Ziemassvētku labdarības tirdziņš

Share this post on:

Labdarība, filantropija, altruisms. Ir dažādi vārdi, kuri raksturo darbību, kuras rezultātā kādam tiek palīdzēts. Tā ir iespēja brīvprātīgi palīdzēt līdzcilvēkiem, atsaucoties palīgā saucieniem.
Skolēnu padomes rosināts skolā notika ikgadējais Ziemassvētku labdarības tirdziņš. Šī gada mērķis bija – piedalīties labdarības maratonā “Dod pieci!”, ziedojot līdzekļus Ukrainas bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – skolas piederumu iegādei, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, apaviem, apģērbam un citām akūtām lietām. Skolēni un viņu vecāki bija sarūpējuši pašpagatavotas lietas un saldumus, kurus varēja iegādāties skolas tirdziņā.
Mazo tirgotāju pienākums bija ziedot vismaz 50% no ietirgotās summas. Ziedotā summa bija brīvprātīga, daži skolēni bija īpaši dāsni, ziedojot visu ietirgoto summu. Aktīvākie dalībnieki- 2.a, 3.a, 4.a, 5.a, 6.a, 3.b, 4.b, 6.b, skolēnu padomes dalībnieki. Paldies par aktivitāti gan bērniem, gan vecākiem, gan skolotājiem! Kopā mēs saziedojām 407, 55 eiro. Mūsu dāsnākie ziedotāji: D. Buivida, J. Locāne (2.a) , kuras ziedoja ne tikai tirdziņā savāktos līdzekļus, bet arī savu patstāvīgi sakrāto kabatas naudiņu.
Labdarības maratons “Dod pieci!” ir daļa no starptautiska projekta, kurā dažādās Eiropas valstīs radio dīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā.
Šogad sabiedrības uzmanība tik pievērsta ukraiņu bērniem. Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 35 tūkstoši ukraiņu bēgļu, aptuveni 31% no visiem bēgļiem Latvijā ir bērni, lielākoties 2 līdz 17 gadu vecumā. Daudziem ukraiņiem dzīve Latvijā ir jāsāk no nulls- pagaidu mājoklis, pagaidu skola un draugi. “Dod pieci!” aicināja Latvijas sabiedrību apzināties, ka, par spīti mūsu daudzajām problēmām, mums pašlaik ir privilēģija dzīvot miera apstākļos, un, palīdzot ukraiņiem, mēs palīdzam paši sev.

Šī gada atziņa – pārmaiņas sabiedrībā sākas no mums pašiem!

Share this post on:
Skip to content