Olimpiskā diena 2017

Share this post on:

22. septembrī Vangažu vidusskolā Olimpiskās dienas ietvaros notika gan sportiskas, gan izglītojošas aktivitātes.
Olimpiskā diena sākās ar zināšanu nostiprināšanu par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, kam sekoja kopīga skolēnu un skolotāju vingrošana iedvesmojošas mūzikas pavadījumā skolas pagalmā.
Pēc tam ciemos tika sagaidīts sportists Jānis Rozītis, kurš skolēniem sarīkoja aizraujošu šovu,  izpildot ekstrēmus trikus uz motocikla. Skolēni bija sajūsmā, fotografēja un uzņēma video, bet pēc priekšnesuma visi steidza nofotografēties ar J.Rozīti, kā arī saņemt plakātus ar autogrāfu.
Dienas otrajā daļā sākumskolas skolēni piedalījās sporta aktivitātēs brīvā dabā, savukārt pamatskolas klašu skolēni devās pārgājienā uz Griķu pamatskolu, Gauju un Vangažos esošajiem uzņēmumiem, pavadot laiku svaigā gaisā un tajā pašā laikā uzzinot ko jaunu par savu pilsētu, tās vēsturi un šī brīža uzņēmējdarbību.
Skolēni, kas devās uz Gauju, ceļā apguva noderīgas prasmes, piemēram, kā izveidot ugunskuru bez šķiltavu vai sērkociņu izmantošanas, bet pēc tam tika spēlētas dažādas komandu spēles un izbaudīta brīnišķīgā Latvijas daba. Daļa skolēnu apmeklēja SIA Izotermu, veicot ceļu gar lielajām grants un smilts ieguves karjerām. Tur viņi tika nodrošināti ar aizsargķiverēm un iepazīstināti ar drošības noteikumiem. Ekskursijas laikā skolēni aplūkoja metāla konstrukciju un cauruļu ražotni, iekārtas un ražošanas tehnoloģijas un bija priecīgi uzzināt, ka visas nepieciešamās detaļas tiek ražotas uz vietas, kas samazina ražošanas izmaksas, kā arī to, ka uzņēmumā strādā 150 darbinieki, kas veic fiziski smagu, bet atbildīgu darbu. Vēl daļa skolēnu devās pārgājienā uz Vangažu pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtu pārstāvi PSIA „Vangažu avots”. Tika izrādītas attīrīšanas iekārtas, to darbības process, kā arī pastāstīts par šī darba specifiku. Visvairāk skolēniem patika sportiskās pauzes, dodoties turp un atpakaļ no uzņēmuma, kurās skolēni piedalījās ar lielu prieku – rādīja sporta vingrinājumus, dziedāja dziesmas un stāstīja smieklīgus atgadījumus iz dzīves.
Kopumā Olimpiskā diena Vangažu vidusskolā tika pavadīta organizēti un aizraujoši, skolēnu ikdienas rutīnu aizvietojot ar aktivitātēm brīvā dabā un ekskursijām!

Share this post on:
Skip to content