Meteņu svinēšana tiešsaistē

Share this post on:

Lai dažādotu mācīšanās procesu un mazliet izietu no ikdienas rutīnas, Vangažu vidusskolas 2.a klase šajā mācību gadā pieņēma izaicinājumu piedalīties attālinātajā svētku svinēšanā sadarbībā ar Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju Latvijas skolas somas ietvaros.
Bērni svinēja  latviešu gadskārtu svētkus – Meteņus. Meteņi ir tas brīdis, kad īsās ziemas dienas kļūst garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Lai gan ārā vēl ir ziema, jaušama jau pavasara tuvošanās. Bērni uzzināja kad un kāpēc svinēja šos svētkus. Nodarbībā bērnus iepazīstināja ar Meteņa ticējumiem, – ko var pateikt novērojot laika apstākļus, kāpēc jāveļ sniega bumbas un visiem jāvizinās ar ragaviņām. Meteņi bija pēdējā diena, kad vēl varēja iet ķekatās jeb budēļos. Maskošanās mērķis bija atjaunoties un iegūt jaunus spēkus, tāpēc gājieni bija skaļi un jautri, budēļi lēkāja, trokšņoja, dziedāja un dancoja. Skolēni iepazinās ar latviešu tautas tradīcijām, rotaļām, tautasdziesmām, ēdieniem, mīklām un ticējumiem, kas raksturo šos svētkus. Tā bija kopīga atvadīšanās no ziemas.
2.a klasei bija iespēja savas prasmes izmēģināt Zoom platformā, attālināti satikt Ventspils skolas skolēnus. Guva jaunus iespaidus un zināšanas, par kurām pārliecinājās Kahoot viktorīnā.
Paldies Piejūras brīvdabas muzeja muzejpedagoģei Rebekai Busulei par jauko, atraktīvo stāstījumu un radīto autentisko noskaņu. 

2.a klases audzinātāja 
Inese Reisa

Share this post on:
Skip to content