,Kendamas’’ čempionāts.
Kas tad ir ,,Kendama?’’ Tā ir tradicionāla japāņu tautas koka rotaļlieta, kas attīsta balansu un koordināciju. Spēle ir kļuvusi par nopietnu sporta veidu visā pasaulē un tagad arī Latvijā.
Idejas autori un organizatori bija 3.a klases izglītojamie. Ieinteresētība bija ļoti liela. Sacensībās piedalījās dalībnieki no 1.-5.klasei.
Čempionāta idejas autors un koordinators Markuss Makars. Sacensību vadītāja Enija Brizga. Drošības instruktors Artūrs Augustāns. Žūrijas komisija: sporta skolotājs Valters Lījvaks, izglītojamie Roberts Brizga (7.a),Valts Ņikiforovs (6.a), Marks Miķelsons(6.a).
Vai tad sporta pasākums var notikt bez karsējmeitenēm? Protams, ka ne!!! Karsējmeitenes mūs pārsteidza ar izcili krāšņu priekšnesumu. Čempionāta noslēgumā savas prasmes un trikus demonstrēja žūrijas komisijas locekļi. Paldies!
Pirmā atklātā ,,Kendamas’’čempionāta rezultāti:
1.vieta Markuss Makars (3.a)
2.vieta Dāvids Aigars (3.a)
3.vieta Kārlis Zilgalvis (5.a)
4.vieta Robins Avotiņš (3.a)
Atzinību par piedalīšanos saņēma visi dalībnieki.
Paldies visiem organizatoriem, dalībniekiem, žūrijas komisijai un līdzjutējiem. Uz tikšanos otrajā ,,Kendamas’’ čempionātā!
Sākumskolas skolotāja Ingrīda Andersone
Lieldienu e-kartītes no 6.a un 7.a kl. skolēniem
6.a un 7.a klases skolēni latviešu valodas stundās savas zināšanas pilnveido arī digitālajā kompetencē, izmantojot digitālos rīkus darba procesā. Mobilajā aplikācijā TextgramX iepazīst dažādas funkcijas (randomize, templates, backgrounds, stickers, filters utt.) un veido savu e-kartīti, lai iepriecinātu savus tuviniekus un radiniekus svētkos. Skolēni rada savas idejas, veidojot savu dizainu, stilu, savu emociju nokrāsu, lai šo vēstījumu nodotu tālāk.
Priecīgus visiem svētkus!
Zinātnes centrs "AHHAA" - zināšanas aizraujošā un neierastā veidā
2019. gadā 11. aprīlī mēs – 8.b, 7.b un 9.b klases skolēni - kopā ar audzinātājām A. Teruņi un N.Marhele, apskatījām Tartu un apmeklējam zinātnes centru “AHHAA”. Šeit drosmīgākie varēja izbraukt ar divriteni pāri trosei, kas novilkts virs zāles, uzvilkt sevi līdz griestiem, nofotografēties ar sprāgstošu balonu un darīt vēl daudzas un dažādas aizraujošas lietas.
Ekskursija uz Siguldas kultūras centru "Devons"
Vangažu vidusskolas aktīvākie skolēni no 6.-9. kl. (mācībās, olimpiādēs, konkursos, projektos) devās izglītojošā un atpūtas ekskursijā uz Siguldas kultūras centru "Devons", lai iepazītos ar Jolantu Borīti - starptautisko, reģionālo un nevalstisko projektu vadītāju, kā arī Latvijas valsts 100-gades pasākumu organizatore pilsētās un novados. Mūsu komandai izrādīja kultūras centra ēku, apsēdāmies pie apaļā galda, kur sarunu laikā uzzinājām Jolantas dzīves pieredzi projektu organizēšanā, vadībā, darba pienākumos, sadarbība ar slaveniem cilvēkiem Latvijā, ārzemēs. Rādīja foto kopā ar Latvijas Kultūras ministri Daci Melbārdi, kā arī Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Ļoti iedvesmojošs bija dialogs, pēc kura jaunieši guva labas atziņas un pārdomas, kā piemēram, cilvēkam pati svarīgākā dzīvē ir ideja, nevis nauda. Jauniešiem bija jāatmin 3 burti, kas darbojas kā iedvesmas avots "PSP"- Pacel Savu Pēcpusi - un tava dzīve sāks mainīties, jābūt kustībā, nevis sēdēt uz vietas. Svarīgi dzīvē nebaidīties no nezināmā, bet iedrošināt sevi pamēģināt. Šī tikšanās noslēdzās ar jauniešu izvirzītiem atslēgu vārdiem - atbildība, radošums, gudrība,sadarbība, enerģija,dzīves pieredze, būt kustībā. Šis brauciens mūs pārliecināja, ka ne tikai skolēni var mācīties skolas kabinetos, bet arī izglītojošā izbraucienā, kurā satiekas ar gudrām, dzīves pieredzējušām personībām.
Skolotājas Solvita Runce un Solvita Vencjuna
Ekskursija "Rīga stāstos un leģendās"
2019. gadā 4. aprīlī mēs – 8.b un 7.b klases - kopā ar audzinātājām A. Teruņi un N.Marhele, pēc „Skolas somas” iniciatīvas, braucām uz netradicionālu ekskursiju-nodarbību Vecrīgā. Pilsētvidē mums bija iespēja ar aktīvu iesaisti, iepazīt Rīgas daudzveidību - caur ekskursijām, spēlēm, uzdevumiem un radošām aktivitātēm. "Rīga stāstos un leģendās" – tās ir vēsturiskie stāsti ar aktīvu dalībnieku līdzdarbību.
Tikšanās ar Latvijas Kultūras akadēmijas studenti Kristiānu Runci
Iedomājies, cik klusa būtu pasaule,
ja cilvēki runātu tikai par to, ko pārzina…
/ K.Čapeks/
Vangažu vidusskolas eTwinning starptautiskā projekta "Famous women of the world" dalībniekiem (7.a, 8.a, 9.a klase) marta mēnesī bija tikšanās ar Latvijas Kultūras akadēmijas studenti Kristiānu Runci, kura vadīja izglītojošu lekciju "Turkish culture and tradition in Latvian interpretation". Darba valoda bija angļu valoda.Jaunieši projekta laikā pēta populāras sievietes pasaulē. Šajā lekcijā jaunieši uzzināja vairāk par turku kultūru, tradīcijām, populārām sievietēm-apģērbu, modi, agrāk un šobrīd slavenībām- Halide Edib Adivar, Cahide Sonku, Elif Safak-, reliģiju, valodu. Paldies lektorei par interesanti sagatavoto lekciju jauniešiem (prezentāciju, video fragmentiem, foto,video klipiem). Jaunieši veidoja arī savus secinājumus par dzirdēto un redzēto, patika kopā strādāt dažāda vecuma skolēniem, jo angļu valodas zināšanas nav vienādā līmenī, bija nepieciešama vecāko skolēnu palīdzība. Darba procesā skolotājs ir kā mācību procesa virzītājs, jaunieši paši pēta, jautā, meklē atbildes, sadarbojas.
Projekta vadītāja Solvita Vencjuna
Pirmklasnieku 100 dienas skolā ballīte
Pirmdien, 18. februārī, mazos skolniekus skolā gaidīja pārsteigums. Viņi skolu apmeklē 100. dienu. Pirmklasnieku sejās bija lasāmas satraucošas gaidas. Daudzkrāsainā skolas ikdienas dzīvē vēlējās iesaistīties arī Pepija Garzeķe. Viņa bija sagatavojusi uzdevumus gan lasīšanā, gan rakstīšanā, gan rēķināšanā. Tika pārbaudītas zināšanas drošības noteikumos un dabas zinībās. Uz Pepijas jautājumu - vai 100 dienas skolā ir daudz vai maz – izglītojamie atbildēja: daudz – jo liels skaitlis, nav viegli saskaitīt, vienā diennaktī ir 24 stundas un ja sareizina ar 100, tad sanāk ļoti daudz; maz – jo laiks pagāja ātri, aiz 100 ir vēl daudz skaitļu, visa dzīve vēl ir priekšā.
Pēc zināšanu un prasmju pārbaudes Pepija aicināja dziedāt un dejot.
Pasākuma noslēgumā bija svētku dienas kliņģeris ar svecītēm. Katrs izglītojamais saņema nomināciju „ Burtu karalis” vai „ Burtu karaliene”. Pirmklasniece Keita bija sagatavojusi saviem klasesbiedriem balonus un kopā ar klasesbiedreni Māru pacienāja pārējos ar saldumiem.
Pepija pirmklasniekiem novēlēja tikpat čakli turpināt apgūt zināšanas un ar prieku nākt uz skolu!
Skolotāja Lelde Nagle
Jaunieši kopā ar vecākiem apmeklē kultūras pasākumu
7.a klases jaunieši februāra vakarā devās uz Rīgas Nacionālās Operas un baleta namu noskatīties P.Čaikovska izrādi "Apburtā princese". Izrādē bija skaisti tērpi, simfoniskā orķestra mūzika, lieliska horeogrāfija. Pirms baleta izrādes skatīšanās ar jauniešiem pārrunājām sižetu, lai saprastu mākslinieku vēstījumu labāk. Mazliet vajadzēja arī pacietības, jo izrādes ilgums bija 3 stundas. Braucot mājās, visiem emocijas bija pozitīvas, pacilātas pēc tik brīnišķīga pasākuma.
Droša interneta diena (DID) 7.a kl. pasākums
"Nav kauns nezināt, bet gan negribēt zināt"
/Sokrāts/
Jau 16. gadu pēc kārtas 2019. gada 5. februārī visā Latvijā tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Arī 7.a klases jaunieši kopā ar klases audzinātāju piedalījās Vangažu pilsētas bibliotēkas izglītojošā lekcijā, strādājot dažādus uzdevumus: plakāta veidošana, e-afišu e-balsojumi, pārrunas par aktuāliem jautājumiem mediju vidē, kahoot.com e-tests, konkursa tiešsaistes tests "Izaicini savas pelēkās smadzenes šūnas". Paldies Inčukalna Sabiedrisko attiecību vadītājam Mārtiņam Pozņakam, kurš iesaistījās aktīvi diskusijā ar jauniešiem, rādīja video un analizēja medijinformāciju. Paldies par sadarbību Vangažu pilsētas bibliotekārēm - V.Bordānei, M.Aleksejevai.
Vairāk informācijas šeit
Pirmsskolas bērni devās apskatīt eTwinning projekta izstādi
Vangažu vidusskolas paši jaunākie, aktīvākie un zinātkārie arī piedalās Vangažu pilsētas sabiedriskās dzīves kultūras pasākumos. Pirmsskolas bērni devās apskatīt eTwinning projekta izstādi Vangažu pilsētas bibliotēkā "Mani pirmie zābaciņi", ko organizē projekta vadītāja S.Vencjuna.
Bibliotēkā mūs mīļi sagaidīja bibliotekāre Marija Aleksejeva un pārsteigums- mēs apskatījām gan izstādi, gan pildījām dažādus uzdevumus - piedalījāmies viktorīnā, atbildot uz jautājumiem par bebīšiem, salikām puzli, izdomājām savu dizainu papīra zābaciņiem un tos izkrāsojām, izvirzījām sava zābaciņa pāra simpātiju. Izstādē pārsteidza daudzveidīgie dekorēšanas veidi - puķītes, mašīnītes, zvaigznītes, bumbuļi, latvju raksti, tamborētas spicītes...
Daudzi bērni, kuriem ir jaunākas māsas vai brāļi, zināja atbildes, piemēram, bērni piedzimst ar zilām acīm. Bērni prata parādīt, kā ir raudāt bez asarām.
Mēs jauki un interesanti pavadījām laiku!
Pirmsskolas skolotāja - Līga Brizga
1.b un 2.b kl. Latvijas Leļļu teātrī
2019. gadā 12. janvārī mēs – 1.b un 2.b klases - kopā ar audzinātājām pēc „Skolas somas” iniciatīvas, braucām uz Latvijas Leļļu teātrī, lai noskatīties izrādi „Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.
Ļoti, ļoti patika! Burvīga, krāšņa un aizraujoša izrāde. Skatuve līdzinās fantāzijas pasaku pilij. Ar videografikas palīdzību skatuves fons atdzīvojas un mēs viesojamies pils dārzā, meža biezoknī, septiņu rūķīšu namiņā, kalnos, pazemē dārgumu raktuvēs. Paldies aktieriem.
Šī varētu būt viena no izrādēm, kuru gribas redzēt atkārtoti. Iesakām arī citiem apmeklēt šo izrādi.
Klases audzinātājas T. Korņeva un O. Kravčenko
''Zaļās jostas'' ietvaros 4.a klases projekts ,,Saudzēsim dabu!''
Sakarā ar to, ka mūsu skola piedalās ,,Zaļās jostas'' projektā, kas aktualizē dabas aizsardzību un sekmē skolēnu izpratni par dabu un tās procesiem, par augsnes veidošanos, tās sastāvu un nozīmi dabā, cilvēku dzīvē, 4.a klase dabaszinību stundā veica projekta darbu ,,Saudzēsim dabu!''
Lūk, kā skolēni izprata cilvēka saikni ar dabu.
Prieks par padarīto komandas darbu! Saudzēsim dabu, saudzēsim augsni - visi kopā!
7.a klases ekskursija uz Turaidu
7.a klases kolektīvs decembra mēnesī viesojās Turaidas pilī, kur piedalījās 2 dažādās izglītojošās programmās: tikšanās ar pils pārvaldnieku - fogtu, orientēšanās spēle "Tūkstošgades stāsts". Skolēniem bija iespēja kļūt par bruņinieku vai zemnieku, dāmu vai saimnieci, kā arī apgūt seno rakstību uz vasaka tāfelītēm un pašrocīgi izgatavot dokumentu. Jaunieši ļoti nopietni iejutās savās lomās, ar lielu nopietnību pamēģināja 16.gadsimta rakstīšanas mākslu. Aktīvs komandas darbs pils teritorijā arī izraisīja lielu prieku jauniešiem. Paldies projektam "Skolas soma", kas finansēja šo braucienu. Un mājās braucām ar domām - krāj mirkļus, nevis lietas dzīvē! Bija interesanti, izglītojoši, sportiski un priecīgi.
Ziemassvētki - dāvināšanas un saņemšanas laiks
Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īstais brīdis, kad ar bērniem runāt par labestību, mīlestību un otram došanas prieku. Adventa laiks - kad vai nu kāds brīnumu sagādā mums, vai arī par to esam parūpējušies mēs paši. Tāpēc mēs, 1.a klases skolēni, vēlējāmies uzburt šo svētku brīnuma radīšanas prieku. Mājturības stundās gatavojām Ziemassvētku apsveikumus vecļaudīm. Paldies Ramonas mammai par ideju, kuru mums izdevās realizēt. Ceram, ka kāds siltumiņš veco cilvēku sirdis sasildīja un mūsu sirsniņas pildījās ar prieku par paveiktu darbu.
Lai Jaunajā gadā ikvienā mājā un sirdī ienāk miers, saticība un mīlestība!
7.a klases Ziemassvētku gaidīšanas laiks
Ziemassvētku zvaigzne lai pār visiem mirdz:
Miers lai ir virs zemes, Miers iekš katras sirds.
/Vensku Edvards/
Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšana laiks ir tieši tas brīdis gadā, kad ir jāizmanto iespēja un jāuzbur sev svētku noskaņa it visur, kur iespējams. Skatoties visapkārt, rodas vēlme izrotāt arī savu māju- mūsu klasi, lai ne uz brīdi nezaudētu pacilājošo svētku gaidīšanas sajūtu. 7.a klase kopā ar klases audzinātāju brīvajā laikā veidoja savus sniegavīrus, uz kuriem skatoties mūsu sirdīs rada prieku, ziemas noskaņu un jauku garastāvokli.
Nodarbība „Nofilmē savu filmu” iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros
6. decembrī, 2018. gadā 7.b un 8.b klases skolēniem notika nodarbība „Nofilmē savu filmu” iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros. Dalībnieku grupa tiek sadalīta komandās, kas kopā veido filmēšanas grupu. Katrā komandā ir 1-3 dalībnieki. Režisoru komanda palīdz realizēt kopīgo filmas ieceri un organizēt pārējās komandas. Scenāristu komanda domā idejas par izvēlēto tēmu, raksta filmas scenāriju (tēli, darbība un dialogi). Aktieru komanda izspēlē scenāriju. Operatoru komanda veic video un skaņas ierakstu. Filmas mākslinieku komanda palīdz izvēlēties kostīmus, rekvizītus un grimu. Montāžistu komanda veic nofilmētā materiāla montāžu, pievieno skaņas efektus, mūziku un titrus. Filmēšanas procesu vada nodarbības vadītājs. Filmēšana bija aizraujošā un neaizmirstama.
Skolotāji A.Teruni un N.Marhele.
Ekskursija Ministru kabinetā
30.11.2018. gada Vangažu vidusskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Ministru kabinetu. Apmeklējuma laikā bija iespēja iepazīt un apskatīt Zaļo zāli un preses konferenču telpu, Ministru prezidenta diplomātisko dāvanu skapi, Viesu salonu un Ministru prezidentu zāli, bibliotēku, kā arī izstādi “Latvijas valdībai 100”, kurā atspoguļota informācija par Latvijas valdības veidošanās vēsturi, tās darbu un būtiskākajiem lēmumiem laikā, kad valsts tika nodibināta un arī pēc neatkarības atgūšanas 1990. gadā.
1.b un 3.b kl. skolēni Rīgas Motormuzejā
2018. gada 26. novembrī pirmo un trešo klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Rīgas Motormuzeju. Mācību ekskursija ar praktisko nodarbību “Atlecošā bumbiņa” bija alternatīvā mācību stunda dabaszinību jomā. Muzejā mums bija iespēja iepazīties ar ekspozīciju, kas veltīta seno automašīnu, motociklu un velosipēdu vēsturei Latvijā un pasaulē, aptverot laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta nogalei. Muzejā mēs apskatījām seno spēkratu ekspozīciju, kura ir izveidota kā aizraujošs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un auto pasaules nozīmīgākajiem vēstures notikumiem. Šo stāstu mēs iepazinām ar modernu, daudzveidīgu multimediju un dizaina palīdzību, līdzdarbojoties dažādās interaktīvās nodarbēs. Rīgas Motormuzeja apmeklējums bija patiesi aizraujošs, vienreizējs un izzinošs piedzīvojums.
Klases audzinātājas Olga Kravčenko un Ņina Sazanoviča
Konkurss sākumskolā „Mana Latvija”
20. novembrī 1.-4. klasei notika Patriotu mēneša konkurss ,,Mana Latvija’’. Konkursa laikā tika noskaidroti katras klases skolēni, kas ir viszinošākie par Latvijas vēsturi, kultūru un sportu. Prieks, ka rezultāti bija ļoti labi un tas nozīmē - aug zinoša un patriotiska paaudze.
Sākumskolas MK vadītāja I.Grinberga
Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Vangažu pilsētas bibliotēkā
Latvijā no 12.–18.novembrim norisinājās Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Projekts ir unikāls ar to, ka gada vistumšākajā laikā vairāku tūkstošu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās un skolās vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un skaļi lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Arī Vangažu vidusskolas 7.a klases skolēni kopā ar latviešu valodas skolotāju piedalījās šajā izglītojošā "Rītastundas" pasākumā pilsētas bibliotēkā, lasot norvēģu autora Simona Strangera grāmatu "To, kuru nav". Šis ir romāns par varonīgām rīcībām mūsdienu pasaulē un par to, kā likumi un noteikumi ierobežo šādas rīcības, un kā arī par izvēlēm, kuras ir cilvēkiem jāveic atbildīgos brīžos. Pēc grāmatas lasīšanas, skolēni piedalījās diskusijā, izteica viedokļus. Šis darbs bija ļoti pamācošs, tas lika arī pašiem skolēniem aizdomāties par to, kā mēs izturamies ikdienā viens pret otru, kādas ir dzīves vērtības. Dažiem skolēniem bija grūtības iejusties grāmatu varoņu problēmās, jo ikdienā dzīvo labsajūtā, paēduši, siltumā un ģimenē, par kuriem rūpējas. Romānā tiek diskutēti šobrīd sabiedrībā aktuāli jautājumi - par pasaulē valdošo netaisnību (bēgļi, nabadzība, izdzīvošana jebkuros apstākļos). Secinājums - grāmatas ir jālasa,tās sniedz daudz jaunu izzinošu lietu, un lasot cilvēks mācās dzīvot, domāt un spriest.
Latviešu valodas skolotāja - S.Vencjuna
Teātra izrādes ,,Planēta Nr. 85”’ apmeklējums
11. novembrī trīsdesmit seši skolēni no 2. - 7. klasei apmeklēja Dailes teātra izrādi ,,Planēta Nr. 85’’, izrādi, kurā savijas tagadne un pagātne. Izrāde domāta dažāda vecuma skatītājiem, jo izrādes laikā zēns nokļūst pagātnē, kurā satiek dažādus personāžus, kas stāsta par notikumiem , kas norisinājušies 20 un vairāk gadus tālā pagātnē un mūsdienu bērniem ir neizprotami. Pēc izrādes bērniem bija daudz jautājumu un prieks, ka pēc izrādes bērni uzdeva jautājumus ne tikai pedagogiem, bet arī saviem vecākiem un vecvecākiem.
Teātra apmeklējums bija bezmaksas, jo finansējumu nodrošināja iniciatīva ,,Skolas soma”.
Sākumskolas skolotāja Inese Grinberga
Skolas Tautas bumbas turnīrs
5. novembrī notika skolas "Tautas bumbas turnīrs" starp 4.-5. klasēm. Spraiga cīņa notika starp meiteņu komandām, jo bija ļoti vienādi spēki, bet tomēr uzvaru izcīnīja 5.a klases komanda. Starp zēniem labākie bija 4.b klases komanda. Labākie spēlētāji piedalīsies Pierīgas novada turnīrā.
Teātra izrādes ,,Mana dzimšanas diena” apmeklējums
2. novembrī 1.-4. klases skolēni Vangažu kultūras namā apmeklēja apvienības Teātris un Es izrādi bērniem "Mana dzimšanas diena". Kā norādīts izrādes aprakstā -,,Dzimšanas diena ir īpaša diena, kad visi Tevi atceras un domā tikai par Tevi. Tas ir brīnums, kurā spēles, blēņošanās, smiekli un jautrība sit augstu vilni.’’ Izrāde tāda arī bija-jautra, interesanta un pamācoša.
1.-3. klašu skolēni izrādi apmeklēja bez maksas, jo izmaksas tika segtas no iniciatīvas ,,Skolas soma’’ finansējuma.
Sākumskolas skolotāja Inese Grinberga
Swedbank praktisko mācībstundu programma “Dzīvei gatavs” Vangažu vidusskolā
Vangažu vidusskola piedalās Swedbank skolu programmā „Dzīvei gatavs”.
"Dzīvei gatavs" ir piecu mācību stundu programma, kas apvieno bankas darbinieku prasmes un zināšanas finanšu tēmās.
Finanšu pratība ir viena no 21. gadsimta prasmēm. 1. novembrī Vangažu vidusskolā 11. klasei notika ekonomikas stunda ”Kredīti”.
Swedbank sagatavotajā stundā skolēniem bija iespēja iejusties bankas kredītkomitejas speciālistu lomās un izvērtēt, kam un kāpēc piešķirt kredītu.
"Sporto visa klase" aktivitātes
Mūsu skolas 2.a un 4.a klašu skolnieki kopā ar skolotājiem Valteru Lījvaku, Lāsmu Kaļabinu un Inesi Reniņu 31. oktobrī piedalījās projekta „Sporto visa klase” grandiozajā 5.sezonas atklāšanā, kas notika „Arēnā Rīga”. Pasākumā tika svinīgi uzņemti jaunie projekta dalībnieki, kā arī bija iespēja vērot aizraujošus priekšnesumus vairāku stundu garumā. Kopā šajos svētkos bija vairāk kā 7000 skolēnu, tajā skaitā arī Vangažu vidusskolas audzēkņi.
eTwinning labdarības projekta aktivitātes "Mani pirmie zābaciņi"
"Mazliet sveču gaismas un siltuma vakarā drēgnā un aukstā,
Mazliet cerību - un laimes putns nosēdīsies arī tavā plaukstā.
Mazliet vairāk sapratnes, patiesu jūtu no cilvēkiem līdzās,
Un rudens- tavs nedraugs - vērtīsies saulaināks, mīļāks..."
/ A.Skrjabe/
Vangažu vidusskolas 6.a, 7.a un 9.a klases rokdarbnieces šajā mācību gadā turpina aktīvi, čakli darboties tālāk eTwinning labdarības projektā "Mani pirmie zābaciņi". Katru nedēļu meitenes satiekas, lai parādītu izdarītos darbus, pārrunātu aktuālo un turpinātu sev tīkamajā tehnikā adīt vai tamborēt mazo zīdaiņu zābaciņus, zeķītes. Projekta laikā meitenēm jāveic dažādi uzdevumi, kas tiek veikti sirsnīgās sarunās par dzīvi, uzklausot padomus, pasmejoties par ikdienas notikumiem, satiekoties dažādām paaudzēm, reizēm pamācot vienam otru. Šīs tikšanās rokdarbniecēm ir kā jauks piedzīvojums, un katru reizi tas beidzas ar jaukām sajūtām sirdī - kaut kas labs ir šodien padarīts! Paldies par sadarbību mājturības skolotājai Ingai Lījvakai.
Laba lieta ne tik ātri izdarāma
/latviešu sakāmvārds/
Vangažu vidusskolā eTwinning projekta rokdarbniecēm tika organizēta meistarklase kopā ar profesijas pārstāvi šuvēju-modelisti Inesi Grīnbergu, kuras darba pienākumi ikdienā saistīti ar bērnu rotaļlietu gatavošanu. Jaukā atmosfērā visi satikāmies, lai pilnveidotu zināšanas par profesiju un kopīgi darbojāmies praktiski, lai turpinātu veikt projekta uzdevumus-radīt jaunus, jaukus zābaciņus! Rudens sirdī krāsaināks kļuva, darot labus darbus. Paldies par sadarbību skolotājām I.Lījvakai un I.Zablockai. Paldies par paveikto darbiņu projekta meitenēm! Kopā padarītais darbs beizās ar vārdiem uz lūpām - PALDIES PAR SAULI SIRDĪ!
Projekta mentore - Solvita Vencjuna
7.b un 8.b kl. Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā
18.10.2018.gadā 7.b un 8.b klases skolēni apmeklēja P.Stradiņa Medicīnas muzeju. Muzejā tiek piedāvāta ne vien ekspozīcijas apskate, bet arī citi apmeklētājiem saistoši pakalpojumi – muzejpedagoģiskās programmas, dzimšanas dienas svinības, lekcijas, eksponātu fotografēšana un filmēšana. Nozares speciālistiem tiek piedāvātas profesionālas konsultācijas, ekspertīzes, kā arī eksponātu deponēšana. Ar lielu interesi skolēni apskatīja visus eksponātus. Daudz uzzināja par kosmosa attīstību Latvijā. Tur bija interaktīvie stendi, kur varējām pārbaudīt savas zināšanas medicīnā.
7.b un 8.b klases audzinātājas A.Teruni un N.Marhele
2.a klase Vangažu pilsētas bibliotēkā
Bibliotēka ir vieta, kur var paņemt sev interesējošas grāmatas, žurnālus, iegūt sev nepieciešamo informāciju un bibliotēka arī ir vieta, kur tiek rīkotas izstādes un notiek dažādi pasākumi. 17. oktobrī 2.a klases skolēni ciemojās Vangažu bibliotēkā, kur apskatīja interesantu “Rudens ražas” izstādi un paši veidoja kolāžu ar nosaukumu “Nāk rudens apgleznot Latviju”.
Atvērtā vēstures stunda "Fakti un maldināšana. Latvijas valsts izveidošana un zaudēšana"
15. oktobrī Vangažu vidusskolā notika atvērtā vēstures stunda "Fakti un maldināšana. Latvijas valsts izveidošana un zaudēšana". Stundu rīkoja Sociālās atmiņas pētniecības centrs un to vadīja vēstures doktori Uldis Neiburgs un Jānis Šiliņš.
Rīgā svinam Putras dienu
Vangažu vidusskolas 6.a, 7.a un 8.a klases skolēni piedalījās 10. oktobrī Starptautiskās Putras svētkos Rīgā (Kaļķu ielā 28), ko organizēja AS „Rīgas Dzirnavnieks”, lai izglītotu skolēnus un sabiedrību par graudaugu veselīgumu, putras ēšanas tradīcijām. Katra skola 3 – 5 min prezentēja savu sagatavoto priekšnesumu. Šajā pasākumā bija arī populāri cilvēki Latvijā (Elita Platmalniece, Daumants Dreiškens) un dažādu restorānu šefpavāri, kas ļāva degustēt un izbaudīt viņu virtuves mākslu, kurā galvenais ēdiens bija putra. Bija garšīgi un interesanti! Paldies par sadarbību skolēniem un skolotājām - S.Runcei, S.Vencjunai., kā arī Vangažu domes sabiedrisko attiecību vadītājam Mārtiņam Pozņakam.
Vairāk informācijas šeit
2.a klase Carnikavas Novadpētniecības centrā
Piektdien, 5. oktobrī Vangažu vidusskolas 2.a klases skolēni un skolotājas devās ekskursijā uz Carnikavas Novadpētniecības centru.
Apmeklējot Carnikavas Novadpētniecības centru - Cēlāju mājas – var uzzināt par vietējām zvejas tradīcijām un ielūkoties zvejnieku dzīves vēsturē.
Carnikava ir Nēģu karaliste, un nēģis ir gan simbols, gan barotājs, gan vēstures veidotājs. Tāpēc programmas “Nēģu stunda” ietvaros bērniem bija iespēja iepazīties ar nēģu zveju, uzzināt un darīt daudz ko jaunu, piemēram, uzmeistarojot auduma nēģi un aizraujošā ceļojuma beigās paņemot līdzi savu pašdarināto suvenīru – Carnikavas nēģi.
Miķeļdiena sākumskolā
Miķeļam gaili kāvu
Deviņiem cekuliem,
Lai tas man jaunu gadu
Rudzus, miežus audzināja.
Miķeļi ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Dārzos raža novākta un zeme dodas atpūtā.
Sākumskolas trešās un ceturtās klases skolēni jau pirms Miķeļdienas, skolotājas Ingrīdas vadībā, mājturības stundās veidoja kompozīcijas no dārzeņiem un citām rudens veltēm. Jaunāko klašu skolēni šo darbiņu veica mājās kopā ar saviem vecākiem. Paldies vecākiem par palīdzību!
Pirmdien, 1. oktobrī, pirmsskolas grupas bērni un sākumskolas skolēni satikās skolas zālē un svinēja Miķeļdienu. Skolotājas Solvitas teātra grupas dalībnieces bija sagatavojušas teātra izrādi par Miķeļdienu – ticējumus, tautasdziesmas, rotaļas un dziesmas. Skolotāja Inese bija izveidojusi uzdevumus vecāko klašu skolēniem, kuros bija jāsaliek ticējumi, tautasdziesmas par Miķeļiem.
Ja lapas nobirst pirms Miķeļiem – būs silts un agrs pavasaris, ja pēc – vēls un auksts. Lapas vēl kokos....... Raudzīsim, kāds būs pavasaris?
Vangažu vidusskolas skolēni Latvijas Republikas Saeimā
28.septembrī mēs, Vangažu vidusskolas skolēni, viesojāmies Saeimas namā, kur mums bija iespēja izstaigāt un apskatīt katru telpu, kā arī uzzināt visu interesējošo par tām. Katrā telpā atradās pārstāvji, kuri atbildēja uz jebkuru jautājumu, bija arī izvietoti informatīvie statīvi, kur visu informāciju varēja izlasīt - gan par vēsturi, gan par šodienas funkcijām. Katra telpa pozitīvi iespaidoja ar savu arhitektūru, greznajiem dekoriem un dizainu. Interesanti, ka attēlos un televīzijā sēžu zāle izskatās krietni plašāka, nekā tā patiesībā ir. Sarkanajā zālē bija izvietota uzziņas stacija, kurā varēja iepazīties ar Latvijas Saeimu katrā jomā noskatoties video materiālu, iepazīstoties ar bukletiem un sarunājoties ar pārstāvjiem. Katram apmeklētājam bija iespēja piedalīties loterijā, uz pārsteiguma balvu aizpildot 10 jautājumu garu anketu par Saeimu un tās namu. Ekskursija noteikti atstāja paliekošas pozitīvas emocijas un iespaidus!
Agneta Lubanova, 12.kl. skolniece
12. klases ekskursija uz Kuldīgu
Ir noslēdzies konkurss „Gada klase 2017./2018”. Starp klasēm pagājušajā mācību gadā norisinājās sīva cīņa. Klases reitingu noteica klases vidējais vērtējums mācību priekšmetos, aktivitāte pasākumos un sacensībās, olimpiāžu un konkursu rezultāti, protams, negatīvi to ietekmēja rājieni, neattaisnotie kavējumi. Titulu „Gada klase” vidusskolas posmā ieguva 12. klase.
20. septembrī mēs, 12.kl. skolēni, bijām mācību ekskursijā Kuldīgā. Atbraucot uz "Kurzemes sirdi", mēs iepazināmies ar mūsu aizrautīgo gidi, kura pastāstīja mums par Kuldīgas vecpilsētu un tās vēsturi, Ventas Rumbu un tās nosaukuma rašanos. Stāstīja par hercoga Jēkaba laikiem un Kurzemes uzplaukumu. Kādu stundu mēs baudījām siltu laiku, pastaigājoties vecpilsētā un apskatot Ventas Rumbu no dažādām lokācijām. Pēc kāda laiciņa mēs devāmies uz „Dzīvo muzeju”. Mūsuprāt, muzejs ir unikāli savdabīgs. Dzīvajā muzejā mēs „izjūtām” viduslaiku Kuldīgas stāstus ar šausmu un baiļu elementiem. To gan mēs vēl ilgi atcerēsimies! Pēc intelektuālas programmas jauniešiem un skolotājai bija laiks individuālām pastaigām pilsētā. Ap plkst. 15.00 visi bija gatavi braukt mājās, piepildīti ar jaunām emocijām un informāciju.
Vēlamies izteikt pateicību Vangažu vidusskolai par piedāvāto motivācijas konkursu, kā arī par nenovērtējamām balvām! Šogad būsim tikpat aktīvi un mērķtiecīgi! Paldies!
Darja Petrago 12.kl.
Latviešu valodas stundas Vangažu pilsētas bibliotēkā
Vangažu vidusskolas 6.a, 7.a, 9.a un 12.klases skolēni septembra mēnesī dažas latviešu valodas stundas pavadīja Vangažu pilsētas bibliotēkā, lai apskatītu, pētītu, analizētu un recenzētu Maijas Brašmanes gleznu izstādi „Gaismasspēles”. Gleznās skatoties, skolēni varēja sajust noslēpumaino gaismas klātbūtni, ko arī pati māksliniece atzīst, ka „bez gaismas nevar redzēt krāsu, siluetu, saprast formu. Spēles notiek gan dabā, gan manā darba radīšanas procesā”. Pirms gleznu analizēšanas skolēni iepazinās arī ar autores dzīves interesantākajiem faktiem.Skolēnus visvairāk pārsteidza, ka viņai patīk strādāt ar cilvēkiem, kuri neprot gleznot. Izstādes noformējums piesaistīja skatītāju uzmanību ar savu mājīgumu, harmoniju un dabu. Šajā izstādē lielākā daļa gleznu bija veidotas datorgrafikā ar ziedu motīvu. „Izstādē redzamie ziedi ir kā cilvēka portreti dažādos dvēseles stāvokļos. Ziedēšana kā process, kustība un trauslums. Īslaicīga burvība, kaisle”, stāsta pati autore.
Recenzējot gleznas, skolēni izteica savu viedokli: dažiem gleznas atgādināja kā pēdējās atvadas no iemīļotās vasaras; gleznās bija sajūtama apgarotība un garīgās harmonijas enerģija; sajūtamas vairākas dominantes variācijas, kas ,aplūkojot gleznu, vienmēr ļāva sajust ko sevišķu; gleznas rosināja pārdomāt to, ka visam dzīvē ir jābūt līdzsvarā, mierā, bez kādām asām pārvērtībām; patika, ka gleznas noskaņojums ir rotaļīgs, jo spēlējas ar krāsām. Paldies māksliniecei par gleznu izstādi. Skolēniem patika iedziļināties mākslas darbos, un katrs to izbaudīja kā noslēpumainu pasauli.
Latviešu valodas skolotāja S.Vencjuna
Skolēnu aktivitātes Dzejas piknikā 2018.g. 7. septembrī
"Laba dzeja ir līdzīga vijoles lociņam,
kas aizskar mūsu būtnes skanīgākās stīgas.
Dzejnieks liek ieskanēties mūsu dvēseles dzīlēm".
/A.Franss/
Septembra mēnesī visā Latvijā notiek Dzejas dienu dažādas aktivitātes (viena no ilglaicīgākajām kultūras dzīves tradīcijām Latvijā)- dzejas lasīšana, tikšanās ar dzejniekiem, un ikviens var izbaudīt radošo dialogu ar dzeju. Arī Vangažu vidusskolas 5. - 9.klašu skolēni piedalījās Dzejas dienas piknikā pie dabas, veicot radošus uzdevumus, kura rezultātā tika sacerēti dzejoļi. Pikniks visiem sākās ar baskāju taku, un šīs sajūtas tika formulētas dzejoļa vārsmās, paspilgtinot domas ar sajūtu gleznām, dažādām stila figūrām, atskaņām un pārdzīvojumu dažādo eleganci. Dzejas rakstīšana ir saistīta ar to, kā tu novēro pasauli sev apkārt. Dzejolis var būt par jebkādu tēmu, sākot no mīlestības līdz zaudējumam, un līdz pat lauku idillei. Lai sacerētu dzejoļus, skolēniem bija jāsaliek puzle, jāatmin krustvārdu mīkla un dabas objekti jāsameklē dabā. Veicot dažādus Dzejas uzdevumus, skolēni pilnveidoja zināšanas par dzejas jēdzieniem - akrostihs, piecrinde, vārsmas, ritms. Visinteresantākais uzdevums skolēniem bija Dzejas slams (viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām 21.gs), kur savus sacerētos oriģināldarbus (dzejoļus) jaunie dzejnieki prezentē ar kustību, vizuālo noformējumu (tiek vērtēta izpildījuma maniere, saturs, stils). Paldies skolēniem par paveiktajiem darbiem. Secinājums - ar pareizo iedvesmu un pieeju mēs ikviens varam uzrakstīt dzejoli, par kuru pašam būs prieks.
Latviešu valodas skolotāja S.Vencjuna
Lielā zinātkāres diena Vangažu vidusskolā
2017./2018.m.g. Vangažu vidusskola sāka īstenot projektu Nr. 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”.
Projekta ietvaros 15. maijā Vangažu vidusskolā notika pasākums ”Lielā zinātkāres diena”. 1.-4. kl. skolēniem bija iespēja nodarbībās izmēģināt savas iemaņas elektrības un inženieru jomās. 5.-9. kl. skolēni apmeklēja zinātkāres stacijas ar interaktīviem eksponātiem. Noslēgumā ZINOO Cēsis organizēja aktu zālē eksperimentu parādi, kurā piedalījās visi Vangažu vidusskolas skolēni no 1. līdz 12. klasei. Interesants šovs radīja aktīvu interesi par dažādām dzīves jomām. Pasākums deva skolēniem iespēju ne tikai padziļināt zināšanas par inženierzinātnēm, elektrību un tehnisko jaunradi un pielietot praktiski teorētiskās zināšanas, bet arī iegūt aktuālo informāciju par elektriķa un inženiera profesijām.
Sākumskolas skolotāji Olga Kravčenko un Olga Hamčanovska
MANA LATVIJA RAIŅA DZEJĀ
Raiņa muzejs „Jasmuiža” šogad rīkoja vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursu MANA LATVIA RAIŅA DZEJĀ. Konkursa uzdevums bija izveidot vizuālās vai vizuāli plastiskās mākslas darbu brīvi izvēlētam Raiņa dzejolim uzzīmējot, uzgleznojot vai izveidojot savu Latviju, kuru konkursa dalībnieks pamana un vēlas atveidot, lasot Raiņa dzeju. Šogad konkursam tika iesūtīts rekordliels darbu skaits - 437 darbi.
Konkursā piedalījās arī Vangažu vidusskolas 3.a klases skolēni, gleznojot Raiņa dzejoli “Ripulis”, kurā autoru kolektīvs - Aleksa Briede, Marta Bernāne, Ilze Aleksejeva, Roberts Jānis Točs ieguva atzinību. Skolēni tika uzaicināti un 11. maijā kopā ar vizuālās mākslas skolotāju Ingu Lījvaku devās uz konkursa noslēguma apbalvošanas ceremoniju Raiņa muzejā “Jasmuiža” Aizkalnē, Preiļu novadā.
Pēc apbalvošanas pasākuma, klausoties lakstīgalu dziesmās un baudot brīnišķīgo pavasari, skolēniem bija iespēja piedalīties izstādes Aivis Pīzelis. Mana daba atklāšanā, kā arī izstādes Gaismas laiks atklāšanā un tikties ar koka un stikla mākslas darbu autoriem, kā arī iepazīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kurā Rainis aizvadījis jaunības gadus.
Noslēgumā skolēni tika lutināti ar tēju un mājās gatavotiem gardumiem, kurus skolēni novērtēja ar sajūsmu.
Vizuālās mākslas skolotāja Inga Lījvaka
Lasīt grāmatas ir stilīgi
"Pabeidzot lasīt labu grāmatu, liekas, ka esi šķīries no drauga". / Voltērs/
Vangažu vidusskolā maija mēnesī latviešu valodas stundās skolēni piedalās dažādu žanru Lasīšanas semināros (Grāmatu svētki), kuros skolēniem jālasa 21.gs mūsdienu autoru jaunākā daiļliteratūra. Piedaloties šajā procesā, jaunieši paši nonāk pie secinājuma, ka lasīt ir stilīgi. Mūsdienu autori lasītājus ieved citā pasaulē, atklāj noslēpumus, ceļošana dažādos gadsimtos,citplanētiešu izmantošana, kā arī ir izveidojušās spēcīgas miksētu žanru tendences: fantāzijas apvienojums ar detektīva elementiem, šausmu žanra ietekme, zinātniskā fantastika. Protams, ir skolēniem grūtības atrast brīvo laiku grāmatu lasīšanai, bet tie,kas pārvar to, secina - lasīšanai ir tik daudz pozitīvu blakusefektu - vārdu krājuma papildināšana, sevis pilnveidošana, garīga attīstība, redzesloka paplašināšana, relaksācija un atpūta. Lasīšanas semināra laikā skolēniem ir iespēja iepazīt dažādu autoru litratūru un brīvajiem brīžiem izvēlēties jaunas grāmatas lasīšanai, ko dzirdējuši no saviem pusaudžiem.
Latviešu valodas skolotāja S.Vencjuna
6.a kl. ekskursija uz baletu "Raimonda"
27.aprīlī 6.a klases skolēni kopā ar vecākiem devās pavasara kultūras izbraucienā uz Latvijas Nacionālās Operas un Baleta namu skatīties Aleksandra Glazunova baleta izrādi "Raimonda". LNO iestudējums ļauj ielūkoties brīnumainā viduslaiku pasaulē. Sižets vēsta par bruņinieku, kurš dodas Krusta karā, un viņa skaisto līgavu. Iestudējumā veiksmīgi iesaistīti arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi, kas skatuves sižetu padara dzīvāku un patiesāku. Brīnišķīga izrāde! Burvīgi tērpi un mūzika, ko izpilda simfoniskais orķestris. Skaists skatuves noformējums un apgaismojums. 6.a klases skolēniem bija iespēja iepazīt dejas žanru - baletu. Paldies vecākiem par jauki kopā pavadītu laiku.
Klases audzinātāja - Solvita Vencjuna
2017./2018. m.g. projekta „Esi Līderis” noslēguma pasākums - Līderu diena
20.aprīlī notika pēdējais pasākums 2017./2018. mācību gada projekta ‘’Esi līderis’’ ietvaros-Līderu diena. Šogad Latvijas skolu Līderi uz mācību gada noslēguma pasākumu pulcējās Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Rīgā. Ar interesi varēja vērot konkursus „Es savai skolai” un „Es savai videi”, kurās bija iespējams iepazīties ar jauniešu radošajām idejām, kas sniegtu ieguldījumu apkārtējai videi un savai skolai. Šogad Vangažu vidusskolas projekta dalībnieki aktīvi piedalījās dažādos konkursos. Un bija patīkami, kā RISEBA aktu zālē mūsu skolu nosauca, kā vienu no aktīvākajām skolām projektā „Esi Līderis.”
Augstskolas RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 un Aisteres zālē 20. aprīlī arī notika RISEBA Karjeras diena 2018. Tajā uzņēmumi un organizācijas piedalījās izstādē ar informatīviem materiāliem par sevi, informēja par aktualitātēm nozarēs, piedāvāja darba un prakses iespējas pasākuma apmeklētājiem - RISEBA studentiem, absolventiem un citiem interesentiem. Līderu dienā arī mūsu skolēniem bija iespēja apmeklēt RISEBA Karjeras dienu. Pasākuma ietvaros izstādes laikā notika arī dažādas aktivitātes, tādas kā spēles, konkursi, “Ātrie randiņi ar karjeru” un citi pārsteigumi.
Līderu dienas noslēgumā notika apbalvošana. Mūsu skolēni Darja Petrago, Aļona Kompaņijeca, Laura Sintija Balaņenkova, Milana Ogorodņikova, Katrina Kaļeņikova, Iļja Luškins, Valdemārs Teterovskis saņēma atzinību par piedalīšanos konkursos: „Zīmolvedis” un „Līderis manā dzimtas kokā.” Pēc apbalvošanas sekoja organizatoru sagādāts cienasts un pārsteigums - dziedātāja Jorena Šteinhauera apsveikums.
Pēc pasākuma apmeklēšanas visi atvadījāmies ar pozitīvām emocijām un mērķi nākamajā gadā piedalīties atkal.
Projekta koordinatore Valentīna Čerņeja
Topošo pirmklasnieku tikšanās
Skolā kad iesim,
Reizināsim tad saules rietus,
Vilksim kvadrātsaknes no lietus…
/Dina Preisa/
19. aprīlī skolā viesojās bērni no pirmsskolas izglītības iestādes „Jancis”. Viņi bija ieradušies iepazīties ar skolu un skolotāju, lai drošāk 1. septembrī spertu savus pirmos soļus Vangažu vidusskolā. Topošos skolēnus sagaidīja skolotāja Lelde ar 4. klases skolniecēm – Megiju un Viktoriju. Kopā visi devās uz zāli, kur skolotāja bija sagatavojusi dažādus uzdevumus. Nākamie pirmklasnieki skaitīja, lasīja, krāsoja, dziedāja kopā ar ceturtās klases skolēniem. Darbs grupās bija interesants, aizraujošs un izzinošs. Tikšanās nobeigumā skolotājas Solvitas vadībā dramatiskais kolektīvs parādīja izrādi „Ko darīt, ja nav ko darīt?” Pēc izrādes skolas mācību pārzine Valentīna iepazīstināja ar darbu skolā, ārpusklases pulciņiem, kurus varēs jau rudenī apmeklēt topošie, zinātkārie pirmklasnieki. Pasākuma nobeigumā katrs bērns saņēma pildspalvu ar skolas logo. Ātri paies vasara un mēs gaidīsim jaunos pirmklasniekus skolā. Uz tikšanos rudenī!
Topošo pirmklasnieku skolotāja Lelde Nagle
„Ķengurs – matemātika visiem”
2018. gada 22. martā Vangažu vidusskolas skolēni piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā-spēlē "Ķengurs".
Konkurss-spēle „Ķengurs – matemātika visiem” veicina matemātikas popularitāti un paaugstina skolēnu interesi par to. Spēle ne tikai stimulē skolas programmas apguvi, bet arī mudina piedalīties citās olimpiādēs, konkursos un sacensībās. No mūsu skolas olimpiādē piedalījās 36 skolēni no 2. līdz 11. klasei.
Izstādes „Skola 2018” apmeklējums
Izstāde „Skola 2018” – nozīmīgākais izglītības notikums Latvijā, kas ik gadu tūkstošiem jauniešu piedāvā plašu un kvalitatīvu informāciju par izglītības iespējām. 2018. gadā 23. februārī Vangažu vidusskolas 10.-12. kl. skolēni devās uz Ķīpsalu, lai uzzināt par aktualitātēm un iespējām izglītībā.
„Apmeklējot šo pasākumu, varēja uzzināt vairāk par dažādām augstskolām un mācību iestādēm, kuras interesē. Šādas izglītības izstādes ir ļoti noderīgas skolniekiem, it īpaši tiem, kuri nevar izlemt, kur turpināt mācīties un nezina ar ko grib saistīt savu turpmāko dzīvi. Manuprāt, tas ir brīnišķīgi, ka mums ir iespējas apmeklēt šāda veida izstādes, jo tas ir noderīgi mums, kā arī interesanti, tas palīdz nolemt, ko un kur ir vēlme strādāt vai mācīties turpmāk, - ”stāsta 12.kl.skolniece Milana Siļmanoviča.
„Pasākums bija ļoti izglītojošs un noderīgs, it īpaši 12.klasei, jo varēja uzdot sev interesējošos jautājumus interesējošām skolām un iepazīties ar citām nedzirdētām skolām, pat studijām ārzemēs. Skolas bija ļoti pretimnākošas un sniedza atbildes uz visiem jautājumiem - iestāšanos, studijām, akreditāciju u.c. ,” - piebilda 12.kl.skolniece Stefānija Lasmane.
8.a klases darbs
8.a klases jaunieši, apgūstot mācību procesu, atrod papildus laiku latviešu valodas stundās strādāt radoši, gatavojot konkursa darbu ES skolas programmas „Piens un augļi skolai”. Konkursa mērķis un uzdevumi ir sagatavot vizuālu un tekstuālu informāciju par to, kā norit Programmas norise mūsu Vangažu vidusskolā, kā bērni un jaunieši dzer pienu un ēd dārzeņus, augļus. Sekmēt skolēnu izpratni un zināšanas par veselīgu uzturu.Konkursu veido Lauku atbalsta dienests un Zemkopības ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.
8.klasei bija sava ideja, kā to pastāstīt citiem, un darba procesā radās video vēstījums. 8.a klase veidoja kolāžas ar spilgtiem saukļiem, daži pamēģināja veidot e-kolāžas Word clouds Word Art programmā. 8.a klases zēni ļoti aktīvi darbojās šajā procesā, noorganizēja pat Preses konferenci, kurā izteica katrs savu runu, pat dzejoļa rindās ar atskaņām, fonā skanēja atbilstoša mūzika, lai paspilgtinātu emociju ekspresivitāti klausītājam. Mūsdienu darba procesā neiztikt bez digitālajiem rīkiem, kas palīdzēja realizēt jauniešu ideju, un bez komandas biedru atbalsta, sadarbības. Bija daudz pozitīvu emociju darba procesā - un tas ir pats galvenais.
Skolotāja Solvita Vencjuna
5.b klases dalība konkursā "Piens un augļi skolai"
Tā kā konkursā "Piens un augļi skolai" var piedalīties bērni no dažādām vecuma grupām, arī 5.b klases 2.grupa (Marija, Nika, Vlada, Anna, Arīna, Valērija, Darja, Leons, Vjačeslavs, Andrejs, Ņikita) labprāt latviešu valodas stundā piedalījās radošā procesā, lai leļļu teātrī izspēlētu Vladas Rutkovskas sacerēto pasaku par "Citronu Lemontopijas pilsētā". Vlada izdomāja Citrona stāstu ar viņa piedzīvojumiem, kur darba rezultātā klasē tapa video ar audiālu un tekstuālu materiālu. Skolēni paši veidoja zīmētas lelles, pilsētas plānu un iejutās aktiera lomā. Paldies par kopīgi padarīto darbu!
Skolotāja Solvita Vencjuna
8.a kl.- informatīvā lekcija "Medijpratība"
6.februārī tiek atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena - ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.
8.a klases kolektīvs, sadarbojoties ar Vangažu pilsētas bibliotēku, piedalījās interaktīvā lekcijā "Medijpratība", kuru interesanti, interaktīvi vadīja Mārtiņš Pozņaks (Inčukalna novada domes sabiedrisko attiecību speciālists). Arvien vairāk mēs pasauli uztveram vizuāli - redzam un secinām, redzam un rīkojamies, redzam un ticam. Attēli var melot, mānīt, vēstīt tieši to, ko autors vēlas, tāpēc arī vizuālā informācija ir jāprot kritiski analizēt. Jauniešiem rādīja mājaslapu piemērus, video fragmentus, piedalījās diskusijā. Nodarbības noslēgumā jaunieši savas pilnveidotās zināšanas varēja pielietot medijpratības konkursā "Foto detektīvs" (www.drossinternets.lv), kurā atbildēja visas 10 atbildes pareizi. Aktīvu līdzdalību nodarbības laikā parādīja Hermanis Krallišs - uzdeva jautājumus, piedalījās diskusijā, prata atšķirt patiesību no meliem gan foto, gan faktu medijos. Paldies sakam šīs nodarbības organizatorei Jeļenai Ozoliņai un lektoram Mārtiņam Pozņakam. Mūsdienās ir svarīgi zināt aktuālas lietas, kā sevi pasargāt internetā un izturēties ar cieņu vienam pret otru virtuālajā vidē - 21.gs digitālajā laimetā.
8.a klases jaunieši un latviešu valodas skolotāja S.Vencjuna
Masku balle “Zvaigžņu nakts”
19.01. Vangažu vidusskolas skolēnu padome viesojās Ropažu vidusskolas skolēnu organizētajā masku ballē - konkursā "Zvaigžņu nakts". Pasākumā piedalījās skolēnu komandas no 8 dažādām skolām. Konkursa uzdevums bija interesanti, atraktīvi, radoši iepazīstināt ar savu skolu un sevi. Priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrija. Esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka sīvā konkurencē mūsu komanda ieguva I vietu un galveno balvu - kartinga trases apmeklējumu. Vakara turpinājumā veicām dažādus interesantus uzdevumus - iepazināmies ar uzņēmuma "333” valdes locekli Nelliju Štolcermani, kura iepazīstināja ar ģimenes uzņēmuma veiksmes stāstu, spēles veidā dibinājām savus sapņu uzņēmumus, piedalījāmies erudīcijas spēlē. Šis pasākums mums ļāva noticēt saviem spēkiem, kā arī smēlāmies daudz idejas un iedvesmu citiem pasākumiem.
Karjeras meistarklase ar Jāni Stabiņu
17.01.2018. Vangažu vidusskolā projekta „Esi Līderis ”ietvaros notika karjeras meistarklase ar Jāni Stabiņu. Meistarklases laikā uzņēmējs un Vislatvijas skolu projekta “Esi Līderis!” dibinātājs Jānis Stabiņš dalījās savā pieredzē un zināšanās 7 dzīves jomās: darbs un karjera, attiecības (ģimene, draugi), hobijs un brīvais laiks, pašattīstība, veselība, ienākumi, darbs sabiedrības labā. Nodarbības laikā, kas notika neformālā gaisotnē, tika stāstīts par veiksmīga uzņēmēja pieredzi biznesa pasaulē, kā atklāt sevī talantus un tos pilnveidot.
6.a klase ciemos pie Meža mātes
Interesants projekta uzdevums skolēniem bija veidot lomu spēli (lugas epizodi) no A.Brigaderes lugas "Sprīdītis" un kopā pagatavot ēdienu, lai patiesi piedalītos garšu laboratorijā. Skolēni pabija Raganu silā, satika Lutausi, kurš visas dzīvas radības sauca par gardiem kumosiņiem, ēda Meža mātes pagatavoto Meža zupu un darba procesā uzņēma videoklipu. Darba procesā bija jūtamas dažādas emocijas: prieks, zinātkāre, pārsteigums, drosme, stress, bailes, prieka asaras, atbildības izjūta utt. Skolēni secināja, cik grūts un atbildīgs ir aktiera darbs. Visjaukākais process bija sasildīties pie ugunskura pēc padarītā darba un baudīt Meža mātes zupu.
Paldies vecākiem par sadarbību! Tikai kopā mēs varam lielus darbus paveikt!
Sporta aktivitātes skolā un ārpusskolas
Sports ir viena no sastāvdaļām skolas dzīvē. Skolēni ir aktīvi dažādās sporta aktivitātēs:
3.a un 3.b klases skolēni piedalās projektā “SPORTO VISA KLASE”. Atklāšanas ceremonija notika šā gada 3. novembrī Valmieras Olimpiskajā centrā, bet skolā pasākums notika 5. decembrī. Projektu organizē Latvijas Olimpiskā komiteja ar pašvaldības atbalstu. Projekta iniciators Žoržs Tikmers uzsver veselības un fiziskās sagatavotības nozīmi skolēnu attīstībā. Šogad projektā ir iesaistīti jau 5240 skolēni no 233 skolām visā valstī. Bērni nodarbojas ar sportu katru dienu, tai skaitā nodarbības peldēšanā, futbolā, fiziskajā sagatavotībā. Programmas šīm stundām izstrādāja Latvijas Sporta akadēmijas pasniedzēji. Ir atklāta arī 4. sezona 5. klasēm, skolēni šajā projektā piedalās jau trešo gadu.
Skolā notika Olimpiskā diena, Lāčplēša kausa posms, sporta aktivitātes notika no 1. līdz 4. klasei, no 5. līdz 7. klasei.
Bet ārpusskolas pasākumos mēs piedalījāmies Pierīgas organizētajās sacensībās Rudens krosā, kur Darja Baranova ieguva 2. vietu, Tautas bumbas turnīrs meitenēm un zēniem. Ļoti aktīvi, veikli un labi ķērāji bija Valts Ņikiforovs, Leons Parfeņenkovs, Ņikita Polivkins, Marta Andersone, Valeriya Ternovskaya. Tā kā panākumi Pierīgas novada sacensībās nav īpaši labi, tad mūsu mērķis ir vairāk un aktīvāk trenēties.
Mūsu kaimiņi no Siguldas novada ir aicinājuši mūsu skolas komandas piedalīties atklātās sacensībās telpu futbolā, kur 4.-5. klašu komanda izcīnīja 4. vietu, 8.-9. klases zēnu komanda ir izcīnījusi 3.vietu, bet 10.-12. klašu komanda 1. vietu. Gribas atzīmēt tādus spēlētājus kā Toms Lamša, Vladislavs Puškins, Artūrs Kļaviņš, Aivis Miksons, Andrejs Čerņejs, Hermanis Bruno Krallišs, Rustams Mamedovs, Ričards Dunčs.
Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas gadadiena
18.novembris ir Latvijas Republikas Neatkarības diena. 1918.gadā tagadējā Nacionālā teātra telpās Tautas padome proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti. Šo svētku atzīmēšana ir kļuvusi par Vangažu vidusskolas ilggadēju tradīciju. Skolā Latvijas Republikas Neatkarības diena tiek atzīmēta 17.novembrī, jo 18.novembris ir brīvdiena. 17.novembrī skolā visi ierodas svētku apģērbā, visas dienas garumā notiek 3 koncerti dažādām vecuma grupām. Šo koncertu programmas atšķīrās pavisam nedaudz, visos koncertos dejoja, dziedāja, lasīja dzeju. Visi koncerti bija ārkārtīgi skaisti, labi izplānoti un pilni ar patīkamām emocijām. Šie koncerti vairoja svētku noskaņojumu un mīlestību pret Latviju.
A.Lubanova
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa
16.novembrī, sadarbojoties ar Vangažu pilsētas bibliotēkas vadītāju Vinetu Bordāni un Jeļenu Ozoliņu, 8.a klase kopā ar latviešu valodas skolotāju Solvitu Vencjunu piedalījās informatīvā lekcijā par Ziemeļvalstīm. Visās Latvijas pilsētās no 13. līdz 19.novembrim Latvijas bibliotēkās norisinājās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma "Ziemeļu salas", kur vienlaicīgi tika iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.
Mēs šogad lasījām zviedru autores Marijas Turtšaninovas grāmatas "Marēsi - Sarkanā klostera hronika" fragmentu.
Pēc lasījuma noklausīšanās notika diskusija par grāmatu, Ziemeļvalstīm. Pasākuma noslēgumā jaunieši piedalījās viktorīnā "Cik labi tu pazīsti Ziemeļvalstis?". Hermanis Krallišs parādīja labu erudīciju un pareizi atbildēja uz vairākiem jautājumiem. Sakām lielu paldies Vangažu pilsētas bibliotekārēm par novadīto lekciju, sarīkoto izstādi un viktorīnu, kur jaunieši spēja pilnveidot savas zināšanas par Ziemeļvalstīm.
Latviešu valodas skolotāja Solvita Vencjuna
„Lāčplēša kauss - 2017”
Jau tradicionāli Patriotu nedēļu skolā aizsāk konkurss 5.-9. klašu zēniem „Lāčplēša kauss”. Konkurss tika organizēts 3 posmos : sporta, erudīcijas un mājsaimniecības. Puiši sacentās veiklībā, izturībā, šaušanā mērķi, vēstures, literatūras, kultūras un sabiedrisko notikumu pārzināšanā, ēdienu gatavošanā, kaklasaites sasiešanā, darbā ar kokmateriālu. Sīvā cīņā tika sadalīti tituli, šoreiz pārsteidza jaunāko klašu zēnu sīkstums, neatlaidība un zināšanas. 2017. gada Lāčplēša kausa ieguvējs Dzintars Seņičevs (7.a), sporta posma laureāti - Valts Ņikiforovs (5.a) un Artūrs Kronbergs (8.a) I/II vieta, Kārlis Zeltiņš (5.a), Bogdans Belouss (6.c) III vieta, erudīcijas posma laureāti- Dzintars Seņičevs (7.a) I vieta, Roberts Brizga (6.a) II vieta, Ralfs Vancāns (7.a) III vieta, mājsaimniecības posma laureāti - Ivans Rogozins (6.c) I vieta, Deniss Pilipivs (6.b) II vieta, Boriss Konoņenko (5.b) un Hermanim Bruno Krallišs (8.a) III vieta. Paldies visiem dalībniekiem un organizatoriem!
„Lāčplēša kauss” skolēna acīm
Skolā tiek rīkots „Lāčplēša kauss” jau otro gadu. Piedalās skolnieki no 5. līdz 9. klasei. „Lāčplēša kauss” tiek veidots trīs posmos: mājsaimniecības prasmes, sportiskais gars un erudīcija.
Es, kā Lāčplēša kausa ieguvējs, varu sacīt, ka šis notikums bija jautrs. Viss sākās ar vēlēšanām klasē, kurās uzvarēju es un Ralfs.
Pirmais posms bija sporta, tur bija lēkšana uz kastēm un no tām, basketbola bumbas mešana grozā, lēkšana ar lecamauklām, kā arī šautriņu mešana.
Otrais posms bija erudīcija, kur bija dažādi jautājumi par Latviju un tās kultūru.
Trešais - mājturības posms, kurā visi noformēja Latvijas kontūru. Tā vispirms bija jāizzāģē un jānoformē. Noformēju to ar noslīpētiem dēļu gabaliem, lai veidotos iespaids, ka tā ir ķieģeļu siena.
Pēc posmiem bija apbalvošana - labākajiem diplomi, bet uzvarētājam diploms un kauss.
7.a klases skolnieks Dzintars Seņičevs
Latvija, Tu esi mana Latvija.
Zeme kurā dzimu, dzīvoju, un dzīvošu.
Tā ir mana Tēvzeme, mans gods un lepnums.
/Daniels Balodis/
Esam aizvadījuši Latvijas dzimšanas dienu. Pēc svētkiem atsācies mācību darbs. Pie 4.a klases skolēniem otrdien audzināšanas stundā ciemos nāca 6.a klases skolēni un skolotāja Solvita Vencjuna.
Viņi zibakcijas „Mūsu labie darbi” ietvaros bija sagatavojuši darbiņu 4. klases skolēniem. Jaunākie skolasbiedri tika aicināti izgatavot latviešu tautumeitu. Ceturtās klases skolēni strādāja ar aizrautību un uzklausīja vecāko skolasbiedru padomus, pieņēma viņu palīdzību. Tika izgatavotas interesantas un skaistas tautumeitas. Stundas nobeigumā visi kopīgi nodziedāja latviešu tautas dziesmu „Bēdu manu, lielu bēdu”.
Ceturtās klases skolēni un skolotāja Lelde saka lielu paldies sestās klases skolēniem un viņu skolotājai Solvitai par jauko un radošo stundu!
4.a klases izglītojamie un skolotāja Lelde Nagle
Lāčplēša diena 2017
Lāčplēša dienas atzīmēšana ir Vangažu vidusskolas ilggadēja tradīcija, kurā tiek pieminēti Latvijas brīvības cīņās kritušie varoņi. Šogad Lāčplēša dienu skolā atzīmēja 10.novembrī ar pulcēšanos un svecīšu iedegšanu pie skolas, tad - svētku koncerts, kurā mūs priecēja orķestris, koris un mūzikas skolas pārstāvji. Koncertā bija jūtams patriotisms, mīlestība pret Latviju un cieņa pret kritušajiem varoņiem. Pēc svētku koncerta skolēni un Vangažu pilsētas iedzīvotāji devās lāpu gājienā no Vangažu vidusskolas līdz Vangažu kultūras namam. Lāpu gājiens Vangažos tika īstenots pirmo reizi ar cerību, ka tas kļūs par tradīciju. Šogad lāpu gājienā devās salīdzinoši maz cilvēku, bet sajūtas patiešām bija brīnišķīgas. Cerams, ka lāpu gājiens kļūs par mūsu pilsētas tradīciju, tādējādi katru gadu arvien vairāk cilvēku tajā piedalīsies un sajūtas gājiena laikā būs vēl patīkamākas un spēcīgākas.
Latviešu valodas stunda Vangažu pilsētas bibliotēkā
Patriotiskās nedēļas ietvaros 6.a klasei latviešu valodas stunda tika organizēta Vangažu pilsētas bibliotēkā Meža ielā 1, sadarbojoties ar bibliotēkas vadītāju Vinetu Bordāni un Jeļenu Ozoliņu. Skolēniem bija iespēja apskatīties Antona Salīša klūgu darbu izstādi "Latvju rakstu ornamenti", pārbaudīt savas zināšanas, atrast senās latvju zīmes izstādes darbos - Jumi, Māras zīmi, Dieva zīmi, Austras koku u.c. Skolēni pētīja, salīdzināja, izteica viedokli, strādāja pāra darbos, kā arī atbildes meklēja enciklopēdijās, elektroniskajā bibliotēkas katalogā, kalendārā. Skolēni pašvērtējumos rakstīja, ka bija interesanti strādāt bibliotēkā. Stundas noslēgumā skolēni bija gandarīti par paveikto.
6.a klases audzinātāja Solvita Vencjuna
„Olivers Tvists”
Š.g. 8. novembrī 8.-11. klašu skolēni apmeklēja Marka Tvena izrādi „Olivers Tvists”. Izrāde bija angļu valodā. Teātra izrādi spēlēja „European Theatre” Maskavas namā. Tā bija ļoti interesanta, spilgta un iespaidīga izrāde. Viss- efekti, gaismas, skaņas, tērpi- viss bija pārdomāts un aizraujošs. Aktieri lieliski iejutās savās lomās, spēlēja emocionāli.
Paldies angļu valodas skolotājai Ilonai Ušakevičai, kura piedāvāja un organizēja šādu pasākumu!
8.a klases skolniece Laura Grīnberga
5.a klases ekskursija
Šogad 31. oktobrī 5.a klase apmeklēja Minhauzena muzeju, kas atrodas 50 km no Rīgas, vietā, kur jūra sastopas ar mežu. Ekskursija muzejā notika gida pavadībā, kurš ar interesi un aizrautību stāstīja stāstus no barona dzīves.
Muzeja pirmajā stāvā apskatāma Minhauzena slavas zāle, savukārt otrajā stāvā varēja redzēt gan esošo, gan bijušo slavenību vaska figūras. Minhauzena muzejs ir viens no apmeklētākajiem muzejiem Latvijā. Beigās muzeja kino zālē skatījāmies animācijas filmu par baronu Minhauzenu. Muzeja apmeklējums šķita aizraujošs mūsu klases skolēniem.
Iesakām visiem apmeklēt Minhauzena muzeju- īpaši labos laikapstākļos, tad var izstaigāt muzeja dabas takas un pabūt pie jūras.
5.a klase un skolotāja I.Reniņa
Starptautiskais seminārs „Mūsdienīga mācību vide - izziņas aktivitāti, patstāvību un radošumu veicinošs mācību process”
Rudens brīvdienas Vangažu vidusskolas skolotājas Solvita Runce un Valentīna Čerņeja piedalījās Starptautiskā pedagogu profesionālās kompetences pilnveides semināra Vācījā „Mūsdienīga mācību vide - izziņas aktivitāti, patstāvību un radošumu veicinošs mācību process”. Par brauciena kulmināciju uzskatīts The Georg Eckert institūts for International Texbook Researsh apmeklējums Braunšveigā , kur skolotājiem bija iespējams iepazīties ar mūsdienīgiem mācību līdzekļiem, pieejām dažādās pasaules valstīs.
8.a klases ekskursija uz Mangaļsalu
20.oktobrī mēs (8.a klase) devāmies ekskursijā uz Mangaļsalu. Ekskursija sākās ar iepazīšanos un jautrību. Pēc jautrības mūs sadalīja 2 komandās un laida iekšā pirmajā bunkurā, kur bija arī pirmais uzdevums. Ar lāzerstaru un spoguļiem jāizveido lauzta līnija vairākās daļās, kas trāpītu prožektorā. Viegli tas nebija. Tālāk mēs devāmies uz otro uzdevuma vietu, kas bija balstīts uz visas klases sadarbību: ar aizsietām acīm vajadzēja salasīt noliktās bumbiņas, ielikt traukā, un klasei bija lasītājs jāpārvieto uz speciālas platformas. Pēc otrā uzdevuma mums atļāva paskraidīt pa bunkuriem un pa tiem palēkāt, tas bija interesanti. Pēc nelielas izskraidīšanās mums bija pusdienlaiks un pusdienlaikā mums bija bunkurā jāatrod ēdamais – tēja un cepumi. Kad visi bijām paēduši, mēs devāmies tālāk. Ejot uz nākamo uzdevuma vietu, Hermanis un atrakciju vadītājs Viesturs sacentās asprātībās. Nākamajā uzdevumā bija ar gāzmaskām un lukturīšiem atrast zīmes un nodot komandu kapteiņiem. Bunkurs bija ļoti piedūmots un bija grūti redzēt un atrast. Pēdējā uzdevumā komandām bija jātiek augšā uz bunkura. Šis uzdevums sagādāja grūtības, bet tomēr tikām ar to galā. Kad viss bija pabeigts, mēs devāmies mājās ar smaidu sejā. Šī ekskursija bija viena no labākajām, kas mums ir bijusi. Tajā dienā klase bija patiešām saliedēta.
8.a klases skolniece Dinija
Līgatnes dabas takas
Š.g.17.oktobrī 2.a klase apmeklēja Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas. Līgatnes dabas takas ierīkotas Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk kā 5 km garumā, kur varējām apskatīt dažādus Latvijā dzīvojošus savvaļas dzīvniekus un putnus. Mēs redzējām: lūsi, stirniņu, lapsas, aļņus, lāčus un mežacūkas ar mazajiem, svītrainajiem sivēniem. Vislielāko prieku mums sagādāja draiskās vāverītes, noslēpties aiz koku zariem nepaspēja arī domīgās pūces un ūpji, bet vislielākā sajūsma un mīļums bija par parka iemītnieku - rūsgano runci.
Pēc labas pastaigas bija gardas sviestmaizes, smalkmaizītes, āboli un suvenīri.
Brauciet iepazīt skaistākās Latvijas vietas! Jauki zeltainajā rudenī!
I.Andersone
Tautskolotāja Līga Reitere Vangažu vidusskolā
13. oktobrī Vangažu vidusskolā viesojās stāstniece un latviešu valodas un dialektu zinātāja no Ventspils - Līga Reitere, jo viņa piedalās Latvijas valsts simtgades projektā un tā ietvaros apciemo 100 Latvijas skolas. Viņa vadīja dažādas latviešu valodas stundas (glītrakstīšana, tāmnieku dialekts, valodas kultūra). Ar lielu interesi un uzmanību mēs klausījāmies viņas stāstos. Skolotāja ar degsmi stāstīja par latviešu valodas nozīmi, tās saknēm un bagātību, mūsu lomu un skanējumu citu valstu starpā, kā arī interesantus faktus par valodu. Izcēla to, ka latviešu valoda ir skaista un dziedoša valoda, un tikai mēs paši, latvieši, to vislabāk varam zināt un saprast valodas dziļāku nozīmi, zinot latviešu tautas vērtības. Arī paši varējām piedalīties mācību stundā un izteikt savas domas, rakstiski atbildot uz stundas sākumā uzdotiem jautājumiem, lai mūs labāk iesaistītu stundas darbā un rosinātu domāt, sajust lepnumu par mūsu valodu - latviešu.
Dace Dubava 12.klase
Aktīvas izklaides Batutu parkā!
7.b un 6.b klases skolēni apmeklēja Batutu parku. Batutu parks ir mūsdienīgs izklaides centrs ar plašu komandu un individuālo aktivitāšu izvēli. Pasākums bija aizraujošs un ļoti aktīvs. Visgrūtākais un interesantākais bija baseins ar parolonu kubiem un braukšana ar mini velosipēdiem. Pēc aktivitātēm varēja atpūsties atpūtas zonā un baudīt atvēsinošus dzērienus. Šīs aktivitātes saliedēja klasi vienā veselumā.
Skolotājas A.Teruņi un N.Marhele
5.b klases ekskursija uz Rīgas Motormuzeju
5. oktobrī 5. b klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgas Motormuzeju. Tā kā šis muzejs ir viens no lielākajiem un mūsdienīgākajiem muzejiem Eiropā, mēs nolēmām to apmeklēt.
Ar lielu interesi skatījāmies vecos automobiļus, kā arī smagās mašīnas, armijas tehniku, vecos autobusus, kuros varēja iekāpt un pasēdēt. Skolēniem patika vecās ugunsdzēsēju mašīnas, kuras izmantoja 20. gs. 70. gados, vecie motocikli un sacīkšu mašīnas, kuras varēja sasniegt ātrumu 250 km stundā jau 50 gados. Vislielāko interesi izraisīja interaktīvās spēles, kuras deva iespēju iejusties motosacīkšu braucēja lomā.
Ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku
Šī gada 28. septembrī daļa Vangažu vidusskolas skolēnu devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Tikai pavisam neliels skaits cilvēku jau bija apmeklējuši šo bibliotēku, tādēļ ekskursija bija ļoti noderīga. Ekskursija norisinājās zinošu gidu pavadībā, kuri pavisam īsā laikā spēja konkrēti, bet aizraujoši pastāstīt visu svarīgāko informāciju, kā arī izvadāt pa galvenajām bibliotēkas telpām. Uzzinājām daudz interesantas informācijas par bibliotēkas būvniecību un tās izcilo arhitektu Gunāru Birkertu, kurš šajā projektā ieguldīja savu sirdi un dvēseli, kā arī par bibliotēkas darbību un tajā esošo nacionālo dārgumu - Dainu skapi. Latvijas Nacionālajai bibliotēkai ir 14 stāvi, tā ir ļoti funkcionāla un moderna, un gida pavadībā tika apskatītas izstāžu zāles, Ziedoņa zāle, populārākās lasītavas, kā arī pēdējais stāvs, no kura paveras burvīgs skats uz Rīgas panorāmu. Bija iespējams uzzināt daudz interesantu faktu, par kuriem nevienam nebija ne jausmas, kā, piemēram, arhīva atrašanās vietu un uzbūvi vai to, cik pārdomāta un mūsdienīga ir jebkura bibliotēkas detaļa, padarot to par modernāko Baltijā. Šī ekskursija lika paskatīties uz Latvijas Nacionālo bibliotēku ar citām acīm un patiesi novērtēt to kā svarīgu Latvijas kultūras, izglītības un zinātnes sastāvdaļu, kā arī daudzi šajā vietā noteikti atgriezīsies vai nu mācību, vai kultūras iemeslu dēļ!
Laura Jēkabsone 12.klase
Ceļš uz saliedētu klasi
27. septembrī 9.a klase devās komandu saliedēšanas ekskursijā „Ceļš uz saliedētu klasi”. Tas bija interesanti un arī patīkami, jo skolēni atradās brīvā dabā. Skolēni veica dažādus izdzīvošanas uzdevumus. Vieni no aizraujošākajiem uzdevumiem bija lāzeru sacensības, staigāšana pa dūmainiem bunkuriem ar gāzmaskām un slepenu ziņojumu atšifrēšana. Ekskursijas laikā skolēni iemācījās palīdzēt un atbalstīt cits citu.
Gada klases izklaide!
Mēs, 12. klases skolēni, pagājušajā mācību gadā nominētā "Gada klase", nolēmām balvu - Inčukalna novada pašvaldības apmaksātu ekskursiju - izmantot vienlaikus gan aktīvā, gan izzinošā veidā. Ekskursijas aktīvo daļu pavadījām, apmeklējot peintbola laukumu "Bušas" Saulkrastos. Trīs stundas mūsu klase svaigā gaisā aktīvi spēlēja peintbolu, kas bija aizraujoši un daudziem vēl nepieredzēts, turklāt ikviens ieguva milzīgu adrenalīna devu, kā arī šī aktivitāte klasi saliedēja vēl vairāk! Pēc peintbola spēles mēs devāmies aplūkot netālu esošo Balto kāpu. Baltā kāpa un tās apkārtne ir unikāla un ļoti sakopta, kas jau kārtējo reizi lika atcerēties par Latvijas dabas skaistumu! Pateicamies Inčukalna novada pašvaldībai par lielisko iespēju!
8.b ekskursija
Pagājušajā mācību gadā mūsu klase bija „Gada klase”, šī ekskursija bija dāvana no skolas. Klase apmeklēja rotaļlaukumu un šokolādes muzeju "Laima".
Rotaļlaukumā varēja izbaudīt dažādas atrakcijas, kur bija ļoti jautri un lieliski. Šokolādes muzejā "Laima" bija interesanti, stāstīja par "Laimas" vēsturi. No kā un kā taisa konfektes un dažādas šokolādes. Tad mēs apmeklējām šokolādes darbnīcu. Visiem bija iespēja uztaisīt piecas konfektes, pirmo vajadzēja apēst, lai sajustu visas garšvielas, kuras mēs paši ielikām konfektē. Pārējās četras iepakoja skaistā kastītē un atdeva mums. Visiem patika ekskursija.
8.b skolniece Marija Agapova
Brauciet uz Motormuzeju!
Saulainajā septembra rudens dienā 3.b un 6.c klases brauca uz Rīgas Motormuzeju. Iespaidi ir lieliski!!!
Mēs varējām vērot dažādus skaistus automobiļus, lauku tehniku, telefonus, motociklus, kvadraciklus, mopēdus un velosipēdus. Sēžot pagājušā gadsimta autobusā, noskatījāmies dokumentālo filmu, piedalījāmies dažādās IT aktivitātēs, fotogrāfējāmies. Varējam nopirkt dāvaniņas saviem tuviniekiem.
Sajūsmā bija ne tikai pedagogi un zēni, bet arī visas meitenes!
Brauciet droši! Būs interesanti!
Olimpiskā diena 2017
22. septembrī Vangažu vidusskolā Olimpiskās dienas ietvaros notika gan sportiskas, gan izglītojošas aktivitātes.
Olimpiskā diena sākās ar zināšanu nostiprināšanu par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, kam sekoja kopīga skolēnu un skolotāju vingrošana iedvesmojošas mūzikas pavadījumā skolas pagalmā.
Pēc tam ciemos tika sagaidīts sportists Jānis Rozītis, kurš skolēniem sarīkoja aizraujošu šovu, izpildot ekstrēmus trikus uz motocikla. Skolēni bija sajūsmā, fotografēja un uzņēma video, bet pēc priekšnesuma visi steidza nofotografēties ar J.Rozīti, kā arī saņemt plakātus ar autogrāfu.
Dienas otrajā daļā sākumskolas skolēni piedalījās sporta aktivitātēs brīvā dabā, savukārt pamatskolas klašu skolēni devās pārgājienā uz Griķu pamatskolu, Gauju un Vangažos esošajiem uzņēmumiem, pavadot laiku svaigā gaisā un tajā pašā laikā uzzinot ko jaunu par savu pilsētu, tās vēsturi un šī brīža uzņēmējdarbību.
Skolēni, kas devās uz Gauju, ceļā apguva noderīgas prasmes, piemēram, kā izveidot ugunskuru bez šķiltavu vai sērkociņu izmantošanas, bet pēc tam tika spēlētas dažādas komandu spēles un izbaudīta brīnišķīgā Latvijas daba. Daļa skolēnu apmeklēja SIA Izotermu, veicot ceļu gar lielajām grants un smilts ieguves karjerām. Tur viņi tika nodrošināti ar aizsargķiverēm un iepazīstināti ar drošības noteikumiem. Ekskursijas laikā skolēni aplūkoja metāla konstrukciju un cauruļu ražotni, iekārtas un ražošanas tehnoloģijas un bija priecīgi uzzināt, ka visas nepieciešamās detaļas tiek ražotas uz vietas, kas samazina ražošanas izmaksas, kā arī to, ka uzņēmumā strādā 150 darbinieki, kas veic fiziski smagu, bet atbildīgu darbu. Vēl daļa skolēnu devās pārgājienā uz Vangažu pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtu pārstāvi PSIA „Vangažu avots”. Tika izrādītas attīrīšanas iekārtas, to darbības process, kā arī pastāstīts par šī darba specifiku. Visvairāk skolēniem patika sportiskās pauzes, dodoties turp un atpakaļ no uzņēmuma, kurās skolēni piedalījās ar lielu prieku – rādīja sporta vingrinājumus, dziedāja dziesmas un stāstīja smieklīgus atgadījumus iz dzīves.
Kopumā Olimpiskā diena Vangažu vidusskolā tika pavadīta organizēti un aizraujoši, skolēnu ikdienas rutīnu aizvietojot ar aktivitātēm brīvā dabā un ekskursijām!
Dzejas dienas - 2017
15. septembrī Vangažu vidusskolas aktu zālē notika Dzejas dienām veltīta kreatīva literatūras stunda 5.a, 6.a un 7.a klasei, kura procesā svarīga loma bija radošajam dialogam ar daiļdarbu - Ineses Zanderes dzeju. Šajā nodarbībā skolēniem bija iespēja daudzveidīgi iepazīt Ineses Zanderes radīto dzejas pasauli, tēlus, gūt pieredzi, paplašināt redzesloku, apskatīt dzejoļu krājumus, kā arī iemācīties uzklausīt citu viedokli un izteikt savu.
Skolēni strādāja ar daudzveidīgi radošiem uzdevumiem: sacerēja dzejoļus pēc attēliem, veidoja dzejoļa vizualizāciju, izteiksmīgi deklamēja dzejoļus, veidoja video klipu, dziedāja dziesmu, izdomāja savu ritmu un mūziku dzejolim, pildīja krustvārdu mīklu, dzeju attēloja krāsu pasaulē. Šajā procesā skolēni iepazina ne tikai literāro darbu saturisko būtību, bet arī tā mākslinieciskās formas savdabību, kā arī iepazina pašas autores emocionālos pārdzīvojumus, jaunrades procesa norisi un bija iespēja aktualizēt estētisko vērtību nozīmi, pievēršot uzmanību dažādiem mākslinieciskās jaunrades veidiem – literārajai, muzikālajai, lietišķās mākslas jaunradei.
Šajā radošajā procesā veiksmīgi sadarbojās ne tikai 3 dažādu klašu skolēni, bet arī skolotājas: Solvita Runce, Baiba Toča, Solvita Vencjuna un Ināra Bula. Šajā darba procesā bija sadarbība starp skolēniem un skolotājiem, kopīga „mācīšanās darot” un patstāvīga atgriezeniskā saite.
Dzejas dienas Vangažu vidusskolā
Dzejas dienu ietvaros skolā viesojās rakstniece Inese Zandere. Autore iepazīstināja ar savu dzeju un kopā ar skolēniem radīja to. Šie dzejoļi bija netradicionāli un interesanti. Bērni ar interesi un aizrautību darbojās līdzi, uzdeva autorei jautājumus gan par dzīvi, gan par dzeju. Sākumskolas bērniem dzejniece interesanti parādīja teātrīti par to, kā tapa dzejoļi par Lupatiņu ģimeni, kā arī multiplikācijas filma “Lupatiņi”. Interesanti bija uzzināt, ka multiplikācijas filmas veidošanai konkursam bija pieteikti 10 kaķi, bet izvēlējās tieši raibo.
Kā apsveikumu autorei skolēni bija sagatavojuši dziesmu ar viņas dzejoļa vārdiem, kā arī deklamēja viņas dzeju. Tikšanās noslēgumā skolēni pateicās par interesanto stāstījumu.
Iejūties! Ieraugi! Izzini!
Šogad 4. septembrī Vangažu vidusskolā bija izzinošo aktivitāšu diena „Iejūties! Ieraugi! Izzini!”. Šīs dienas ietvaros sākumskolas skolēniem bija sporta aktivitātes, kurās bērni piedalījās ar aizrautību un ieinteresētību. Turklāt pamatskolas skolēni aizsāka ciklu „100 labie darbi”, kas saistīti ar Latvijas valsts simtgadi. Skolēni iepazina Vangažu vēsturi, pētot 20.gs. 70.gados izņemtos foto attēlus, un meklēja tās vietas tagad. Skolēni secināja, ka šobrīd Vangaži un to apkārtne ir ļoti, ļoti mainījusies un labiekārtota.
Vidusskolas skolēniem bija tikšanās ar skolas absolventiem – M.Gerneri, J.Sergejevu, B.Korsaku, K.Runci - un karjeras konsultantu. Vidusskolas absolventi sniedza vērtīgus padomus kā sekmīgi un ar panākumiem sākt veidot savu karjeru jau skolas solā. Tieši karjeras dienas sniedz motivāciju laicīgi sākt interesēties un domāt par savu izvēli, kur turpināt mācības. Nākotne ir pašu skolēnu rokās!
Profesionālās programmas „Uzņēmējdarbības pamati” pirmie absolventi
Mēs, 12. klases absolventes, šogad pabeidzam ne tikai Vangažu vidusskolu, bet arī profesionālo programmu „Uzņēmējdarbības pamati”, projekta „Esi līderis’ ietvaros. Šo projektu esam uzsākušas pašas pirmās mūsu skolā. 3 gadu laikā mēs esam apguvušas biznesa pamatus un tagad saņemsim apliecību. Projekta laikā mēs apguvām zināšanas par uzņēmējdarbību, izmantojām iespēju apmeklēt dažādus pasākumus, kā, piemēram, Līderu dienas Ministru kabinetā, Dabaszinātņu centrā, Rīgas Domē, rakstījām projektu.
Topošajiem līderim iesakām vairāk piedalīties konkursos, biznesa spēlēs un izmantot šo lielisko iespēju apgūt jaunas zināšanas, iepazīt jaunus cilvēkus, praktizēties prezentācijās un iegūt pamatus nākotnes karjerai.
12. klases absolventes Vanesa Fedosenko, Emīlija Cimbaļuka, Agnese Zeltiņa, un Solvita Vidauska.
Vangažu vidusskolas skolēnu iespaidi pēc izzinošā ceļojuma pa Ziemeļitāliju un Austriju
Projekts “Esi Līderis” eksistē jau trīs gadus. Mēs piedalāmies tajā tikai pirmo gadu, bet jau apmeklējām daudzus pasākumus. Bija iespēja iepazīties ar dažādiem skolēnu projektiem par uzņēmējdarbības uzsākšanu un organizēšanu. Aprīļa beigās mēs arī braucām izzinošā ceļojumā uz Itāliju. Brauciena laikā mums bija iespēja satikties ar uzņēmumu vadītājiem un apgūt prasmi efektīvi izmantot dabas resursus ekonomikas attīstīšanā, prasmi vienoties un rast kompromisus, diskutēt un loģiski pamatot savu domu, pielietot savas svešvalodu zināšanas praktiskā darbībā, kā arī iepazīt kultūrvēsturiskos objektus.
Pa ceļam mēs apstājamies pilsētiņā - Klāgenfurte, kur bija iespēja apmeklēt Minimundusu (Eiropas miniatūru) un arī apskatīt no torņa Vertezera apkārtni. Trešajā dienā mēs apmeklējām Burano un Murano salas, kā arī Venēciju. Mēs braucām ar kuģīti un apskatījām daudzus kultūras objektus.
Mūsu ceļojuma ceturtajā dienā izbraucam uz Veronu, apmeklējām amfiteātri, Erbes laukumu, Lamberti torni un citus. No turienes mēs izbraucām uz atrakcijas parku “Gardaland”. Mēs ar citiem skolniekiem ļoti labi pavadījām laiku un vēl labāk sadraudzējāmies. Pēc tam mēs apmeklējām Zalcburgu un arī uzbraucām kalnā, lai apskatītu Austrijas landšaftu, bet spilgtākais iespaids palika no nakts Vīnē, kur mēs pastaigājāmies un baudījām pilsētas arhitektūru un rosinošu atmosfēru. Pēdēja diena Polijā mums bija grupas darbs un lekcija par tēmu “Kā būt veiksmīgam”.
Ceļojuma laikā visi dziedāja dziesmas, spēlēja spēles un vienkārši komunicēja. Šis brauciens atstāja labu iespaidu par valstīm, kuras mēs apmeklējām, par cilvēkiem, kā arī bija iespēja iziet no savas komforta zonas un iemācīties komunicēt ar citiem cilvēkiem un praktizēt valodas.
Gribam pateikt lielu paldies par materiālo atbalstu un ieinteresētību Inčukalna novada domei un individuāli Ludmilai Vorobjovai.
Vangažu vidusskolas 10. kl. skolēni, projekta “Esi Līderis” dalībnieki Darja Petrago un Iļja Luškins
9.maijs - Eiropas diena
Katru gadu maijā visā Eiropā, tajā skaitā Latvijā norisinās dažādi informatīvi pasākumi, kuros valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas, ES institūcijas, kā arī ES valstu vēstniecības informē par ES un Latvijas dalību tajās, iepazīstina ar aktuālajiem jautājumiem, prezentē kultūru un valodas dažādību ES, Latvijas iedzīvotāju iespējas ES.
9. maijā – Eiropas dienā Vangažu vidusskolas 1.b klase piedalījās projektā „Izzini, risini rēbusu un laimē pārsteiguma balvas!”. Skolēni minēja, risināja, atbildēja uz jautājumiem par Eiropas Savienības valstīm. Daudz skolēni zināja, bet daudz informācijas arī ieguva. Bērniem pārsteigums bija paka ar saldumiem, kuru viņi godīgi vinnēja.
Ina Kiselica , 1.b klases audzinātāja
Apsveicam starptautiskā matemātikas konkursa "Ķengurs-2017" uzvarētājus!
2017. gada 23. martā Vangažu vidusskolas skolēni piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā - spēlē "Ķengurs".
Olimpiādē piedalījās 29 skolēni no 2. līdz 10. klasei. Latvijā olimpiādes uzdevumus rēķināja 23885 skolēnu.
28. aprīlī plkst. 11.00 Rīgas Kongresu namā notika diplomu pasniegšana konkursa "Ķengurs-2017 uzvarētājiem. No mūsu skola pasākumā piedalījās 8 skolēni-labākie matemātiķi: Ternovskis Aleksandrs -2.kl, Naumova Katrīna -5.kl., Bukovska Ērika- 6.kl., Grīnberga Laura- 7.kl., Baranovs Eļdars -8.kl., Malkovs Artjoms.-10.kl. Diplomu „Labākajam no labākajiem” saņēma Oskars Ciemgalis (3.b kl.) - 15. vieta Latvijā no 3645 skolēniem, Boriss Konoņenko (4.b kl.) - 15. vieta Latvijā no 3568 skolēniem. Viņi ir vieni no divdesmit labākajiem Latvijas matemātiķiem trešo, ceturto klašu grupā. Apsveicam labākus matemātiķus un novēlām būt zinātkāriem, radošiem un aktīviem!
Vangažu vidusskolas talkošana
11. klase un skolotāja Marta Laizāne
Mēs, 11. klase, 27. aprīlī novēloti, bet ne mazāk aktīvi, piedalījāmies talkā, precīzāk, Vangažu vidusskolas apkārtnes sakopšanā tuvējā mežiņā. Visa klase aktīvi un ar lielu entuziasmu īsā laika periodā sakopa šo teritoriju, tai skaitā arī turpat esošo grāvi, attīrot no atkritumiem un veciem koku zariem. Darbs, mūsuprāt, tika labi padarīts, tādēļ arī gandarījums bija liels. Paldies par šo piedāvāto un noderīgo iespēju!
5.a klase un skolotāja Solvita Vencjuna
Skolēniem ļoti patika šis mūsu kopdarbs, visi ar prieku to darīja... un bija gatavi vēl to turpināt un izteica, ka to varētu biežāk darīt - katrā gadalaikā 1x.
Viens otram stāstīja, ko atrada un ko ielika maisā...
Skolā mums pēc tam bija grupu darbs "Dzīvot dabai draudzīgi", kur skolēni apkopoja redzēto un darīto sakopšanas objektā mūsu pilsētā..., veidoja plakātu un mutiski prezentēja savu darbu ar secinājumiem.
6.b klase un skolotāja Natālija Marhele
Mums bija ļoti interesanti. Mežs apkārt Vangažiem ir pilns ar netīrumiem. Dažās vietās netīrumi stāv gadiem ilgi. Mēs ar vēlmi piepildījām visus atkritumu maisus. Laikapstākļi bija ļoti piemēroti.
Rīgas Dabas muzeja izbraukuma nodarbības „Muzejs mūsu bagāžā”
2017. gada 28. martā 1.- 5. klasei mūsu skolā tika organizētas Rīgas Dabas muzeja izbraukuma nodarbības „Muzejs mūsu bagāžā”.
Nodarbībā „Sēņu valsts daudzveidība” bērni iepazinās ar sēņu daudzveidību, dažādām sēņu grupām un sēņu aizsardzības problēmām Latvijā. Tika izmantots dabas materiāls – kaltētas sēnes, filcēti sēņu modeļi un dzīvnieciņu modeļi. Grupu darbā skolēni apskatīja dažādas pazīmes, pēc kurām var iemācīties pazīt sēnes un atšķirt indīgās sēnes no ēdamajām. Mēs kopīgi noskaidrojām, kas ēd sēnes, spēlējām izzinošas spēles.
Nodarbībā „Latvijas putni” mēs sastapāmies ar Latvijas putnu daudzveidību, putnu gredzenošanu un putnu balsīm. Muzeja darbinieki „atveda muzeju” pie mums: divas putnu vitrīnas. Ekspozīcijā varējām apskatīt ne tikai parastāko sugu putnus, kas mīt mūsu mežos, bet arī to sugu putnus, kas Latvijā novērojami ļoti reti, t.i. maldu viesi un retie ieceļotāji.
Nodarbībā „Kurmītis Kvēps un viņa kaimiņi” augsnes šķērsgriezuma demonstrējums deva iespēju „paciemoties” kurmja pazemes valstībā, noskaidrot, kādi ir kurmja dzīves paradumi un ieraudzīt citus augsnes iemītniekus: peles, zemesvēžus, kukaiņu kāpuru modeļus. Pēc tam sekoja praktiski uzdevumi – bērni izpētīja dažādus dabas objektus (kukaiņus, kāpurus, sliekas, augšņu paraugus), izvēlējās pareizos dzīvnieku un augu modeļus un novietoja tos atbilstoši savam biotopam uz magnētiskajām tāfelēm, pildīja darba lapas.
Ceram, ka šis izglītojošs, izzinošs daudzveidīgs interaktīvs pasākums veidos skolēnu izpratni par dabā notiekošajiem procesiem, cilvēka vietu un lomu tajos, sekmēs pozitīvas vides apziņas veidošanos sabiedrībā.
Skolotāja Olga Kravčenko
Mobilais zināšanu ekspresis Vangažu vidusskolā
Mobilais zināšanu ekspresis jau trešo gadu viesojas Latvijas skolās, vairojot skolēnu zinātkāri un izpratni par Eiropas Savienību un Latvijas lomu tajā.
24. marta rītā Vangažu vidusskolā piestāja Mobilo zināšanu ekspresis un ar 7.-12.klašu skolēniem tikās Eiropas Savienības vēstneši – Eiropas Kustība Latvijā prezidents Andris Gobiņš, par gribas lomu dzīvē ar skolēniem runāja TV seja Lelde Lietaviete, mūsu bijusī skolniece, par pašiedvesmu un iedvesmu stāstīja multimākslinieks Kaspars Blūms Blūmanis jeb Kašers.
Vēstnieku tikšanās moto ir “Esi savas dzīves režisors!”, mudinot skolēnus izzināt, piedalīties un ietekmēt apkārt notiekošo, līdzveidojot Latviju, Eiropu un pasauli.
Stāstījums par viņu dzīves pieredzi un sasniegto bija interesants, sirsnīgs un iedvesmojošs.
Nodarbības laikā bija dažādi interaktīvi uzdevumi. Liels pārsteigums visiem bija Toma Lamšas zināšanas par Eiropas valstu noteikšanu pēc karogiem. Toms spēja nosaukt visas 28 Eiropas valstis. Toms un arī citi skolēni saņēma nelielas dāvaniņas par precīzām atbildēm. Arī 2.-4.klašu skolēniem būs iespēja nākamajā nedēļā piedalīties nodarbībā.
Prieks, ka mums izdevās izbaudīt šo aktivitāti!
"Talanti tiek uzskatīti par valsts inovāciju kapacitātes galveno sastāvdaļu"
Darbs ar talantīgiem skolēniem ir viena no Vangažu vidusskolas prioritātēm.
Darba ar talantīgo skolēnu mērķis:
optimālu apstākļu radīšana talantīgo bērnu atbalstam, mācīšanai, attīstībai, talantīgo skolēnu potenciālo spēju realizēšana.
Galvenie uzdevumi: iesaistīt un atbalstīt talantīgos skolēnos mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, projektos.
2017.gada 23.martā Vangažu vidusskolas skolēni piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā-spēlē "Ķengurs". Konkurss-spēle "Ķengurs - matemātika visiem" veicina matemātikas popularitāti un paaugstina skolēnu interesi par to. Spēle ne tikai stimulē skolas programmas apguvi, bet arī mudina piedalīties citās olimpiādēs, konkursos un sacensībās.
Piparkūku darbnīca
I semestra noslēgumā sākumskolas skolēni devās uz Piparkūku meistardarbnīcu Ogrē, ko organizēja draudzīgā uzņēmēju komanda „Pie Mimi”, kas vēlējās dalīties ar cepto gardumu prieka sajūtām. Viņu devīze ir: ‘’ Prieks un gandarījums par doto pieaug, ja dalās ar apkārtējiem!’’ Šo sajūtu arī izjutām, jo bija padomāts par specapģērbu, darba vietas iekārtojumu un visu pārējo, kas nepieciešamas piparkūku cepšanai. Bērni izbaudīja visu piparkūku cepšanas procesu no mīklas līdz izrotātai piparkūkai. Bērni priecājās par iegūto pieredzi un piparkūkām, kuras varēja pagaršot un aizvest uz mājām saviem mīļajiem.
Paldies vecākiem par finansiālo atbalstu!
Visiem Jaunajā gadā novēlam: 365 priecīgus rītus un mierpilnus vakarus! 52 daudzsološas nedēļas! 12 pārvērtību pilnus mēnešus! 4 lieliskus gadalaikus!
Skolotājas Ingrīda, Inese, Lelde un Lāsma
Viktorīna „Mana pilsēta, novads, valsts”
15.novembrī notika viktorīna sākumskolas skolēniem, kuras laikā bija jāatbild uz jautājumiem, kas saistās ar mūsu skolas, pilsētas, novada un valsts vēsturi, ikdienu un svētku reizēm.
Katrs skolēns individuāli veica uzdotos uzdevumus un atbildēja uz jautājumiem. Pēc tam tika apkopoti rezultāti un no katras klases labākais skolēns tiks apbalvots svinīgajā līnijā, kas notiks 17. novembrī.
Paldies skolotājai Olgai Sutai par ekskursiju vadīšanu skolas muzejā, palīdzību viktorīnas jautājumu sagatavošanā un viktorīnas rezultātu apkopošanā!
Paldies 1.-4.klašu audzinātājām par atbalstu viktorīnas organizēšanā!
Sākumskolas MK vadītāja Inese Grinberga
Rītausmas stundas lasījumi bērniem Vangažu pilsētas bibliotēkā
No 14. līdz 20.novembrim Latvijas bibliotēkās norisinājās Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma bija „Nākotne Ziemeļos”.
Vangažu pilsētas bibliotēkā Rītausmas stundas lasījumi bērniem notika 15.novembrī plkst. 9.00, sadarbojoties ar Vangažu vidusskolas skolotājas – bibliotekāres Ineses Grīnbergas audzināmo 2.a klasi. Bērni klausījās norvēģu rakstnieka Stīana Hola grāmatas fragmentu „Gārmana vasara”, pēc lasījuma bija atraktīva jautājumu, atbilžu spēle. Pasākuma noslēgumā, strādājot grupās, bērni izveidoja Latvijas nākotnes kolāžas redzējumu. Vangažu pilsētas bibliotēkas bibliotekāres vēlas teikt lielu paldies, skolotājai Inesei Grīnbergai par sadarbību, 2.a klases skolēniem par priekšzīmīgu uzvedību pasākumā, un brīnišķīgām kolāžām.
Informāciju sagatavoja
Vangažu pilsētas bibliotēkas
bibliotekāre Jeļena Ozoliņa
Foto: Vangažu pilsētas bibliotēkas vadītāja
Vineta Bordāne
11. un 12. klases brauciens uz kinoteātri "Forum Cinemas"
Projekta „Šekspīrs manā pagalmā” ietvaros 11. un 12. klases skolēni noskatījās latviešu režisora Māra Martinsona filmu „Romeo un Džuljeta”. Režisors filmā gribējis uzsvērt latviešu un krievu savstarpējās attiecības, kā arī vecāku un bērnu attiecības, bet nebija aizmirsis arī Šekspīra nelaimīgo mīlasstāstu. Šis mīlasstāsts tika parādīts mūsdienīgā versijā.
Pēc filmas bija diskusija par mūsdienu jaunatnes savstarpējām attiecībām – kā latviešu jaunieši pieņem krievu jauniešus savā draugu lokā. Kādi ir saziņas šķēršļi un kā tos risināt! Katrs varēja izteikt savu viedokli un uzklausīt citus.
Jauniešiem šī filma būs interesanta, jo viņiem ir svarīgas attiecības, mīlestība, nevis tautība un valoda.
4.b un 4.c kl. ekskursija uz LNB
Vangažu vidusskolas 4.b un 4.c klašu audzēkņi 20.oktobrī apmeklēja Gaismas pili. Lielā, savādi skaistā ēka sagaidīja skolēnus un viņu klases audzinātājas jaukajā rudens laikā pie skaistākās ainavas Latvijā.
Skolēni uzbrauca ar liftu uz 11. stāvu, no kura pavērās brīnišķīga Rīgas panorāma, pēc tam nokāpa uz 7. stāvu, kurā atrodas bērnu centrs.
Mēs uzzinājām, ka LNB ir vairāk nekā 4 miljonu vienību liels krājums, kurš aptver visas zinātņu nozares ar pamatprofilu humanitārajās un sociālajās zinātnēs.
9.a klases ekskursija uz Rundāles pili
19. oktobrī 9.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rundāles pili ar mērķi iepazīt Latvijas Baroka arhitektūras pērli ar skaisto barokālā stila dārzu.
Bija interesanti vērot un iepazīt 17.gs. baroka un klasicisma mākslas un interjera paraugus, iepazīt augstmaņu dzīvi, vērot privātos apartamentus un plašās, krāšņās zāles. Varējām iztēloties un baudīt sajūtu, ka mums, 21. gadsimtā ir iespēja kāpt pa tām pašām centrālajām kāpnēm, pa kurām 17. gs. kāpa hercogs ar hercogieni.
Pils dārzā mūs vēl priecēja nedaudzie salnu pārcietušie rožu ziedi un vīnogu ķekari pergolu režģos.
7.b un 8.b klases ekskursija
14.oktobrī 7.b un 8.b klases skolēni apmeklēja divus muzejus: Latvijas etnogrāfisko muzeju un P.Stradiņa Medicīnas muzeju.
Etnogrāfiskajā muzejā apskatījām 18.-19.gs. dzīvojamās ēkas. Pirmo reizi reāli redzējām dzirnavas. Nedomājām, ka tās ir tik lielas! Ļoti mūs iedvesmoja rudenīgie dabas skati. Izstaigājām visu apkārtni.
Medicīnas muzejā ar lielu interesi apmeklējām viduslaiku aptieku, ļoti patika tās interjers! Daudz uzzinājām par kosmosa attīstību Latvijā. Visinteresantāk bija izpētīt mūsdienu medicīnas izstādi. Tur bija interaktīvie stendi, kur varējām pārbaudīt savas zināšanas. Rekomendējam visiem apmeklēt Medicīnas muzeju! Diemžēl nepaspējām izbaudīt "McDonald's " kārumus. Nākošreiz obligāti!
8.b klases ekskursija
Šajā gadā mūsu klase apmeklēja 2 muzejus - Medicīnas muzeju un Brīvdabas muzeju. Visi izbaudīja šo braucienu. Abi muzeji bija ļoti interesanti.
Brīvdabas muzejs atrodas mežā, kur arī ir antīkas mājas, uzceltas 17.-20. gadsimtā. Tās ieraugot, varējām iedomāties mūsu senču dzīvi. Bet tagad man liekas, ka varētu doties uz muzeju pavasarī vai vasarā, kad ir siltāks laiks.
Medicīnas muzejs bija ļoti izglītojošs. Tur mēs spējām izveidot priekšstatu par medicīnu un ārstēšanās metodēm dažādos laikmetos. Turklāt, mūs pavadīja gids, komentējot katru eksponātu, lai mēs varētu vairāk saprast un novērtēt.
Ekskursija bija interesanta, mēs bijām visi kopā, mums bija jautri un interesanti. Es no visas sirds novēlu pārējām klasēm tādas apmācošas, vēsturiskas, tajā pat laikā prieku nesošas ekskursijas. Liels paldies!
Rogozina Poļina 8.b kl.
6.b klases ekskursija
12.10.2016.gadā mēs bijām Siguldas rezervātā Turaida. Pagājušajā gadā mums bija piešķirta balva "Gadā klase", tādēļ mums bija iespēja apmeklēt ekskursiju bez maksas. Mēs piedalījāmies orientēšanās spēle "Tūkstošgades stāsts". Tas bija atraktīvi un aktīvi. Pēc tam devāmies uz atrakciju parku „Tarzāns, kur izvēlējāmies kameršļūkošanu un nobraucienus pa rodeļu trasi.
5.b klases mācību ekskursija uz Dabas muzeju
7. oktobrī 5.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Dabas muzeju, lai uzzinātu, kas notiek dabā. Dabas muzeja ekspozīcijas skolēni apmeklēja gan ar gidu, gan patstāvīgi. Īpašu interesi skolēniem izraisīja dažādu dzīvnieku un putnu izbāzeņi. Mēs iepazināmies ar cilvēka evolūcijas vēsturi. Vienā reizē nevarējām visu apskatīt, tā kā muzejs ir ļoti liels. Labprāt brauksim vēlreiz.
3.b klases ekskursija Latvijas Dabas muzejā
2016. gada 6. oktobrī Vangažu vidusskolas 3.b klase apmeklēja nodarbību „Ceļojums pa kontinentiem” Latvijas Dabas muzejā. Šī aktivitāte palīdzēja bērniem dziļāk izprast likumsakarības un norises dabā. Nodarbību laikā viņi bija iesaistīti aktīvā un radošā izziņas procesā: veica eksperimentus, modelēja atšķirīgas situācijas, spēlēja spēles, risināja uzdevumus grupu darbā. Skolēni varēja labāk apgūt, saprast un iegaumēt arī šķietami sarežģītus un grūti izprotamus jautājumus, kas ir aplūkoti dabas mācību kursa programmā. Ekspozīcijā bija iespēja darboties ar telūriju (Zemes un Saules kustīgais modelis) un vērot zemeslodes riņķojumu ap savu asi un vienlaicīgi ap Sauli. Tas palīdzēja saprast un reāli ieraudzīt kā notiek dienas un nakts mija; kā arī to, kā mainās gadalaiki dažādās zemeslodes vietās. Vēl tajā pasākumā bērni uzzināja, kādi dzīvnieki ir atšķirīgajās dabas zonās.
Klases audzinātāja Olga Kravčenko
Ekskursija „Klases saliedēšana. Komandu spēles”
5.10. mēs, 6.a klase, devāmies ilgi plānotā rudens ekskursijā uz Siguldu. Neaizmirstams paliks piedzīvojums poligonā „Lāzertags”, kurā mums vajadzēja kopīgi sadarboties, lai izpildītu komandas uzdevumu, pieveicot komandas pretiniekus gudrībā, veiklībā, saliedētībā. Tālāk mēs devāmies uz atpūtas vietu „Zuši”, kur iepazinām mūsu klasesbiedrenes Alises aizraušanos – jāšanu. Arī mums bija iespēja jāt uz zirga, izpildīt dažādus veselības vingrojumus zirga mugurā. Paldies par šo jauko dienu!
5.a klases ekskursija uz Cinevillu
5.a klases kolektīvs 29.septembrī gida pavadībā iepazina kino pilsētiņu Cinevillu - vienīgo brīvdabas filmēšanas laukumu Baltijā 15 hektāru platībā. Ekskursijā bija klusi jāuzvedas, jo tika uzņemta filma "Nameja gredzens". Interesanta aktivitāte skolēniem bij Foto medības pilsētiņā, kur izveidoja meiteņu un zēnu komandu, katram tika iedota karte ar objektiem, kurus jāatrod un jātaisa grupas kopīgais selfijs. Skolēni ar interesi meklēja, skrēja, smējās un priecājās par paveikto. Ļoti interesanti visiem skolēniem bija vērot kino specefektu tapšanu filmēšanas laikā. Arī 5.a klases skolēniem bija iespēja iejusties aktieru lomā dažādās epizodēs, šeit visa klase smējāmies līdz asarām, cik smieklīgs sanāca skolēnu tēlojums. Pēc šī brauciena visiem tikai pozitīvas emocijas un jaukas atmiņas palika sirdī.