9.a klases mācību ekskursija uz Koknesi un Likteņdārzu

Share this post on:

17. aprīlī 9.a klase, Skolas somas programmas ietvaros,  devās mācību ekskursijā uz Latvijai un tās iedzīvotājiem nozīmīgām kultūrvēsturiskām vietām – Koknesi, lai apmeklētu Kokneses viduslaiku pili un Likteņdārzu.
Kokneses informācijas centrā iepazināmies ar ekspozīciju, kas  vēstīja par Kokneses viduslaiku pils vēsturi, par Kokneses nozīmīgumu Hanzas pilsētu savienībā, kā arī par Kokneses senlejas appludināšanu padomju laikos, kad tika būvēta Pļaviņu hidroelektrostacija un tika zaudēti unikāli dabas objekti.
Koknesē apmeklējām viduslaiku pili un baudījām skaistus dabas skatus.
Pēc tam devāmies uz Likteņdārzu, jo Likteņdārzs  tika veidots kā, “vieta, kur sastopas pagātne, tagadne un nākotne. Vieta, kur rast mierinājumu, smelties spēku un gūt iedvesmu piepildīt sapņus. „Likteņdārzs” top visu to Latvijas iedzīvotāju piemiņai, ko Latvija zaudēja 20. gadsimtā, — to, kas krituši karos”.
Izstaigājām, pēc japāņu ainavu dizainera ieceres veidoto dārzu, apmeklējām amfiteātri un uzkāpām uz Saieta nama jumta, lai baudītu Daugavas plašumu un skatu uz Kokneses pilsdrupām. Papildinājām zināšanas par Koknesi un tās tuvāko apkārtni, kā arī pavadījām skaistu dienu kopā ar klasesbiedriem.

9.a klase

Share this post on:
Skip to content