Vangažu vidusskolas skolēnu iespaidi pēc izzinošā ceļojuma pa Ziemeļitāliju un Austriju

Share this post on:

Projekts “Esi Līderis” eksistē jau trīs gadus. Mēs piedalāmies tajā tikai pirmo gadu, bet jau apmeklējām daudzus pasākumus. Bija iespēja iepazīties ar dažādiem  skolēnu projektiem par uzņēmējdarbības uzsākšanu un organizēšanu.  Aprīļa beigās mēs arī braucām  izzinošā ceļojumā uz Itāliju. Brauciena  laikā mums bija iespēja satikties ar uzņēmumu vadītājiem  un apgūt prasmi efektīvi izmantot dabas  resursus ekonomikas attīstīšanā, prasmi vienoties un rast kompromisus, diskutēt un loģiski pamatot savu domu, pielietot savas svešvalodu zināšanas praktiskā darbībā, kā arī iepazīt kultūrvēsturiskos objektus.
Pa ceļam mēs apstājamies pilsētiņā – Klāgenfurte, kur bija iespēja apmeklēt Minimundusu (Eiropas miniatūru) un arī apskatīt no torņa Vertezera apkārtni. Trešajā dienā mēs apmeklējām Burano un Murano salas, kā arī Venēciju. Mēs braucām ar kuģīti un apskatījām  daudzus kultūras objektus.
Mūsu ceļojuma ceturtajā dienā izbraucam uz Veronu, apmeklējām amfiteātri, Erbes laukumu, Lamberti torni un citus. No turienes mēs izbraucām uz atrakcijas parku “Gardaland”. Mēs ar citiem skolniekiem ļoti labi pavadījām laiku un vēl labāk sadraudzējāmies. Pēc tam mēs apmeklējām Zalcburgu un arī uzbraucām kalnā, lai apskatītu Austrijas landšaftu, bet spilgtākais iespaids palika no nakts Vīnē, kur mēs pastaigājāmies un baudījām pilsētas arhitektūru un rosinošu atmosfēru. Pēdēja diena Polijā mums bija grupas darbs un lekcija par tēmu “Kā būt veiksmīgam”.
Ceļojuma laikā visi dziedāja dziesmas, spēlēja spēles un vienkārši komunicēja. Šis brauciens atstāja labu iespaidu par valstīm, kuras mēs apmeklējām, par cilvēkiem, kā arī bija iespēja iziet no savas komforta zonas un iemācīties komunicēt ar citiem cilvēkiem un praktizēt valodas.
Gribam pateikt lielu paldies par materiālo atbalstu un ieinteresētību  Inčukalna novada domei un individuāli Ludmilai Vorobjovai.

Vangažu vidusskolas 10. kl. skolēni, projekta “Esi Līderis” dalībnieki Darja Petrago un Iļja Luškins

Share this post on:
Skip to content