Ropažu novada Tehnoloģiju jomas olimpiāde

Share this post on:

18.04.2024. Ropažu vidusskolā norisinājās Ropažu novada Tehnoloģiju jomas (dizains un tehnoloģijas un datorika) alternatīvā olimpiāde, kurā piedalījās 3 skolēnu komanda – Elza Rasuma no 6.a klases darbojās tekstila jomā, Markuss Makars no 8.a klases darbojās koka jomā un Artūrs Zvirbulis no 7.a klases darbojās datorikas jomā. 
Komandas kopīgais uzdevums bija izveidot istabas interjera maketu, tajā iekļaujot vismaz vienu koka interjera objektu – gultas maketu un loga aili un vismaz vienu detalizēti izstrādātu tekstilizstrādājumu interjera papildināšanai – gultas pārklāju. Interjera dizaina ideja bija jāveido, ietekmējoties no Imanta Ziedoņa “Pelēkās pasakas”. Datorikas jomas pārstāvim bija jāizveido prezentācijas video par kopīgi radīto darbu – istabas interjera maketu, iekļaujot filmēto video un fotogrāfijas, kuras apvienotas īsfilmā. Rezultātā komandai bija jāprezentē viss 4 darbīgu stundu laikā paveiktais.
Mūsu skolas komandas radītais istabas interjera makets bija favorīts gan skolotājiem, gan citiem klātesošajiem, taču beigās tika iegūta 4. vieta, jo skolēni, tik ļoti aizrāvušies ar istabas maketa radīšanu, nepaspēja uzzīmēt kompozīciju, kā rezultātā netika iegūti tik svarīgie punkti.
Mani ļoti iepriecina šo skolēnu paveiktais darbs, ieguldītā enerģija un atbildība olimpiādes darba izstrādes laikā. Taču vislielākais gandarījums bija vērot tik vienoto, sirsnīgi izpalīdzīgo un izcilo komandas sadarbību! Braucot mājās, skolēni izteica vēlmi tieši šādā komandas sastāvā startēt arī nākošā gada olimpiādē, mēģinot sasniegt visaugstākos rezultātus!

Dizains un tehnoloģijas skolotāja – Inga Lījvaka

Share this post on:
Skip to content