Patriotu nedēļa Vangažu vidusskolā 09.11. – 17.11.2020.

Share this post on:

Tā zeme ir dzimtene mana,
te izaugt un dzīvot man ļauts.
Ik puķe tās vārdu man zvana,
šo zemi par Latviju sauc.
(A. Sakse)

Mēs esam tik dažādi, bet šī ir tā nedēļa, kad mēs vienojamies kopīgā savā cieņas un mīlestības apliecinājumā, savai valstij, savai tautai. 
No 9. novembra līdz 17. novembrim Vangažu vidusskolā aizvadīta ikgadējā Patriotu nedēļa. Šogad tā bija citādāka, klusa, bagāta pārdomām. Tā iesākās ar Lāčplēša dienai veltītu klases stundu „Lāčplēša diena” ar mērķi atkārtot savas zināšanas par Brīvības cīņas gaitu, godināt latviešu cīnītāju piemiņu, atcerēties kritušos varoņus. Prezentācija „Lāčplēša diena” bija ievietota e-klasē un pieejama gan skolotājiem, gan skolēniem, gan vecākiem.
Mājturības un tehnoloģijas stundās skolotāja Inga Lījvaka kopā ar skolēniem pašu rokām darināja piespraudes no lentītēm, lai radītu prieku un patriotisku svētku sajūtu sirdī.  2.a klases skolēni darināja noformējumu sākumskolas gaiteņa logiem – kompozīcijas ar Māras krustu. Bet  6.a skolēni rakstīja radošus darbus, sveicot Latviju, tās iedzīvotājus ar labiem vēlējumiem un gaišām domām.

11. novembrī pl.15.30 skolēni, skolotāji un vecāki iededza sveces mūsu skolas priekšā un veidoja gaismas ceļu, godinot brīvības cīņas varoņus. Kopā mēs bijām vienoti gan aizdedzot sveces Latvijas karoga krasās, gan mīlestībā pret mūsu Latviju.
Sadarbībā ar Nacionālo teātri Vangažu vidusskolēniem, vēstures interesentiem bija unikāla iespēja  noskatīties izrādi “Tikšanās vieta Rīgas pilsētas 2.teātris” attālināti, kas veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas notikumam. Skolēniem bija iespēja pašiem atgriezties 102 gadus senā pagātnē Rīgas Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca drosmīgi valstiski domājoši politiķi, kas pieņēma vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju.
Svētku kulminācijā 17. novembrī, kad atzīmējām  Latvijas 102. gadadienu, tiešsaistē varējām noskatīties skolēnu interešu izglītības sagatavoto svētku koncertu. To varēja noskatīties skolēni, kuri mācās attālināti, kā arī vecāki un pilsētas iedzīvotāji. Koncertā bija skolas direktores apsveikums, skolas ansambļa dziesmas, ka arī dejas. Patīkams pārsteigums skolēniem bija rīta sveiciens, saldumi, tos saņēma ikviens skolēns, kas mācās klātienē.
Šis laiks mūs māca būt iecietīgiem pret mainīgu situāciju pasaulē, valstī, pret grūtībām – citādāk svinami svētki, citādāk vadāma ikdiena un mācīšanas, citādākas tikšanās ar cilvēkiem, citādāka pasaules iepazīšana. Valsti veidojam mēs, ikviens no mums ar savu rīcību, savu ieguldīto darbu, apgūtajām zināšanām un prasmēm, ar savu attieksmi pret notikušo. Šis laiks māca, ka brīvības izpausmes var būt tik dažādas, bet tās pamatā ir labestība, sapratne  un vēlme sadarboties.

Vēstures skolotāja Valentīna Čerņeja

Skolēniem prieks un patriotiska svētku sajūta sirdī, mājturības un tehnoloģiju stundā kopā ar skolotāju Ingu Lījvaku darinot piespraudes no lentītēm pašu rokām tieši Lāčplēša dienā!

Share this post on:
Skip to content