Pirmsskola

Share this post on:

Sīpoliņš meklē jaunus draugus

0.c klase devās uz Vangažu pilsētas bibliotēku, lai DŽ. Rodāri grāmatas “Sīpoliņa piedzīvojumi” galvenajam varonim  Sīpoliņam palīdzētu atrast jaunus draugus.
Veicot dažādus uzdevumus, bērni labāk iepazina dažādus dārzeņus, ogas un augļus, interesanti pavadīja laiku. Pēc bērnu domām, Sīpoliņa draugs varētu būt arī kālis un saldais kartupelis – batāte.

Miķeļdiena saulainajā rudenī

Mēs dāsno vasaru burciņās liekam…

Vai Jūs zināt, kas ir Lidojošā sēkliņa, Lillalā, Koko un Riko? Ja vēl neesat pazīstami, tad izlasiet Evijas Gulbes grāmatas. 0.c kl. bērni satikās ar šo grāmatu autori Vangažu kultūras namā. Klausījās dzejoļus par dažādām tēmām un vērtēja tos.
“Mēs dāsno vasaru burciņās liekam,
Lai arī ziemā pie vasaras tiekam”

Noklausoties šo dzejoli, rakstniece bērnus pacienāja ar ļoti gardu ābolu ievārījumu.
Pozitīvas emocijas visu dienu pavadīja mūs.

Septembris – Drošības mēnesis

Ja tev iela jāšķērso.
luksoforu izmanto;
tikai tad ej pāri droši,
zaļā gaisma, kad deg spoži.

Līgojati, līgojati,
Nav vairs tāļu Jāņa diena:
Šī dieniņa, rītdieniņa,
Parīt pati Jāņa diena.

Vangažu vidusskolas – pirmsskolas bērni kopā ar Vangažu pilsētas bibliotēkas darbiniecēm ielīgoja Jāņus. Pētīja un uzzināja interesantus faktus  par Jāņu svinēšanu, gan par sieru, gan par kvasu, gan par Jāņuzālēm.
Vai visas zālītes, puķes var plūkt Jāņu  vainagam? Kā lai to visu zina?  Atbilde – to var izlasīt grāmatās un dažādās interneta lietotnēs.
Lustīgu līgošanu! Līgo! Līgo!

kopā ar Vangažu pilsētas bibliotēkas darbiniecēm ielīgoja Jāņus

Ardievu rotaļlietas – lāči, lelles, mašīnītes…!
Mēs skolai gatavi esam!

Spēļu diena pirmsskolas grupās

0.b un 0.c rīkoja “Spēļu dienu”. Bērni  spēlēja dažādas spēles un guva pozitīvas emocijas. Šī diena bērniem bija īpaša – pilna patīkamiem pārsteigumiem.
2.jūnijā 0.a grupas bērni svinēja izlaidumu. Bērniem tika sarūpētas interesantas izklaides.

Spēļu diena un izlaidums pirmsskolas grupās

Atpūtas parkā “Rakši”

0.a grupas bērni  devās ekskursijā uz kamieļu atpūtas parku “Rakši”, kurš atrodas Amatas novadā. Bērni apskatīja daudz dzīvnieku, kuri nav sastopami Latvijā savvaļā, piemēram, divkupru kamielis, lemuri, alpakas, strausi, emu u.c. Ļoti patika lamas, alpakas un mazie zvēriņi, kurus varēja gan pabarot, gan samīļot.

“Cūkmena detektīvi”

Šogad visu grupiņu bērni piedalījās AS “Latvijas meži” rīkotajā ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”. Maziem pētniekiem bija jāveic 21 uzdevums. Daži uzdevumi tika izpildīti pastaigas laikā mežā, kur bērni vēroja, pētīja, eksperimentēja, izdarīja secinājumus, klausījās un uzzināja daudz interesantu lietu, faktu par apkārtējo vidi, atkritumiem – lietām, kas ir vērtīgas vai liekas dabā.
Pētnieki mācījās šķirot atkritumus, Cūkmena alfabētu, uzzināja, kā “audzē skābekli”, vai mežu var “atrast” grupas telpās un citu noderīgu informāciju par dabu.
Un šis ir Cūkmena vēstījums: Nemēslo mežā!

Izstādē “Arī tādi putni mīt Latvijā”

Dziedi, dziedi, Meža māte,
Tu zināji skaistas dziesmas!
Tev pateica sīki putni,
Pa zariem lēkādami.

Vangažu pilsētas  bibliotēkā ciemojās Vangažu vidusskolas – pirmsskolas 0.c kl. bērni. Apskatīja ceļojošo Talsu novada muzeja izstādi “Arī tādi putni mīt Latvijā”. Ar interesi bērni skatījās grāmatas par putniem, klausījās tautasdziesmas un dzejoli par putniem, uzzināja daudz interesantu faktu par to dzīvesveidu, uzspēlēja spēli “Zini vai mini!”, piedalījās viktorīnā.
Vēroja Latvijas dabas fonda tiešraidi, ko putni dara savā ligzdā ( jūras ērglis, baltais stārķis, vistu vanags u.c.). Klausījās putnu dziesmas un G. Rača izpildīto dziesmu “Mazs putniņš”.

Lieldienu vaicāju,
Kur kārsim šūpoles?
– Augstajā kalnā,
Lielceļa malā.

Marts – eksperimentu mēnesis

Marts – eksperimentu mēnesis! Bērni katru nedēļu veica kādu eksperimentu, piemēram, noskaidroja to, kas izkausē sniegu ātrāk- sāls vai cukurs, vai viegli ir slaukt govi,  vai caur fotoaparāta objektīvu var ieraudzīt sīkas detaļas labāk, nekā skatoties uz tām bez ierīcēm, vai baltiem sīpoliem izaug balti sīpolloki, vai ola grimst sālsūdenī u.c.

Februāris – teātra mēnesis

Februāris – teātra mēnesis Vangažu vidusskolas-pirmsskolā.
Šajā mēnesī tiek iepazīti dažādi teātra veidi, piemēram, ēnu teātris, leļļu teātris, teātris uz flanelogrāfa u.c. Tika pārrunāts par pieklājību un uzvedību, apmeklējot teātra izrādi. Mazliet iepazītas dažādas profesijas, piemēram, aktieris, leļļu meistars, skaņu režisors u.c.
Bērni gatavoja lelles, maskas sev , izmantojot dažādus materiālus,  lai pēc tam spēlētu teātri.
Katras grupiņas bērni mēneša beigās sagatavoja kādu izrādi, kuru parādīja  parējām grupām. 0.a grupa mums rādīja izrādi “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”. 0.b – “Vecīša cimdiņš”, bet 0.c – “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

S.Ozoliņas dekoratīvo sveču izstādē

Februārī Vangažu bibliotēkā mēs apskatījām ļoti skaistu, smaržīgu un pēc skata „garšīgu” S.Ozoliņas dekoratīvo sveču izstādi.
Svecīte, svecīte spīdi! Svecīte, svecīte mirdzi!

Meteņi pirmsskolā

Meteņi, dažkārt saukti arī par Meteņdienu, ir vieni no latviešu gadskārtu svētkiem, kas tradicionāli tiek svinēti 6. februārī. Nereti Meteņus svin arī 7 nedēļas pirms Lieldienām.

Metens sola saltas dienas,
Solàs visu sasaldèt.
Krausim malku vezumâ,
Vedisimi meteņam,
Lai sakur lielu guni,
Lai sasilda pasauliti.

Vangažu vidusskolas PII bērni sagaidīja ar dažādām aktivitātēm Meteņdienu – gan meklēja Laimes pogu, gan sacentās savā starpā veiklībā, gan vilka bluķi prom, uz kura sēdot atstāja sliktās domas, gan dziedāja un dejoja, gan cienastu baudīja.
Pavasari, nekavējies!

Vangažu pilsētas bibliotēkā  pirmsskolas bērni varēja apskatīt A.Stakas grāmatu ilustrāciju  izstādi. Viegli vai grūti uzzīmēt tad, ja nezini, kas tas ir, kā tas izskatās? 0.c grupas bērni to izmēģināja, zīmējot Sniega cilvēku. Secinājums – nemaz tik viegli tas nav izdarāms!
Bērni apskatīja ne tikai grāmatu ilustrācijas, bet arī dažas ilustrācijas, kas pārtapušas par dekorācijām.

Ziemassvētku laiks Vangažu vidusskolas – pirmsskolā

„Pēc piparkūku mīklas zemeslode smaržo,
Un katrā mājā svētku galdauts klāts”

Share this post on:
Skip to content