2017. gada 28. martā 1.- 5. klasei mūsu skolā tika organizētas Rīgas Dabas muzeja izbraukuma nodarbības „Muzejs mūsu bagāžā”.
Nodarbībā „Sēņu valsts daudzveidība” bērni iepazinās ar sēņu daudzveidību, dažādām sēņu grupām un sēņu aizsardzības problēmām Latvijā. Tika izmantots dabas materiāls – kaltētas sēnes, filcēti sēņu modeļi un dzīvnieciņu modeļi. Grupu darbā skolēni apskatīja dažādas pazīmes, pēc kurām var iemācīties pazīt sēnes un atšķirt indīgās sēnes no ēdamajām. Mēs kopīgi noskaidrojām, kas ēd sēnes, spēlējām izzinošas spēles.
Nodarbībā „Latvijas putni” mēs sastapāmies ar Latvijas putnu daudzveidību, putnu gredzenošanu un putnu balsīm. Muzeja darbinieki „atveda muzeju” pie mums: divas putnu vitrīnas. Ekspozīcijā varējām apskatīt ne tikai parastāko sugu putnus, kas mīt mūsu mežos, bet arī to sugu putnus, kas Latvijā novērojami ļoti reti, t.i. maldu viesi un retie ieceļotāji.
Nodarbībā „Kurmītis Kvēps un viņa kaimiņi” augsnes šķērsgriezuma demonstrējums deva iespēju „paciemoties” kurmja pazemes valstībā, noskaidrot, kādi ir kurmja dzīves paradumi un ieraudzīt citus augsnes iemītniekus: peles, zemesvēžus, kukaiņu kāpuru modeļus. Pēc tam sekoja praktiski uzdevumi – bērni izpētīja dažādus dabas objektus (kukaiņus, kāpurus, sliekas, augšņu paraugus), izvēlējās pareizos dzīvnieku un augu modeļus un novietoja tos atbilstoši savam biotopam uz magnētiskajām tāfelēm, pildīja darba lapas.
Ceram, ka šis izglītojošs, izzinošs daudzveidīgs interaktīvs pasākums veidos skolēnu izpratni par dabā notiekošajiem procesiem, cilvēka vietu un lomu tajos, sekmēs pozitīvas vides apziņas veidošanos sabiedrībā.
Skolotāja Olga Kravčenko