Pirmsskola

Spēļu diena

Lai vienmēr, vienmēr pasaulē būtu kaut kas, ko gribi iemācīties,
ko vēlies darīt, kāda vieta, kur vēlies nonākt, cilvēks , kuru gribi satikt!
/Pema Brauna/

Maija pēdējā nedēļā 0.a, 0.b, un 0.c gr. bērni  ar rotaļām, spēlēm, stafetēm, dejām, svētku pusdienām, dāvanām svin “Spēļu dienu”. Diena ir veltīta bērniem, jo viņiem tiek radīta īpaša – svētku sajūta.
0.b grupas bērni kopīgi izveidoja “Draudzības saulīti”
0.a grupas bērni izveidoja izstādi “Es nākotnē”
0.c grupas bērni devas gan kopējā piknikā, gan veica dažādus interesantus uzdevumus stacijās un izveidoja “Puķu dārzu”.

Mums patīk lasīt grāmatas!

Lai noskaidrotu, kā top  grāmatas, 0.c grupas bērni devās ekskursijā uz SIA “Veiters korporācija”. Gide mums pastāstīja un parādīja dažādas iekārtas, kuras printē, salīmē, nogriež, izsit caurumus, sašķiro papīru utt. tā, lai gala rezultāts būtu – GRĀMATA. Šajā ražotnē printē arī plakātus, aploksnes, kalendārus… Bērnu uzmanību piesaistīja iekārta, kura printē uzlīmes. Ekskursija bija izglītojoša un interesanta. Bērni deva solījuma, ka saudzēs grāmatas, jo paši redzēja, cik daudz iekārtu un cilvēku veic šo darbu.

Ekskursijas uz ZOO

Vangažu vidusskolas pirmsskolas 0.b grupas bērni devās ekskursijā uz Siguldas ZOO. Bērni apskatīja un vēroja dažādu dzīvnieku ikdienu, piemēram, alpakas, aitas, zebras, kamieli. Vēroja kā dzīvnieki savā starpā “sarunājas”, izklaidē apmeklētājus,,, cīnoties ar ragiem.
Labi pavadīts laiks saulainā dienā!

0.b gr. skolotājas

Maijā 0.a grupas bērni devās ekskursijā uz atpūtas parku “Rakši”. Aplūkoja, samīļoja un pabaroja dažādus dzīvniekus. Bērniem bija iespēja uzzināt dažādus faktus par kamieļiem, alpakiem, lamām, strausiem, emu u.c.
Pozitīvas emocijas un interesanti, izglītojoši pavadīts laiks!

0.a gr. skolotāja Rita

Kinologi un hipologi ciemos pie pirmsskolas bērniem

Vangažu vidusskolas  pirmsskolas bērni devās noskaidrot – kas palīdz policistam viņa darbā? Tie ir suņi un zirgi, kuri tiek īpaši apmācīti šādam darbam.
Zirgi spēj gan savaldīt cilvēku pūļus, gan aizturēt noziedzniekus. Suņi dara iepriekš minēto un meklē, piemēram, pazudušus cilvēkus, lietas. Bērni uzdeva jautājumus gan kinologiem, gan hipologiem, baroja zirgus.

Seminārs par drošu peldēšanos

Straujiem soļiem tuvojas vasara. Laiks paliek siltāks un arvien biežāk rodas vēlme doties peldēties.  Kur ir droša vieta peldēšanai? Vai var peldēties naktī? Kas jādara, ja slīkst draugs? Uz šiem un citiem jautājumiem bērni guva atbildes piedaloties seminārā par drošu peldēšanos.

Māmiņdienas koncerts kopā ar Vangažu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu uzstāšanos

Bērziņ, tavu kuplumiņu,
Līdz pašai zemītei!
Māmiņ, Tavu labumiņu,
Līdz mūžiņa galiņam!

“Cūkmena detektīvi”

Mācību gads tuvojas noslēgumam un Vangažu vidusskolas PII 0.b grupas bērni vēlas ziņot par aizraujošām aktivitātēm, kas notikušas šī gada garumā projekta “Cūkmena detektīvi” ietvarā.
Iepazīšanās ar Cūkmenu sākās pirmsskolas telpās, kur bērni varēja no plastilīna izveidot Cūkmena lelli, mācījās Cūkmena deju, kas bija vienkārši satriecoša, klausījās pasakas. Vēlāk  arī gāja meklēt Latvijas valsts mežu zīmi un soli pa solim atklāja dažādus meža noslēpumus, kļūstot par īstiem Cūkmena detektīviem. 
Rudenī bērni izzināja vairāk par atkritumiem un to šķirošanu. Veidoja grāmatu ar mežā sastopamajiem piesārņojumiem, šķirojot, kas ir mežam draudzīgs, kas ne.
Ziemas laikā paguvām pavērot dažādu dzīvnieku pēdas. Meklējām un atradām vilku vai suņu pēdas, zaķu pēdas, putnu pēdas un kaķīšu pēdas, kā arī parūpējāmies par meža dzīvniekiem atstājot tiem nelielus gardumus zem egles.
Tuvojoties pavasarim, vēl atkārtojām par atkritumu šķirošanu, piedalījāmies tuvākās apkārtējās vides sakopšanā un pat bijām ekskursijā, kur mums stāstīja par BIO atkritumu šķirošanu un Getliņiem.
Nesen noritēja pēdējā nodarbība  Par skābekli. Grupā uz palodzes audzējām “dārzu” ar veselīgiem našķiem. Gājām uz mežu, spēlējām rotaļas, noskaidrojām no kurienes mums rodas skābeklis, kuru mēs elpojam, un aizraujoši noslēdzām Cūkmena detektīvu piedzīvojumus.

Esi atbildīgs – nemēslo mežā!

Eksperimenti ir aizraujoši

Eksperimenti ir aizraujoši! Cik pasaulē ir daudz interesantu lietu!
Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni  eksperimentējot uzzināja daudz jaunu, mācījās izdarīt secinājumus un dalīties pieredzē par redzēto, sajusto, dzirdēto.
Ko var pavasarī sameklēt un  apēst mežā? Kā var lasīt ar pirkstiem? Vai pavasari var sasmaržot? Kā aug mikrobi? Vai atšķīrās katra cilvēka skatījums uz vienu priekšmetu?  Interesanto var ieraudzīt, saklausīt, sajust tepat tuvumā, tikai “jātur acis, ausis vaļā!”

Teātra izrādes pirmsskolā

Katru gadu pavasarī Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni martā sagatavo teātra izrādes, kuras pēc tam rāda katra grupiņa viens otram. Šogad 0.a rādīja izrādi “Zem sēnītes” , 0.b – “Kukulītis” un 0.c -“Rācenis”.
Bērni ar prieku piedalījās un gatavojās izrādēm – mācījās kustības, tekstu, dziesmas, krāsoja dekorācijas utt. Droši un lepni spēlēja savas lomas un bija gandarīti par paveikto.

Lieldienas gaidot

Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni gaidot Lieldienas izveidoja savu izstādi, kuru varēja apskatīt Vangažu pilsētas bibliotēkā. Bērni savos darbos izmantoja dažādas tehnikas, materiālus.
Apskatīja mākslinieces Daigas Segliņas izstādi ,,Dabas daudzveidība zīmējumos”. Ļoti skaista izstāde, kas atgādina par to, ka pasaule ir skaista! Mūs ar interesantiem darbiem pārsteidza arī Mākslas skolas audzēkņu  pavasarīgā izstāde.

Džimbas aģenti

Džimbas drošības soļu programma ir vienpadsmit nodarbību cikls, kas paredzēts bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Nodarbību mērķis ir izglītot bērnus par drošību attiecībās, tādejādi mazinot vardarbības riskus šo bērnu dzīvē. Programmas ietvaros ar mūzikas, rotaļu, filmiņu un lomu spēļu palīdzību sarežģītas tēmas kļūst bērniem labi saprotamas. Džimbas drošības soļu programma balstās uz ciešu sadarbību iestādes darbinieku, vecāku un bērnu starpā, apgūstot tēmas, kas palīdz veidot drošu vidi un apgūt prasmes, kas nepieciešamas drošu attiecību veidošanā. Jau trešo gadu Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni kopā ar Džimbu apgūst šīs zināšanas.

22.02.2024. Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni devās uz Vangažu pilsētas bibliotēku noskaidrot un iepazīt bērnu žurnālu klāstu, kas pieejams lasītājam. Informatīvā nodarbībā topošie skolēni gan apskatīja žurnālus, gan piedalījās dažādās interesantās aktivitātēs, kuru idejas var atrast, piemēram, „Lielais Detektīvs”, „Pūcītē”, „Avenītē” u.c. bērnu laikrakstos.

Vides izglītības nodarbība

9. februārī 0.b klases bērni klātienē piedalījās vides izglītības nodarbībā, kuru organizēja Ropažu novada dome sadarbībā ar “SIA Getliņi ECO” un Kultūras centra “Ulbrokas Pērle” Zaļo klasi. Nodarbības laikā bērni aktīvi līdzdarbojās, uzzināja par bioloģisko atkritumu šķirošanu, to pārstrādi un iegūtajiem resursiem, spēlēja interaktīvo bioloģisko atkritumu šķirošanas spēli, minēja mīklas. Pēc video filmas noskatīšanās uzzināja, ka bioloģiskie atkritumi ražo gāzi, ko savācot, var iegūt elektrību. Bērni bija sajūsmā, ieraugot video, ka Getliņu siltumnīcās tiek audzēti gurķi un tomāti. Baudot mūsdienu civilizācijas labumus un ērtības, svarīgi mācīt bērniem atbildību pret vidi, veicināt videi draudzīgas rīcības apguvi un praktizēšanu ikdienā. Pēc padarīta darba bērni tika apbalvoti ar magnētiņiem ar devīzi “Izmests nav zudis!”.
Pēc nodarbības bijām nelielā ekskursijā Ulbrokas bibliotēkā, mūsu priekšā pavērās plašs skats grāmatu pasaulē. Mīlestību pret grāmatu vajag audzināt bērniem no mazotnes.
Liels paldies lektorei par izsmeļošu stāstu un jaunu zināšanu apguvi, par atbalstu vecākiem un Vangažu vidusskolai par transporta nodrošināšanu.

Profesiju pasaulē

Mammu, tēti, izlasi man pasaku

No 15. janvāra līdz 5. februārim Izglītības, jaunatnes lietu, kultūras un sporta departamenta Izglītības nodaļa īstenoja lasīšanas veicināšanas projektu “Mammu, tēti, izlasi man pasaku”. Projekta mērķis bija rosināt bērnu interesi par grāmatām un lasīšanu, kā arī veicināt lasīšanas paradumu veidošanos ģimenēs.  Vecāki gan nāca pie bērniem un lasīja pasakas, gan iesūtīja audio ierakstus. Paldies vecākiem par atbalstu!

Meteņi

Meteņos ir daudz jāēd, jādejo un nedrīkst skopoties. (Meteņdienas ticējumi)
Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni svinēja Meteņus ar vērienu. Tika gan dziedāts un dejots, gan pārbaudīta veiklība un uzmanība, gan sagaidījām Meteņa saldumu lietu.

Sveču diena

Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni piedalījās ar saviem darbiem. Katra grupa zīmēja sveces un sacerēja dzejolīšus par tām.

Ziemas detektīvi – 0.a grupas bērni

0.a grupas bērni vienu nedēļu vēroja laika apstākļu pie skolas janvārī. Katru dienu bērni devās pastaigā un fotogrāfēja noteiktu vietu, lai pēc tam salīdzinātu un izdarītu secinājumus. Ziema šogad ir ļoti nepatstāvīga: auksts – silts, sniegs – lietus.
Bērni ar interesi veica šo darbiņu.

Ziemas detektīvi – 0.c grupas bērni

Ziema ir unikāls gadalaiks! Tā ir gan barga un auksta, gan skaista un patīkama. Bērni vienu mēnesi pētīja, vēroja, meklēja informāciju par sniegu, ledu, ziemu. Savus secinājumus, radošos darbus apkopoja un izveidoja grāmatu „Ziema”.
Lai iegūtu vairāk informāciju, Ziemas detektīvi devās uz Vangažu pilsētas bibliotēku, kur apskatīja grāmatas par gadalaiku – Ziema, piedalījās viktorīnā, sniegā izveidoja puķes, meklēja pēdu nospiedumus un veica citas radošas, izglītojošas aktivitātes.

Ziemassvētku laiks

Vangažu vidusskolas pirmsskolas bērni sadarbībā ar Vangažu pilsētas bibliotēku izveidoja izstādi „Sniegpārsliņas deja”.
Katras grupas bērni izgrieza dažādu formu sniegpārsliņas no papīra. Tās tiešām sanāca ļoti atšķirīgas, jo arī dabā – vienādu nav. Bērni darbu veica ar ar interesi un prieku.

Advente un Ziemassvētki ir ne tikai mierīgu pārdomu, bet arī bieži vien rosības, ,,rūķošanās,, laiks, kad gaisā var sajust piparkūku, svecīšu smaržu. Jo tuvāk tuvojas svētku laiks, jo rosīgāki paliek rūķīši no 0.a, 0.b, 0.c grupas. Kas viņiem padomā? 
Bērni izpušķoja eglītes savās klasēs, izgatavoja skaistas Ziemassvētku kartiņas, svečturīšus kopā ar vecākiem un izrotāja savu skapīti ar mazu, košu rūķi. Un tas nav viss!
Rūķēni, t.i., bērni cītīgi apguva zināšanas, apmeklēja izstādi Mūzikas u mākslas skolā, pildīja dažādus Rūķa uzdevumus un satika Ziemassvētku vecīti…”

eTwinning starptautiskājā projektā ”City outfit in Autumn”

PII bērni veica vienu no radošajām aktivitātēm eTwinning starptautiskājā projektā ”City outfit in Autumn”, kurā piedalās Vangažu pilsētas bibliotēkas lasītāji.
0.a gr. bērni izveidoja  no lietussarga jautru, mīlīgu zirneklīti.
0.b gr, bērni krāsoja čiekurus un aptina riņķi, lai izveidotu skaistu vēja zvanu.
0.c. gr, – “pārvērta” parastas, mazas stikla burciņas, izmantojot dažādas tehnikas, par noderīgiem, burvīgiem svečturīšiem, kas degot iepriecina skatienus un sasilda sirdis novembra tumšajā laikā. Savus un citu dalībnieku darbus mēs redzējām izstādes atklāšanā, parkā pie Vangažu pilsētas bibliotēkas. Sniedziņš, kas šogad mūs pārsteidza jau novembra beigās,  netraucēja baudīt jauko atmosfēru.

Latvija ir skaista zeme

Latvija ir skaista zeme – pilsētas, ciemi, parki, meži, upes un ezeri… Mēs lepojamies ar savu pilsētu – Vangaži.
0.a, 0.b gr. bērni devās  apskatīt tuvāko apkārtni, jo pilsēta attīstās, un katru gadu ir atrodamas interesantas vietas, kuras ir mainījušās vai izveidotas jaunas.
0.c grupa veidoja savu pilsētu, izdomāja ielu nosaukumus, kartona kastes ,,pārvērta,, gan par vienstāvu, gan par divstāvu mājām.
PII bērni apmeklēja izstādi gan Vangažu pilsētas bibliotēkā ,,Raibu raibais iesākums,,, gan Vangažu Mūzikas un mākslas skolā “Mēs zīmējam Latviju.” Bērniem patika mākslas darbi, un viņi  paši veica dažādus radošus darbiņus.

“Latvija, Latvija! Dzimtene mana pie Gaujas.
Kalnāji, lejas un ezeru mirdzējums zils,
Tevi skauj birztalu elpa un Daugavas kraujās
Stāsta par pagātni tālo mums senās bruņinieku pilis.”
Lūcija Sāgameža-Nāgele

Bērni piedalījās skolas koncertā ar diviem aizkustinošiem priekšnesumiem – deja un dziesma.

Mārtiņdiena

Sīpoliņš meklē jaunus draugus

0.c klase devās uz Vangažu pilsētas bibliotēku, lai DŽ. Rodāri grāmatas “Sīpoliņa piedzīvojumi” galvenajam varonim  Sīpoliņam palīdzētu atrast jaunus draugus.
Veicot dažādus uzdevumus, bērni labāk iepazina dažādus dārzeņus, ogas un augļus, interesanti pavadīja laiku. Pēc bērnu domām, Sīpoliņa draugs varētu būt arī kālis un saldais kartupelis – batāte.

Miķeļdiena saulainajā rudenī

Mēs dāsno vasaru burciņās liekam…

Vai Jūs zināt, kas ir Lidojošā sēkliņa, Lillalā, Koko un Riko? Ja vēl neesat pazīstami, tad izlasiet Evijas Gulbes grāmatas. 0.c kl. bērni satikās ar šo grāmatu autori Vangažu kultūras namā. Klausījās dzejoļus par dažādām tēmām un vērtēja tos.
“Mēs dāsno vasaru burciņās liekam,
Lai arī ziemā pie vasaras tiekam”

Noklausoties šo dzejoli, rakstniece bērnus pacienāja ar ļoti gardu ābolu ievārījumu.
Pozitīvas emocijas visu dienu pavadīja mūs.

Septembris – Drošības mēnesis

Ja tev iela jāšķērso.
luksoforu izmanto;
tikai tad ej pāri droši,
zaļā gaisma, kad deg spoži.

Līgojati, līgojati,
Nav vairs tāļu Jāņa diena:
Šī dieniņa, rītdieniņa,
Parīt pati Jāņa diena.

Vangažu vidusskolas – pirmsskolas bērni kopā ar Vangažu pilsētas bibliotēkas darbiniecēm ielīgoja Jāņus. Pētīja un uzzināja interesantus faktus  par Jāņu svinēšanu, gan par sieru, gan par kvasu, gan par Jāņuzālēm.
Vai visas zālītes, puķes var plūkt Jāņu  vainagam? Kā lai to visu zina?  Atbilde – to var izlasīt grāmatās un dažādās interneta lietotnēs.
Lustīgu līgošanu! Līgo! Līgo!

kopā ar Vangažu pilsētas bibliotēkas darbiniecēm ielīgoja Jāņus

Ardievu rotaļlietas – lāči, lelles, mašīnītes…!
Mēs skolai gatavi esam!

Spēļu diena pirmsskolas grupās

0.b un 0.c rīkoja “Spēļu dienu”. Bērni  spēlēja dažādas spēles un guva pozitīvas emocijas. Šī diena bērniem bija īpaša – pilna patīkamiem pārsteigumiem.
2.jūnijā 0.a grupas bērni svinēja izlaidumu. Bērniem tika sarūpētas interesantas izklaides.

Spēļu diena un izlaidums pirmsskolas grupās

Atpūtas parkā “Rakši”

0.a grupas bērni  devās ekskursijā uz kamieļu atpūtas parku “Rakši”, kurš atrodas Amatas novadā. Bērni apskatīja daudz dzīvnieku, kuri nav sastopami Latvijā savvaļā, piemēram, divkupru kamielis, lemuri, alpakas, strausi, emu u.c. Ļoti patika lamas, alpakas un mazie zvēriņi, kurus varēja gan pabarot, gan samīļot.

“Cūkmena detektīvi”

Šogad visu grupiņu bērni piedalījās AS “Latvijas meži” rīkotajā ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”. Maziem pētniekiem bija jāveic 21 uzdevums. Daži uzdevumi tika izpildīti pastaigas laikā mežā, kur bērni vēroja, pētīja, eksperimentēja, izdarīja secinājumus, klausījās un uzzināja daudz interesantu lietu, faktu par apkārtējo vidi, atkritumiem – lietām, kas ir vērtīgas vai liekas dabā.
Pētnieki mācījās šķirot atkritumus, Cūkmena alfabētu, uzzināja, kā “audzē skābekli”, vai mežu var “atrast” grupas telpās un citu noderīgu informāciju par dabu.
Un šis ir Cūkmena vēstījums: Nemēslo mežā!

Izstādē “Arī tādi putni mīt Latvijā”

Dziedi, dziedi, Meža māte,
Tu zināji skaistas dziesmas!
Tev pateica sīki putni,
Pa zariem lēkādami.

Vangažu pilsētas  bibliotēkā ciemojās Vangažu vidusskolas – pirmsskolas 0.c kl. bērni. Apskatīja ceļojošo Talsu novada muzeja izstādi “Arī tādi putni mīt Latvijā”. Ar interesi bērni skatījās grāmatas par putniem, klausījās tautasdziesmas un dzejoli par putniem, uzzināja daudz interesantu faktu par to dzīvesveidu, uzspēlēja spēli “Zini vai mini!”, piedalījās viktorīnā.
Vēroja Latvijas dabas fonda tiešraidi, ko putni dara savā ligzdā ( jūras ērglis, baltais stārķis, vistu vanags u.c.). Klausījās putnu dziesmas un G. Rača izpildīto dziesmu “Mazs putniņš”.

Lieldienu vaicāju,
Kur kārsim šūpoles?
– Augstajā kalnā,
Lielceļa malā.

Marts – eksperimentu mēnesis

Marts – eksperimentu mēnesis! Bērni katru nedēļu veica kādu eksperimentu, piemēram, noskaidroja to, kas izkausē sniegu ātrāk- sāls vai cukurs, vai viegli ir slaukt govi,  vai caur fotoaparāta objektīvu var ieraudzīt sīkas detaļas labāk, nekā skatoties uz tām bez ierīcēm, vai baltiem sīpoliem izaug balti sīpolloki, vai ola grimst sālsūdenī u.c.

Februāris – teātra mēnesis

Februāris – teātra mēnesis Vangažu vidusskolas-pirmsskolā.
Šajā mēnesī tiek iepazīti dažādi teātra veidi, piemēram, ēnu teātris, leļļu teātris, teātris uz flanelogrāfa u.c. Tika pārrunāts par pieklājību un uzvedību, apmeklējot teātra izrādi. Mazliet iepazītas dažādas profesijas, piemēram, aktieris, leļļu meistars, skaņu režisors u.c.
Bērni gatavoja lelles, maskas sev , izmantojot dažādus materiālus,  lai pēc tam spēlētu teātri.
Katras grupiņas bērni mēneša beigās sagatavoja kādu izrādi, kuru parādīja  parējām grupām. 0.a grupa mums rādīja izrādi “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”. 0.b – “Vecīša cimdiņš”, bet 0.c – “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

S.Ozoliņas dekoratīvo sveču izstādē

Februārī Vangažu bibliotēkā mēs apskatījām ļoti skaistu, smaržīgu un pēc skata „garšīgu” S.Ozoliņas dekoratīvo sveču izstādi.
Svecīte, svecīte spīdi! Svecīte, svecīte mirdzi!

Meteņi pirmsskolā

Meteņi, dažkārt saukti arī par Meteņdienu, ir vieni no latviešu gadskārtu svētkiem, kas tradicionāli tiek svinēti 6. februārī. Nereti Meteņus svin arī 7 nedēļas pirms Lieldienām.

Metens sola saltas dienas,
Solàs visu sasaldèt.
Krausim malku vezumâ,
Vedisimi meteņam,
Lai sakur lielu guni,
Lai sasilda pasauliti.

Vangažu vidusskolas PII bērni sagaidīja ar dažādām aktivitātēm Meteņdienu – gan meklēja Laimes pogu, gan sacentās savā starpā veiklībā, gan vilka bluķi prom, uz kura sēdot atstāja sliktās domas, gan dziedāja un dejoja, gan cienastu baudīja.
Pavasari, nekavējies!

Vangažu pilsētas bibliotēkā  pirmsskolas bērni varēja apskatīt A.Stakas grāmatu ilustrāciju  izstādi. Viegli vai grūti uzzīmēt tad, ja nezini, kas tas ir, kā tas izskatās? 0.c grupas bērni to izmēģināja, zīmējot Sniega cilvēku. Secinājums – nemaz tik viegli tas nav izdarāms!
Bērni apskatīja ne tikai grāmatu ilustrācijas, bet arī dažas ilustrācijas, kas pārtapušas par dekorācijām.

Ziemassvētku laiks Vangažu vidusskolas – pirmsskolā

„Pēc piparkūku mīklas zemeslode smaržo,
Un katrā mājā svētku galdauts klāts”

Decembrī 0.c klase apmeklēja mūsu skolas skolotājas Ingas Lījvakas personālizstādi „Ceļojums sevī”. Tik dažādi, interesanti darbi!
Bērnu uzmanību visvairāk piesaistīja tamborētie eglīšu rotājumi un apdarināti auduma maisiņi, kā arī austās grāmatzīmes un jostas.

Pirmsskolēnu vingrošana

Šoruden 0.a, 0.b, 0.c klases piedalījās izglītojošās un praktiskās nodarbībās, kurās bērni guva pieredzi un zināšanas savas fiziskās sagatavotības stiprināšanai. Apguva kopā ar treneri-fizioterapeiti dažādus vingrinājumus, kas noderēs, lai būtu veseli.

PII bērni rudenī cītīgi apmeklēja izstādes gan Vangažu pilsētas bibliotēkā, gan Vangažu pilsētas kultūras namā.
Bērnus ieinteresēja L.Lundbergas izstāde „Kur vien skaties, krāsu prieks!” Šeit varēja apskatīt dažādas lellītes, lapsiņas, kuras šuj mūsu pilsētas iedzīvotāja. Tā mēs iepazīstamies ar Vangažu pilsētas meistariem, par kuriem maz zināms, bet viņi rada brīnišķigus darbus. Bērni piedalījās balsošanā, klausījās un aktīvi darbojās līdzi dzejoļu lasīšanā. Neiztika arī bez pārsteigumiem – uz ekrāna izšūtā lapsiņa „atdzīvojās un skaitīja” skaistu dzejoli.
Skaisti ir latviešu tautas tērpi, bet, kad tos tuvāk apskata, var ieraudzīt daudz un dažādu mazu greznumlietiņu, kas tos izrotā, papildina. Bērni apmeklēja izstādi “Greznums”.

Pirmsskolēni teātrī

Oktobrī 0.a klases bērni devās uz VEF kultūras namu, lai skatītu izrādi “Saules spēks”. Tā stāstīja par to, ka ir jāpalīdz viens otram, jābūt draudzīgiem, izpalīdzīgiem un laipniem. Bērni ar prieku iesaistījās aktivitātēs un sekoja līdzi izrādes gaitai.

Miķeļi pirmsskolas grupās

Miķeļi ir rudens saulgrieži.Tos sauc gan par Apjumībām, gan par Jumja dienu. Šī diena esot ļoti nozīmīga, jo varot paredzēt kāds laiks būs nākotnē. 
Lietus Miķeļos vēsta siltu ziemu.
Pirmsskolā bērni jau  iepriekš gatavojās svētkiem, lai 28.09. tos svinētu. Svētkos bērni minēja mīklas, gāja rotaļās, pārbaudīja sevi veiklībā, klāja svētku galdu un mielojās ar cienastu, kā arī izveidoja izstādi no dārzeņiem un augļiem.

0.c klase Miķeļdienā veica pētījumu “No grauda līdz maizei”. No sākuma bērni noskatījās video par labības sēšanu, pļaušanu, par graudu malšanu, par maizes cepšanu.  Pēc tam bērniem tika piedāvāts  izdarīt dažus darbus ar savām rokām, piemēram, no vārpas iegūt graudu, no grauda iegūt miltus… Mūsdienās to visu dara ar tehnikas palīdzību. Secinājums – Maize ir garšīga, bet daudz darba jāpadara, lai iegūtu MAIZI.

Nodarbība par rudens ziediem Vangažu pilsētas bibliotēkā

Sadarbībā ar Vangažu pilsētas bibliotēku, 0.a, 0.b, 0.c klases bērni piedalījās izglītojošā un radošajā nodarbībā par rudens ziediem. Bērni uzzināja daudz interesantu lietu par rudens ziediem, pētīja tos, salīdzināja. Savas jauniegūtās zināšanas varēja pārbaudīt, piedaloties viktorīnā. No rudens ziediem tika veikti skaisti radoši darbi. Bērni ieguva gan zināšanas, gan pozitīvas emocijas, jo bija gandarīti par paveikto. Paldies jaukajam Vangažu pilsētas bibliotēkas kolektīvam!

Rudens pirmsskolas grupās

Pirmsskolas bērni piedalījās Sporta dienā. Lai veiklāk varētu veikt sporta aktivitātes, mēs iesildījāmies ar ritmikas vingrinājumiem.

Izlaidumu laiks pirmsskolā

Kur slēpjas bibliotēkas spēks?

0.c klases bērni devās Vangažu pilsētas bibliotēku, kur meklēja atbildi uz jautājumu – Kur slēpjas bibliotēkas spēks?
Jaukās bibliotekāres mums pastāstīja noteikumus, kādi jāievēro, kad ierodas šeit, kas ir “Lasītāja karte”, kur atrast vajadzīgo grāmatu, kāpēc ir vajadzīgas bibliotēkas utt.
Saņēmuši atbildes uz saviem jautājumiem, saņēmām arī uzdevumu- izlasīt kopīgi grāmatu un izdomāt stāstam turpinājumu!
Uz priekšu, pie darba!

Pirmsskolas skolēni teātrī

0.a un 0.b klases bērni Salaspilī skatījās izrādi “Troļļu Land”. Skaistie, jautrie un krāsainie trollīši ļāva ieskatīties bērniem viņu interesantajā pasaulē, kur notika kāds atgadījums…
Krāšņā un muzikālā izrāde ļoti patika bērniem.

PII bērni devās apskatīt izstādi ,,Mans darbiņš mani teica!” kas notika Vangažu pilsētas kultūras namā. Izstādē varēja apskatīt Vangažu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas nodaļas audzēkņu darbus. Mēs iepazinām dažādas tehnikās  un no daudzveidīgiem materiāliem radītus darbus – pašgatavots papīrs, māls, ģipsis.

Lieldienu tradīcijas

0.c klase šogad pētīja Lieldienu tradīcijas.

1. Lieldienās jāēd olas ar sāli, lai daudz nemelotu. Brokastīs gan notika olu kaujas, gan ēdām tās ar sāli.
2. Lieldienu rītā esot jāapēd trīs dzērvenītes, lai visu gadu būtu veseli. Tā arī darījām – pirms brokastīm katrs apēda pa dzērveņogai.
3. Lieldienās daudz jāšūpojas, lai nekostu odi un nenāktu miegs. Augstu un riktīgi izšūpojāmies , lai visu gadu varētu laicīgi piecelties un nenāktu miegs no rītiem.
4. Lieldienās latvieši rīkoja gadatirgus, kur uzstājās mākslinieki, dejoja, dziedāja un jautri pavadīja laiku. Mēs apmeklējām skolas bērnu rādīto izrādi ,,Kas notika ar Lieldienu olām?,, Dziedājām dziesmas, krāsojām olas, ripinājām tās, meklējām Lieldienu olas tuvākajā apkārtnē.

Priecīgas Lieldienas!

Silta, silta saulīte
Istabas galā;
Zaļa, zaļa zālīte
Lieldienas rītā.

0.a un 0.b novēl Priecīgas Lieldienas!

Pavasaris – eksperimentu laiks!

Kāpēc kūst sniegs? Kā no viena maza zirnīša izaug liela, garšīga pāksts? Vai sarkanam sīpolam izaugs sarkani loki? Kāpēc jūrā ir sāļāks ūdens nekā ezerā?  Kā atšķirt sāli no cukura? Vai mēs visi redzam pasauli vienādi? Daudz jautājumu…Visu gribam zināt, visu gribam just…

Mūsu pilsēta ir Vangaži, kur ir daudz  dažādu māju. Citam tās patīk, cits – kaut ko mainītu, citam – kaut kā pietrūkst… 0.b un 0.c kl. bērni  veidoja savu pilsētu, kur tika uzcelts cietoksnis, atvērts jauns veikals, slimnīca, bērnudārzs , pasts un pat restorāns. Viss tik krāsains!

Latvijai – 103!

Un kas vēl ir Latvijai?
Mazas meitenes un zēni,
Kuriem lieliem jāizaug.
(No grāmatas “Bērniem skaitāmi dzejoļi. Bērnu dzejas antaloģija”)

Mārtiņi, Mārtiņi ziemai vaļā vārtiņi

Šogad rudens  ir izmantojis vairāk dzelteno krāsu koku lapām, vairāk spēka iedevis  ķirbim, kurš vareni saaudzis gandrīz vai katrā dārzā. Kā var tādu skaistumu atstāt bez ievērības?
0.a un 0.b izveidoja izstādi „Rudens bagātības”, bet 0.c – „Rudens lapas pārvērtības”.
Rudens svētkos bērni veica visādas interesantas aktivitātes – veiklības sacensības, pildīja atjautības uzdevumus u.c.
Jau laicīgi bērni gatavojās Mārtiņiem – krāsoja Mārtiņgaili, mācījās dziesmiņas, trenējās mīklu minēšanā, pārrunāja – kādas maskas būtu labāk taisīt?

Zīļukam pa pēdām!

Rudenī var notikt arī brīnumi – ozolzīles pārtapt par zīļukiem, lāčiem, lapsām, zaķiem, sēnēm un citiem tēliem, par kuriem var sacerēt kādu dzejoli vai stāstu, pasaku vai skaistu mīklu…
Mēs, 0.c klases bērni, devāmies uz Vangažu bibliotēku, lai iepazītos ar Zīļuku, kuru izdomāja rakstniece Margarita Stāraste. Mūsu ekspedīcijas nosaukums – “Zīļukam pa pēdām!”
Ar Zīļuku notiek visādi interesanti piedzīvojumi, un arī mēs dažus no tiem piedzīvojām, piemēram, meklējām Zīļukam piemērotu cepuri, sēni, kura varētu būt viņam māja u.c.
Protams, rādījām arī to, ko paši protam- atpazīt ozolu parkā, uzrakstīt vārdu ,,zīle,,un citas prasmes, zināšanas.
Paldies par sadarbību Vangažu bibliotēkas darbiniecēm!

Pie mums ciemojas Zobiņš!

Pirmsskolas bērni piedalījās projektā “Man ir tīri zobi” kur iepazinās ar informāciju par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem.
Uztura speciāliste pastāstīja  noderīgas lietas par uzturu, piemēram,  dienā ,,jāapēd trīs krāsas,,- dzeltens, sarkans, zaļš. Parādīja un pastāstīja par veselīgo un neveselīgo ēdienu.
Zobu higiēniste rādīja, kā labāk tīrīt  zobus, lai to neapdraudētu Zobu grauzis – Urķis.

Lai mums visiem veseli zobi!

Pa zaļiem vārtiem un vasaras puķēm
Un spožu zvaigzni, aci kas miedz,
Iet bērnība tava ar rasas veltēm 
Un dimantus nober. 
Ņem salasi sev! 
/ V. Mežnora/

Lai zinātkāre palīdz iegūt jaunas prasmes un zināšanas! 

Pirmsskolas skolotājas

Pavasaris pirmsskolā

Pavasaris ir laiks, kad viss apkārtnē sāk mosties un mainīties pa dienām. Dažreiz tas notiek ātrāk, citreiz – mazliet jāuzgaida. 
Maziem pētniekiem ir  interesanti novērot, veikt dažādus eksperimentus, mācīties izdarīt secinājumus. Mēs sekojām pavasarim pa pēdām, gan ejot uz mežu, gan apskatot rosību skudru pūznī aiz upītes, gan ieklausoties putnu skaņās kokos pie skolas. 
Nodrošinājām sevi ar vitamīnu devu, tos izaudzējot un pagatavojot salātus. Uzzinājām interesantas lietas par planētām un zvaigznēm, jo bez vienīgās zvaigznes Saules sistēmā – Saules, mums nekas tā īsti neaug… 

Starptautiskā Zemes diena

Šo dienu atzīmē vairāk kā 193 valstīs 22. aprīlī. Tās mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību apkārtējai videi, pasaules piesārņotībai, dzīvnieku, augu aizsardzībai.
Arī mēs vēlreiz un vēlreiz kopā ar bērniem pārrunājam  par to, kas būtu jādara un ko mēs varam izdarīt tagad, lai pasaule uzsmaidītu mums. Jāķeras pie darba!
Zemes dienā mēs iestādījām un iesējām dažādus augus, kurus pēc tam izstādījām ārā, sakopām savu laukumiņu, uzzinājām interesanta lietas par atkritumu vākšanu, pārstrādi, iepazināmies ar AS “Latvijas valsts meži” ekoprogrammu “Cūkmena detektīvi” Lai top!

Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki. Viena no galvenajām tradīcijām ir olu krāsošana

Klausījos, brīnījos
Kas aiz kalna gavilēja;
Lieldieniņas braukšu brauca,
Asnus veda vezumā.

Šogad 0.c klase Lieldienas svinēja jau aprīļa sakumā. Veicām uzdevumus, lai noskaidrotu to, cik esam vērīgi, uzmanīgi, kārtīgi, veikli. Lieldienu zaķis mums bija sarūpējis pārsteigumu, bet vajadzēja mazliet pastrādāt. 
Maija sākums. Pavasaris pavisam negribīgi, lēniem soļiem jau nāk… 0.a un 0.b kl. svin Lieldienas. Lieldienu zaķis ir sarūpējis dažādus darbiņus.

Pavasari gaidot…

Metens brauca par Daugavu,
Cūkas ausis kulitē.
Brauc, meteni, Vidzemē,
Dabus’ pilnu kamaniņu.

0.c klases bērni Meteni sagaidīja ar rotaļām, dažādām citām aktivitātēm un braukšanu no kalna, jo sens latviešu tautas ticējums vēsta – jo tālāk nobrauksi no kalna, jo garāki augs lini.
Ja Vastlāvjos ir sniegs uz jumtiem – vasarā būs daudz sēņu un ogu.
0.a un 0.b klases  bērni iepazinās ar salmu lelli – Masļenicu, rīkoja dažādu veidu sacensības, ēda daudz pankūku…
Mēs esam gatavi pavasarim!!!

Ģertrūdes dienā jeb mazo kustoņu dienā, jeb čūsku dienā devāmies uz mežu , lai pārliecinātos , vai tiešām kāds jau mostas no ziemas miega.

No 14.09.-20.11. 0.c klase piedalījās eTwining projektā “Ciemos pie Vidzemes draugiem”. Projekta mērķis bija izzināt un parādīt savu pilsētu un iepazīt vēl divas vietas Vidzemē – Jaunpiebalgu un Trikātu.
Mēs, pieaugušie, ceļojot, visbiežāk apskatām ievērojamākās vietas – muižas, pilis, parkus, u.t.t. Bērniem ir cits skatījums. Bērni izdomāja piecus uzdevumus – ko viņi gribētu uzzināt par Jaunpiebalgu, Trikātu, kā arī saņēma uzdevumus no partneriem.
Projekta laikā bērni papildināja un apguva jaunas prasmes, piemēram, meklēt pēc attēla priekšmetu pilsētā, gatavoties un piedalīties video konferencē, sadarboties, izteikt savu viedokli, plānot, pašiem fotografēt un filmēt, apkopot savāktos materiālus un izveidot izstādi ,,Redzējums ar bērna acīm,,.

Skolotāja L. Brizga

Pirmsskolēnu aktivitātes Vangažu vidusskolā 2020./2021. māc. gada

Ziemassvētku laiks pirmsskolas grupās

Kas ir Ziemassvētki?
Vai tu pateikt vari…

Smaržīgas, garšīgas piparkūkas, izrotātas eglītes, bērnu smaids un prieks, dāvanas.

29.10. 0.c klase devās uz Vangažu pilsētas pārvaldes parku, kur piedalījās Vangažu bibliotēkas rīkotajā Latviešu folkloras ekspedīcijā – koki tautasdziesmās. Noskaidrojām dažādas mums nezināmas lietas, piemēram, kas ir tautasdziesmas, kas ir dainas. Uzzinājām, ka Dainu Tēvam – K.Baronam šogad oktobrī palika 185 gadi.
Pildījām dažādus uzdevumus, piemēram, noklausījāmies tautasdziesmas par kokiem un meklējām tos parkā, lasījām kļavu lapas, u.c.
Guvām gan zināšanas, gan pozitīvas emocijas.

Mūsu rudens lielie un mazie darbi

Pasākumos ,,Iesildīšanās pirms rudens darbiem,, un ,,Rudens sporta svētki,, trenējāmies, jo novākt rudens ražu nav nieka lieta – jābūt stipram, veiklam, izturīgam!

Pēc ražas novākšanas var arī atpūsties ,,Rudens ballē,,

,,Skaista, skaista tēvu zeme,
pār visām zemītēm,,
Jābūt tikai mazliet vērīgiem, uzmanīgiem, un mēs varam atrast un pamanīt sev apkārt ļoti daudz skaistu, interesantu lietu, no kurām izveidot izstādi ,,Māksliniece Daba,,

“Mārtiņi! Mārtiņi!
Ziemai vaļā vārtiņi.”
Ar jautru dziesmu, rotaļām un masku parādi mēs atvadījāmies no raibā un siltā rudens, lai gaidītu baltu un sniegotu ziemu.

17.11. atzīmējām Latvijas 102. dzimšanas dienu.

Pirmsskolēnu aktivitātes Vangažu vidusskolā 2019./2020. māc. gada

Mirkļi no mūsu darbiem
Oktobrī kopā ar „lielajiem” skolēniem piedalījāmies akcijā „Apskausim skolu!”, devāmies uz Vangažu pilsētas bibliotēku, kur veicām dažādus uzdevumus, pētījām, vērojām un atbildējām uz āķīgiem jautājumiem par rudens veltēm.
Novembrī, gaidot Mārtiņdienu, uzrīkojām „Mārtiņdienas masku parādi”. Kopā ar vecākiem izveidojām skaistu izstādi „Mana mīļākā pilsēta Latvijā”. Kādā novembra pēcpusdienā iepazināmies ar Latvijas armijas kara tehniku un karavīru ekipējumu. Apmeklējām Vangažu pilsētas bibliotēkā D.Segliņas oriģinālzīmējumu izstādi ,,Daba spēlēs un zīmējumos”.
Tā kā decembris vairs nav aiz kalniem un lai visiem būtu prieks sagaidīt Ziemassvētkus, arī mēs izgatavojām no visas sirds skaistus Ziemassvētku apsveikumus, kuri tika nogādāti BKUS Onkoloģijas nodaļai.
Decembris – rūķošanās laiks! Devāmies apskatīt Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbus. Ļoti skaisti un interesanti!
Kopā ar vecākiem izveidojām izstādi „Mana Ziemassvētku eglīte” un sagaidījām Elfus pie mums ciemos!

Pirmsskolēnu aktivitātes Vangažu vidusskolā 2018./2019. māc. gada

Piedalījāmies AS “Latvijas valsts meži” rīkotajā ekoprogrammā bērnudārziem “Cūkmena detektīvi” otrais mācību gads – “Piedzīvojumi mežā”.
Pildījām uzdevumus gan rudenī, gan ziemā, gan pavasarī mežā. Mācījāmies klausīties meža skaņās, saskatīt gadalaikiem atbilstošās krāsas dabā, spēlējām Zeķu teātri  un veicām citus interesantus uzdevumus dabā.
Vairāk informācijas šeit 
Maijā pie mums viesojās Cūkmens un pārbaudīja mūsu zināšanas. Katrs saņēmām “Meža kroni”.

Pavasarī pie mums ciemojās bērnu literatūras rakstniece Inese Valtere, kura ļoti interesanti stāstīja bērniem par grāmatu rakstīšanu, iespiešanu u.c. Sacerējām arī mēs savu pasaku.

Runcis Rūdis un Bebrs Bruno stāstīja par ceļa satiksmes noteikumiem, kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās.

Janvāris – februāris – Skatījāmies leļļu izrādi “Draudzības skola”.
Apmeklējām teātra izrādi Vangažu kultūras namā “Trīs sivēntiņi”.

Piedalījāmies starptautiskā eTwinning projektā “Valentines Cards Exchange” Izgatavojām dažādās tehnikās Valentīndienai apsveikuma kartiņas. Tikām apbalvoti ar Kvalitātes sertifikātu.
Vairāk informācijas šeit

Ciemojāmies “Latvijas aptiekā” Vangažos, gan ciemiņi nāca pie mums un stāstīja interesantas un noderīgas lietas.

Decembris – Rūķošanās “Rūķu skolā” un pie mums ciemojās Ziemassvētku vecītis ar savu elfu meiteni.

Rudens ir klāt!
Mēs turpinām apgūt jaunas zināšanas, prasmes gan dodoties mācībekskursijā, gan piedaloties pasākumos, piemēram, Sporta dienā, gan aicinot pie sevis ciemiņus.

Vairāk informācijas šeit

Pirmsskolēni Vangažu vidusskolā

Pirmskolas izglītības programmas apguves mācību procesu organizē tā, lai mācību saturs atbilstu bērnu vajadzībām un interesēm, kā arī sagatavot bērnu skolai, lai viņi varētu sekmīgi apgūt vispārējās pamatizglītības obligāto saturu.

Viņiem ir nodrošināti nodarbību materiāli, un dienas kārtība ir tāda pati, ja viņi mācītos pirmsskolas izglītības iestādē. 

Vangažu vidusskolas rotaļnodarbību saraksts pirmsskolas gr. būs šeit

Vangažu vidusskolas interešu izglītības nodarbību saraksts un logopēda darba laiks šeit

Skip to content