2.a klasē “Namdara darbnīcā”

Share this post on:

9.oktobrī Vangažu vidusskolas 2.a klase devās mācību ekskursijā uz kultūras un izklaides centru “Namdara darbnīca” Garkalnē. Tas ir silts un omulīgs namiņš, kurā rosās Namdaris un viņa viesi. Te katrs uzzināja, cik atšķirīgi izskatās, skan, smaržo un kalpo dažādu sugu koki. Te varēja  pielikt roku koka zāģēšanā ar veco labo divroci – zāģi, nomizot baļķi ar slīmestu, iemācīties dzīt tapu. Krietni padarītam darbam sekoja seno spēļu spēlēšana, šūpošanās un līdzpaņemto desiņu cepšana labiekārtotā Ugunskura namā un cienāšanās ar spēka tēju, ar kuru cienāja saimnieki.
Pamattēma bija “Koka daudzveidīgā dzīve”, kas izvērtās par  izzinoši – radošu nodarbību,  kas ļāva labāk iepazīt  un praktiski darboties ar koku – vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem.
Nodarbība bija  iedalīta četrās  savstarpēji papildinošās aktivitātēs.
Izziņa. Interaktīva saruna ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, neparastu un dizainiski interesantu kokamatniecības izstrādājumu apskate. Sarunas ietvaros skolēni tika mudināti izteikt viedokli, dalīties ar pieredzi, piedāvāt savus risinājumus.
Prakse. Praktiska darbošanās kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem. Rokas instrumentu izmēģināšana, materiāla iepazīšana.
Relaksācija. Aktīva atpūta darbojoties ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem.
Zināšanu nostiprināšanu turpināsim mācību stundās.
Ekskursijā bērni pilnveidoja savas zināšanas par koka daudzveidīgo pielietojumu un aizdomājās par nākotnes profesijas apgūšanu -amatnieks, koka meistars, galdnieks.
Īpaši bērnus aizrāva piedzīvojums – 85 m nobrauciens pa trosi pāri dīķim un pārceltuve.
Cienāšanās ar spēka tēju Ugunskura namā un lieliskais pikniks mācību gada sākumā paliks neaizmirstams!
Lai mums visiem spēks, izturība, veselība visu mācību gadu!

2.a klases skolotāja Inese Reisa

Share this post on:
Skip to content