Literatūras stundas 7.a un 7.b klasei ar Spoku pieskārienu jeb kā biedējoši stāsti veicina lasītprasmi

Share this post on:

Veļu laikā jeb Zemlikās literatūras stundās 7.a un 7.b klases skolēni uzzināja seno latviešu tradīcijas: velu mielošana, kad istabā, rijā, klētī un kapsētā tiem atstāja ēdienus un dzērienus, cenšoties iegūt to labvēlību un svētību, lai veļi nodrošinātu veselību mājlopiem un ražu tīrumā. Veļu laikā nedrīkstēja darīt lielus darbus, trokšņot un tirgoties. Atļauti bija parasti ikdienas darbi un rokdarbi. Veļu laikā notika mīklu minēšana, atmiņu stāstu un pasaku stāstīšana.

Literatūrā skolēni klausījās latviešu rakstnieka Māra Runguļa spoku stāstus “Kungu kapsētas spoks” un “Pastaiga mirušo pilsētā”- neparasti notikumi ar spokiem, intriga, mistika un emocionāli iespaidi ar atslēgu vārdiem: žiletes nagi, sarkani zobi, migla, pusnakts, klusa elpa, tukšas acis, čaukstoņa, caurspīdīgs tēls utt. Skolēniem ļoti patika šie stāsti, un tie pilnveido lasītprasmi: interese un aizraušanās, vārdu krājuma un izteiksmes bagātināšana, iztēles attīstīšana.

Skolēni veica dažādus uzdevumus: atšifrēja spoku stāstu pazīmes, klausīšanās daļa, teksta prognozēšana, salīdzināšana un radošais darbs. Interesantākais uzdevums bērniem bija sacerēt savu spoku stāstu, tos klasē klausījās visi ar lielu aizrautību. Skolēni tos klasē skaļi stāstīja, sēžot autora krēslā. Paldies, ka dalījāties ar saviem stāstiem! Tas reizēm prasa drosmi uzstāties un dalīties ar citiem. Jūsu stāsti parādīja, ka nebaidāties eksperimentēt un radīt ko neparastu – tas ir fantastiski! Jūsu stāsti bija oriģināli un aizraujoši! Lai katrs lasīšanas brīdis tev dāvā prieku un ļauj atklāt jaunas pasaules, kurās sapņi un piedzīvojumi ir bezgalīgi!

Latviešu valodas skolotāja – Solvita Vencjuna

Share this post on:
Skip to content